Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Smoczy strażnik drzewa (Draconic Tree Sentinel) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać Smoczego strażnika drzewa (Draconic Tree Sentinel), którego znajdziecie w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau).

Ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki ze Smoczym strażnikiem drzewa (Draconic Tree Sentinel). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać. Ponadto, przeczytacie o potencjalnych nagrodach oraz zobaczycie, gdzie boss się znajduje.

Lokacja

Boss znajduje się w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau), przed wejściem na most, który prowadzi do Leyndell, Królewskiej Stolicy (Leyndell, Royal Capital) - Elden Ring: Smoczy strażnik drzewa (Draconic Tree Sentinel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Boss znajduje się w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau), przed wejściem na most, który prowadzi do Leyndell, Królewskiej Stolicy (Leyndell, Royal Capital).

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Smoczego strażnika drzewa otrzymacie broń, Wielki smoczy pazur (Dragon Greatclaw), Tarczę smoczego szponu (Dragonclaw Shield) oraz 50000 Run - Elden Ring: Smoczy strażnik drzewa (Draconic Tree Sentinel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Smoczego strażnika drzewa otrzymacie broń, Wielki smoczy pazur (Dragon Greatclaw), Tarczę smoczego szponu (Dragonclaw Shield) oraz 50000 Run.

Porady ogólne

  1. W niektórych aspektach, boss ten walczy podobnie do zwykłego Obrońcy drzewa. Posiada on jednak zestaw unikalnych ataków takich jak przywołanie błyskawicy, czy ciśnięcie kulą ognia.
  2. Boss ten podatny jest na szkarłatną zgniliznę (scarlet rot) oraz na truciznę. Natomiast posiada zwiększoną odporność na krwawienie oraz odmrożenie.
  3. Gdy zaczniecie się leczyć, boss momentalnie zacznie tworzyć ognisty pocisk. Dlatego jeśli już musicie się uleczyć, zróbcie to z dala od bossa.
  4. Do walki możecie skorzystać z przywołań oraz z wierzchowca.
  5. Gdy boss podnosi swoją tarczę w drugiej fazie, stworzy nad Wami piorun. Uniknąć go możecie wykonując unik w bok. Piorun spadnie w momencie, gdy jego tarcza zacznie opadać.
  6. Smoczy strażnik drzewa może wykonać podwójne uderzenie tarczą, dlatego po uniknięciu pierwszego ataku, przygotujcie się na uniknięcie drugiego.

Jak pokonać?

Przed podjęciem pojedynku, możecie skorzystać z inkantacji lub przedmiotów, które nakładają szkarłatną zgniliznę. Dzięki temu nałożycie na bossa potężną truciznę, która zadawać będzie obrażenia co sekundę.

Możecie również skorzystać z wierzchowca, aby walczyć na koniu - Elden Ring: Smoczy strażnik drzewa (Draconic Tree Sentinel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Możecie również skorzystać z wierzchowca, aby walczyć na koniu. Jeśli jednak walka na koniu Wam tylko przeszkadza, nie jest on wymagany do pokonania bossa. Ułatwia jednakże skracanie i wydłużanie dystansu pomiędzy Waszą postacią a bossem. Ponadto, o wiele łatwiej unikać jego fizycznych ataków.

O ile pierwsza faza jest bardzo podobna do walki ze zwykłym Obrońcą drzewa (Tree Sentinel), o tyle druga faza dodaje groźne ataki - Elden Ring: Smoczy strażnik drzewa (Draconic Tree Sentinel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

O ile pierwsza faza jest bardzo podobna do walki ze zwykłym Obrońcą drzewa (Tree Sentinel), o tyle druga faza dodaje groźne ataki. Między innymi pocisk ognisty może spowodować dużo problemów. Zazwyczaj wykonuje go w momencie, gdy jesteście w dalekim lub średnim dystansie. Możecie go uniknąć skacząc na wierzchowcu, lub wykonując unik w bok.

Problemem natomiast może być czerwona błyskawica, której będzie ciągle używać - Elden Ring: Smoczy strażnik drzewa (Draconic Tree Sentinel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Problemem natomiast może być czerwona błyskawica, której będzie ciągle używać. W momencie gdy jego tarcza lub broń opadnie, zacznijcie wykonywać unik w bok. Unik w przód może spowodować, że i tak otrzymacie obrażenia.

Korzystajcie dużo z powietrznych ataków. Łatwiej wtedy oszołomić bossa. Co więcej, trzymajcie się jego prawej strony (tam gdzie trzymana jest tarcza). Dzięki temu będziecie prowokować go do ataków za pomocą tarczy, które są łatwiejsze do uniknięcia.