Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Wiadomości graczy Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się o tym jak stawiać wiadomości w grach typu soulsborne oraz jak nie być oszukiwanym przez innych graczy za ich pomocą.

Ostatnia aktualizacja: 8 marca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące wiadomości pozostawianych przez innych graczy w grze. Dowiecie się jak obronić się przed kłamliwymi i "zabawnymi" treściami, które mogą doprowadzić Was do śmierci, jak samemu stawiać wiadomości, oraz jakie profity z tego wynikają.

Wiadomości w grach typu soulsborne to mechanika, którą każdy gracz może wykorzystać do swoich celów. Jedni będą pomocni, za ich pośrednictwem zaczną pomagać innym graczom, mówiąc o zagrożeniu lub gdzie podążać, inni zaś będą trollować graczy, pisząc, aby skoczyli w przepaść, gdyż czeka ich tam niesamowity przedmiot.

Zawsze trzeba pamiętać, aby nie wierzyć we wszystkie wiadomości jakie przeczytacie. Warto sprawdzić oczywiście ich prawdziwość za każdym razem, gdy nie zagraża to Waszemu życiu, jak np. uderzenie ściany, bo może to być iluzoryczna ściana.

Jak pisać wiadomości?

Wiadomości w grach typu soulsborne piszecie w głównej mierze za pośrednictwem przedmiotu wielokrotnego użytku, jest to zazwyczaj rysik lub inny przedmiot, który bardzo często znajdziecie na samym początku gry lub będzie on dostępny u handlarza - Elden Ring: Wiadomości graczy - Elden Ring - poradnik do gry

Wiadomości w grach typu soulsborne piszecie w głównej mierze za pośrednictwem przedmiotu wielokrotnego użytku, jest to zazwyczaj rysik lub inny przedmiot, który bardzo często znajdziecie na samym początku gry lub będzie on dostępny u handlarza.

Za pośrednictwem tego przedmiotu, możecie wybrać format wiadomości jaki Wam odpowiada, a następnie, za pomocą schematów, skonstruować własną, która poinformuje o czymś innego gracza.

Jak sprawdzić wiarygodność wiadomości?

  1. Nie sugerujcie się systemem oceniania wiadomości. Został zrobiony tak, że pokazuje łączną ilość ocen wiadomości, ale nie dzieli ich na pozytywne i negatywne oceny. Dlatego też może się zdarzyć, że ocena z wynikiem 999, będzie jedną z tych, której nie chcecie przeczytać i wykonać tego, co jest tam napisane.
  2. Jeśli wiadomość mówi Wam, że np. za tą konkretną ścianą znajduje się iluzoryczna ściana, bądź musicie zeskoczyć w przepaść, warto pomóc sobie kamieniami, które oznaczają drogę. Gdy rzucicie taki kamień w ścianę i zamiast zatrzymać się na niej, kamień przeleci przez nią, oznacza to, że jest to iluzoryczna ściana.

Podobnie jest w przypadku, gdy rzucicie tęczowy kamień w przepaść. Jeśli się rozbije, wtedy Wasza postać umrze od upadku. Jeśli natomiast będzie cały, przeżyjecie.

  1. Możecie również po prostu sami sprawdzić prawdziwość wiadomości. W przypadku iluzorycznych ścian, uderzenie ich zabierze Wam maksymalnie sekundę na sprawdzenie. Jeśli chodzi o skok, zobaczcie, czy nie ma na dole czegoś charakterystycznego, na co można wskoczyć.

Profity wynikające z pisania wiadomości

Poza samą satysfakcją, wynikającą z pomagania innym graczom (lub trollowania ich), za każdą ocenę, którą da Wam inny gracz, zregenerujecie sobie część zdrowia - Elden Ring: Wiadomości graczy - Elden Ring - poradnik do gry

Poza samą satysfakcją, wynikającą z pomagania innym graczom (lub trollowania ich), za każdą ocenę, którą da Wam inny gracz, zregenerujecie sobie część zdrowia. W krytycznych momentach może to okazać się bardzo dobrą mechaniką, która pozwoli na przeżycie. Dlatego też warto pomagać innym graczom.