Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Człowiek bestia z Farum Azula (Beastman of Farum Azula) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Pogrobno (Limgrave), który zwie się Człowiek bestia z Farum Azula (Beastman of Farum Azula).

Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z opcjonalnym bossem, znajdującym się w lokacji Pogrobno (Limgrave), Człowiek bestia z Farum Azula (Beastman of Farum Azula). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać.

Człowiek bestia z Farum Azula to boss, który atakują dużą serią ciosów, ponadto jest całkiem szybki, może pokonać znaczny dystans za pomocą swoich ruchów. Bossa znajdziecie w Pogrobno, a dokładnie w Jaskini przybrzeżnej. Jest to boss opcjonalny, niewymagany do ukończenia gry.

Lokacje

Człowiek bestia z Farum Azula (Beastman of Farum Azula) w Pogrobnie (Limgrave):

Pierwszy raz spotkacie bossa w Pogrobnie (Limgrave), a dokładniej w Jaskini Przybrzeżnej (Coastal Cave) - Elden Ring: Człowiek bestia z Farum Azula (Beastman of Farum Azula) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pierwszy raz spotkacie bossa w Pogrobnie (Limgrave), a dokładniej w Jaskini Przybrzeżnej (Coastal Cave).

Człowiek bestia z Farum Azula (Beastman of Farum Azula) w Caelid:

Druga wersja bossa znajduje się Caelid, a dokładniej w Pieczarze Smoczych Kurhanów (Dragonbarrow Cave) - Elden Ring: Człowiek bestia z Farum Azula (Beastman of Farum Azula) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga wersja bossa znajduje się Caelid, a dokładniej w Pieczarze Smoczych Kurhanów (Dragonbarrow Cave).

Nagroda za pokonanie

Nagrodą za pokonanie Człowieka bestii z Farum Azula jest Talizman czerwonego smoka (Flamedrake Talisman) oraz 1000 Run.

Za pokonanie drugiej wersji bossa otrzymacie Talizman czerwonego smoka +2 (Flamedrake Talisman +2) oraz 65000 Run - Elden Ring: Człowiek bestia z Farum Azula (Beastman of Farum Azula) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie drugiej wersji bossa otrzymacie Talizman czerwonego smoka +2 (Flamedrake Talisman +2) oraz 65000 Run.

Porady ogólne

  1. Poczekajcie, aż skończy serię swoich ciosów. Boss zazwyczaj atakuje tylko tak, a jego seria może liczyć nawet 5-6 ciosów. Przy ostatnim jego ataku (w którym bardzo często wyskakuje w powietrze) możecie podejść do niego i zaatakować.
  2. Nie warto blokować jego ataków, gdyż blokowanie ich zabiera dużo staminy. Zamiast tego wycofujcie się do tyłu gdy atakuje, a następnie, po zakończeniu jego serii, zacznijcie swój atak.
  3. Warto podejść do bossa w miarę blisko, aby ztriggerować jego serię ataków, a następnie się wycofać.

Build dla maga - jak pokonać?

Walkę z bossem proponujemy zacząć od w miarę bliskiego podejścia do bossa, co sprowokuje go do użycia długiej serii ciosów. Następnie wycofajcie się biegnąc lub wykonując przewroty (uważajcie na pasek staminy), a gdy skończy, wykonajcie swój atak.

W przypadku grania jako mag, macie nieco ułatwione zadanie pod tym względem, gdyż nie musicie tracić czasu na podbiegnięcie do bossa, gdy skończy swoją serię ataków - Elden Ring: Człowiek bestia z Farum Azula (Beastman of Farum Azula) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W przypadku grania jako mag, macie nieco ułatwione zadanie pod tym względem, gdyż nie musicie tracić czasu na podbiegnięcie do bossa, gdy skończy swoją serię ataków. Dobrymi czarami do walki z Człowiekiem bestią z Farum Azula będzie Wilcza Pułapka Mieczy oraz Błyskamienny pocisk.

Pamiętajcie, że po oddaleniu od bossa, ma on jeden ruch, który polega na wyskoku przed siebie, wyciągając w przód swoją broń - Elden Ring: Człowiek bestia z Farum Azula (Beastman of Farum Azula) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pamiętajcie, że po oddaleniu od bossa, ma on jeden ruch, który polega na wyskoku przed siebie, wyciągając w przód swoją broń. Jest to linearny cios, jednakże ma spory zasięg. Grając jako mag, uciekając od niego, aby mieć jak najlepszą pozycję do wystrzelenia pocisków, prowokujecie go do częstego użycia tego ciosu. Dlatego gdy zobaczycie wypad do przodu, wykonajcie unik w bok.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Człowiek bestia z Farum Azula (Beastman of Farul Azula) to dosyć agresywny i szybki przeciwnik, który będzie na Was nieustannie napierać. Trzymajcie się na dystans chodząc postacią wstecz i najlepiej z uniesioną tarczą. Gdy boss wykona szarże do przodu zróbcie unik i nie atakujcie od razu. Przeciwnik po szarży wykonuje jeszcze szeroki zamach i dopiero po tym ataku możecie zadać cios z broni. To dobra okazja, by zaatakować z mocnego uderzenia za pomocą R2 lub z silnego uderzenia z wyskoku.

Gdy przeciwnik podnosi swój miecz do góry, to znaczy, że za chwilę wyprowadzi długi skok w Waszym kierunku - Elden Ring: Człowiek bestia z Farum Azula (Beastman of Farum Azula) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy przeciwnik podnosi swój miecz do góry, to znaczy, że za chwilę wyprowadzi długi skok w Waszym kierunku. Dajcie mu go wykonać i zróbcie unik lub zasłońcie tarczą. Możecie go w tym momencie zaatakować kilkoma szybkimi uderzeniami.

Człowiek bestia z Farum Azula przez większość czasu atakuje dwoma cięciami wielkiego miecza - Elden Ring: Człowiek bestia z Farum Azula (Beastman of Farum Azula) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Człowiek bestia z Farum Azula przez większość czasu atakuje dwoma cięciami wielkiego miecza. Możecie je sparować za pomocą tarczy i wykonać krytyczne uderzenie zadając mu bardzo duże obrażenia. Gdy przeciwnik się zdenerwuje wydaje z siebie ryk, który przywraca mu równowagę. Musicie wyjątkowo uważać na atak składający się z serii czterech uderzeń mieczem. Pilnujcie się, by nie atakować bossa po trzecim uderzeniu z wyskoku, bo zostaniecie trafieni czwartym atakiem.

Radzimy - trzymajcie dystans i atakujcie w momencie, gdy zauważycie lukę w ofensywie przeciwnika. Powtarzajcie czynność aż wróg padnie. To początkowy boss przewidziany z myślą o bohaterach na około 9 poziomie doświadczenia, więc nie powinien sprawić Wam większych kłopotów.