Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Adula, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Adula) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa Adula, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Adula).

Ostatnia aktualizacja: 8 czerwca 2022

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa Adula, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Adula). To opcjonalny przeciwnik, którego nie trzeba pokonywać, aby ukończyć grę. Jeśli jednak to zrobicie, zyskacie nowy czar i możliwość zakupienia dodatkowej inkantacji.

Lokacje

Adula, błyskamienny smok znajduje się w Jeziornej Liurnii. Pierwszy raz spotkacie go przed wieżą Ranni. Na tej stronie dowiecie się, jak się tam dostać. Pokonanie go przy pierwszym spotkaniu nie jest możliwe. Musicie doprowadzić quest Ranni niemal do samego końca, aby doprowadzić walkę do końca.

Przeciwnika znajdziecie na północny wschód od miejsca łaski Ołtarz Blasku Księżyca (Moonlight Altar). Na tej mapie będzie to miejsce łaski o numerze 52.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Aduli, błyskamiennego smoka otrzymacie Runy (120 000), Smocze serce (Dragon Heart) oraz czar Księżycowe ostrze Aduli (Adulas Moonblade) - Elden Ring: Adula, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Adula) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Aduli, błyskamiennego smoka otrzymacie Runy (120 000), Smocze serce (Dragon Heart) oraz czar Księżycowe ostrze Aduli (Adula's Moonblade).

Porady ogólne

  1. W walce możecie skorzystać z prochów przyzwania lub pomocy innych graczy.
  2. W walce warto skorzystać z wierzchowca. Znacznie zwiększy to Waszą mobilność, a tym ułatwi starcie.
  3. Przeciwnika można narazić na zatrucie, krwawienie, odmrożenie i szkarłatną zgniliznę. Jeśli macie broń narzucającą te statusy, warto z niej skorzystać.
  4. Do walki warto uzbroić się w coś, co ochroni Was jednocześnie przed magią i fizycznymi atakami.
  5. Jeśli zamierzacie korzystać z magicznych ataków, unikajcie czystej magii. Lepiej działa na niego magia ognia, piorunu lub lodu. Najlepiej sprawdzą się jednak fizyczne ataki.
  6. Najlepiej skupcie się na atakowaniu nóg lub skrzydeł przeciwnika. W głowę uderzajcie dopiero przy dobrej okazji.
  7. Oprócz zionięcia magicznym ogniem, przeciwnik może też użyć magicznego ostrza, którym uderzy czasami ciężko lądując na ziemi.

Jak pokonać?

Przeciwnik pojawi się przed samą Katedrą Manusa Celesa (Cathedral of Manus Celes) i przez chwilę nie będzie atakować. Możecie to wykorzystać do zadania kilku ciosów w jego nogi lub wykorzystać ten moment do użycia prochów przyzwania czy innych przedmiotów.

Na przestrzeni całej walki z Adulą, najlepiej atakować właśnie nogi - Elden Ring: Adula, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Adula) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Na przestrzeni całej walki z Adulą, najlepiej atakować właśnie nogi. W tym czasie musicie uważać też na jego atak ogonem - po chwili wykona gwałtowny obrót i w ten właśnie sposób zaatakuje. Dodatkowo będzie też próbować zaatakować swoją paszczą. Najlepiej wykonać skok w kierunku przeciwnym do wroga.

Tak jak prawie każdy przeciwnik tego typu, Adula będzie się wzbijać w niebo - Elden Ring: Adula, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Adula) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Tak jak prawie każdy przeciwnik tego typu, Adula będzie się wzbijać w niebo. Czasem użyje po tym swojego magicznego ostrza i wyląduje ciężko w miejscu, w którym ostatnio się znajdowaliście. Dlatego w takiej sytuacji uciekajcie jak najdalej.

Smok może też unosić się przez chwilę dość nisko nad ziemią i zionąć magicznym ogniem - Elden Ring: Adula, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Adula) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Smok może też unosić się przez chwilę dość nisko nad ziemią i zionąć magicznym ogniem. Może to być mocno niefortunne, zwłaszcza gdy akurat zrobił to, gdy zajęci byliście atakowaniem jego nóg. Dlatego dla bezpieczeństwa, gdy widzicie że wzbija się w powietrze, jak najszybciej się oddalcie.

Przeciwnik lubi zresztą zwiększać dystans, dlatego niejednokrotnie od Was odskoczy - Elden Ring: Adula, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Adula) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przeciwnik lubi zresztą zwiększać dystans, dlatego niejednokrotnie od Was odskoczy. W takich chwilach bądźcie gotowi na omijanie magicznego ognia. Czasem pomoże Wam w tym samo otoczenie.

Adula lubi też przelecieć po prostej linii, zalewając wszystko pod sobą magicznym ogniem - Elden Ring: Adula, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Adula) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Adula lubi też przelecieć po prostej linii, zalewając wszystko pod sobą magicznym ogniem. Kontakt z nim zabiera dużo PŻ, a dodatkowo narzuca status odmrożenia, dlatego bądźcie na to szczególnie wyczuleni. I jak najszybciej skracajcie dystans jaki Was dzieli, w ten sposób zmniejszycie częstotliwość podobnych sytuacji.

Jeśli posiadacie broń, która narzuca któryś z negatywnych statusów, starcie będzie trochę łatwiejsze - Elden Ring: Adula, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Adula) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli posiadacie broń, która narzuca któryś z negatywnych statusów, starcie będzie trochę łatwiejsze. Walka składa się z jednej fazy, toteż przebiega cały czas tak samo.