Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Godfrey: Pierwszy Eldeński Władca (Godfrey, First Elden Lord) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w lokacji Leyndell, królewska stolica (Leyndell, Royal Capital). Mowa o Godfreyu, Pierwszym Eldeńskim Władcy (Godfrey, First Elden Lord).

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady jak pokonać bossa, który znajduje się w Leyndell, królewskiej stolicy (Leyndell, Royal Capital). Mowa tu o Godfreyu, Pierwszym Eldeńskim Władcy (Godfrey, First Elden Lord).

Godfrey, Pierwszy Eldeński Lord znajduje się w Leyndell, królewskiej stolicy (Leyndell, Royal Capital). Najszybciej dostaniecie się do bossa z miejsca łaski o nazwie Zachodnie mury obronne stolicy (West Capital Rampart).

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Godfreya, Pierwszego Eldeńskiego Lorda otrzymacie Runy (80 000) oraz Sakwę na talizman (Talisman Pouch) - Elden Ring: Godfrey: Pierwszy Eldeński Władca (Godfrey, First Elden Lord) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Godfreya, Pierwszego Eldeńskiego Lorda otrzymacie Runy (80 000) oraz Sakwę na talizman (Talisman Pouch).

Porady ogólne:

  1. Godfrey, Pierwszy Eldeński Lord niewrażliwy jest na krwawienie, zatrucie, odmrożenie i szkarłatną zgniliznę. Niemożliwe jest narzucenie mu żadnego ze statusów.
  2. Przeciwnik zadaje jedynie fizyczne obrażenia, dlatego warto skupić się na obronie przed nimi.
  3. Godfrey miesza w swoich długich kombinacjach szybkie ataki z wolnymi. Z szybką bronią znajdziecie lukę pomiędzy kolejnymi atakami, ale z cięższą konieczne będzie odczekanie na koniec jego kombinacji i atakowanie jedynie pojedynczymi ciosami.
  4. Godfrey absorbuje obrażenia od świętej magii, dlatego nie zaleca się używania takich ataków. Jeśli chodzi o magiczne ataki, to sprawdzą się tylko te oparte o magię piorunu.
  5. Walka nie jest podzielona na fazy, na całej przestrzeni przebiega tak samo.
  6. Do tej walki można przyzwać innych graczy albo skorzystać z prochów do pomocy.

Jak pokonać?

Godfrey znajduje się stosunkowo daleko od Was w momencie wejścia na arenę. Może się jednak zdarzyć, że przeciwnik wyrzucić w Waszą stronę swój topór i następnie skoczy, więc warto chwilę odczekać żeby nie narazić się na atak. Jeśli tego nie robi, możecie skorzystać z prochów, aby przyzwać kogoś wytrzymałego.

Godfrey w swoich atakach często używa mocnych tupnięć, które powodują wybuch kamieni przed nim - Elden Ring: Godfrey: Pierwszy Eldeński Władca (Godfrey, First Elden Lord) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Godfrey w swoich atakach często używa mocnych tupnięć, które powodują "wybuch" kamieni przed nim. Starajcie się więc jak najczęściej trzymać się jego boku (najlepiej lewej ręki) lub pleców. Nie będzie to łatwe zadanie, bo mimo wielkich rozmiarów, Godfrey porusza się zwinnie i szybko.

Przez większość czasu przeciwnik będzie wykonywać długie kombinacje ciosów, w których mieszać będzie ataki szybkie z wolnymi - Elden Ring: Godfrey: Pierwszy Eldeński Władca (Godfrey, First Elden Lord) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przez większość czasu przeciwnik będzie wykonywać długie kombinacje ciosów, w których mieszać będzie ataki szybkie z wolnymi. Jeśli stosujecie szybką broń to będziecie mieli okazję zadać zaatakować wroga nawet pomiędzy kolejnymi ataki. Z czymś cięższym jednak będzie trudniej, bo wielka broń nie ogłuszy go, a ponadto zdążycie zadać zaledwie jeden cios.

Godfrey lubi też wyskoczyć w powietrze, nawet jeśli znajdujecie się blisko - Elden Ring: Godfrey: Pierwszy Eldeński Władca (Godfrey, First Elden Lord) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Godfrey lubi też wyskoczyć w powietrze, nawet jeśli znajdujecie się blisko. Po takim wyskoku zaatakuje obszarowo, więc szykujcie się na wykonanie uniku w momencie uderzenia. W grę wchodzi również blok tarczą, ale oczywiście będzie to mniej opłacalne.

Walka z Godfreyem przebiega cały czas tak samo, nie ma tu bowiem podziału na fazy - Elden Ring: Godfrey: Pierwszy Eldeński Władca (Godfrey, First Elden Lord) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Walka z Godfreyem przebiega cały czas tak samo, nie ma tu bowiem podziału na fazy. Bądźcie zawzięci, ale ostrożni jednocześnie. Może minąć trochę czasu zanim go pokonacie, bo ma wysoką wytrzymałość, ale jest też tutaj sporo miejsca na wszelakie błędy, zwłaszcza jeśli wcześniej zadbaliście o leczenie.