Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Pozszywany potomek (Grafted Scion) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w lokacji Burzowe Wzgórze (Stormhill), a dokładniej w Kaplicy Oczekiwania (Chapel of Anticipation). Mowa o Pozszywanym potomku (Grafted Scion), którego pierwszy raz spotykacie w samouczku.

Ostatnia aktualizacja: 22 kwietnia 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera porady odnośnie walki z opcjonalnym bossem znajdującym się w Kaplicy Oczekiwania (Chapel of Anticipation) będącej częścią Zamku Burzowego Całunu (Stormveil Castle) znajdującego się na Burzowym Wzgórzu (Stormhill). Mowa o Pozszywanym potomku (Grafted Scion), który pierwotnie pojawia się w samouczku gry.

Pozszywany potomek to pierwszy boss, z którym będziecie mieć do czynienia w grze. Jednak podejmowanie walki z nim w trakcie samouczka jest nieopłacalne. Nie macie w tamtym czasie rozwiniętej postaci, ani też żadnego leczenia. Możecie jednak wrócić do Kaplicy Oczekiwania na późniejszym etapie gry.

Żeby tego dokonać musicie udać się do miejsca łaski Cztery Dzwonnice (The Four Belfries), gdzie na szczycie wzgórza znajdziecie skrzynię zawierającą Klucz nasyconego miecza (Imbued Sword Key). Z jego użyciem odblokujcie i skorzystajcie z teleportu w drugiej dzwonnicy. Zostaniecie przeniesieni do lokacji z samouczka. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu, gdzie znajduje się opis zadania pobocznego od Białoszczękiego Varre.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Pozszywanego potomka (Grafted Scion) otrzymacie Runy (3 200) oraz Ozdobny prosty miecz (Ornamental Straight Sword) i Złotą tarczę z herbem bestii (Golden Beast Crest Shield) - Elden Ring: Pozszywany potomek (Grafted Scion) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Pozszywanego potomka (Grafted Scion) otrzymacie Runy (3 200) oraz Ozdobny prosty miecz (Ornamental Straight Sword) i Złotą tarczę z herbem bestii (Golden Beast Crest Shield).

Porady ogólne:

  1. Do walki ze Pozszywanym potomkiem przyda się tarcza z dobrą obroną przed atakami fizycznymi. Przeciwnik wykonuje czasami tyle ataków, że uniknięcie ich wszystkich bywa trudne.
  2. Przeciwnik oprócz kilku mieczy, używa również tarczy. Stosuje jej nie tylko do obrony, ale również w ofensywie.
  3. Jego krzyk narzuca status szaleństwa dlatego warto w takim momencie się od niego oddalić.
  4. Arena, na której toczy się walka jest stosunkowo niewielka, toteż trzeba ostrożnie się po niej poruszać. Łatwo o spadnięcie z urwiska po lewej stronie.
  5. Kiedy przeciwnik zostanie pozbawiony połowy PŻ, narzuci na swoje miecze świętą magię, można więc prewencyjnie uzbroić się w coś co zwiększy przed tym obronę.
  6. Użycie prochów i przyzywanie innych graczy do pomocy jest tutaj niemożliwe.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Po wejściu na arenę najlepiej jest zachować dystans, bo zbliżanie się do Pozszywanego potomka nie zawsze jest opłacalne. Warto chwilę odczekać i przekonać się jaki ruch wykona.

Wiele ataków Pozszywanego potomka składa się z wielu ciosów - ma bowiem wiele kończyn, w których trzyma miecze - Elden Ring: Pozszywany potomek (Grafted Scion) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Wiele ataków Pozszywanego potomka składa się z wielu ciosów - ma bowiem wiele kończyn, w których trzyma miecze. Zachowanie dystansu pozwoli ominąć większość uderzeń i przy okazji zachować energię. Po wykonaniu kombinacji ciosów musi chwila minąć zanim przeciwnik wróci do atakowania i to jest najlepszy moment na ofensywę.

Jeden z najgroźniejszych ataków sygnowany jest tym, że przeciwnik przez długi czas unosi jedną z kończyn - Elden Ring: Pozszywany potomek (Grafted Scion) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeden z najgroźniejszych ataków sygnowany jest tym, że przeciwnik przez długi czas unosi jedną z kończyn. Po tym nastąpi seria szybkich i mocnych ataków. Są linearne więc pozostaje albo wykonać kilka uników w bok, albo szybko się oddalić.

Pozszywany potomek lubi też wzbić się w powietrze i z mocnym uderzeniem wylądować na ziemi - Elden Ring: Pozszywany potomek (Grafted Scion) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pozszywany potomek lubi też wzbić się w powietrze i z mocnym uderzeniem wylądować na ziemi. Nie stroni też od wykonywania swoistego tornada ciosów, które łatwo zlikwiduje Waszą gardę, jeśli wpadniecie w nie z podniesioną tarczą.

W połowie walki przeciwnik trochę się wzmocni i zacznie korzystać ze świętej magii, którą obdarzy swoje miecze - Elden Ring: Pozszywany potomek (Grafted Scion) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W połowie walki przeciwnik trochę się wzmocni i zacznie korzystać ze świętej magii, którą obdarzy swoje miecze. Teraz jego tornado ciosów będzie jeszcze bardziej dotkliwe. Na tym etapie taktyka z trzymaniem dystansu i ofensywą kiedy przeciwnik się uspokaja będzie jeszcze bardziej kluczowa. Warto też pomiędzy bronieniem kolejnych ataków tarczą wykonywać uniki, aby nie zużyć całej energii.