Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Duet boskiej skóry (Godskin Duo) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Przeklętym Farum Azula (Crumbling Farum Azula), Duet boskiej skóry (Godskin Duo).

Ostatnia aktualizacja: 12 maja 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady jak pokonać bossa, który znajduje się w Przeklętym Farum Azula (Crumbling Farum Azula), a dokładnie w Smoczej Świątyni, w północnej części Farum Azula. Mowa konkretnie o Duecie boskiej skóry (Godskin Duo).

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Duetu boskiej skóry otrzymacie Runy (170000), Dzwonek kulisty górnika kamienia kowalskiego [4] (Smithing Stone Miners Bell Bearing [4]) oraz Popiół wojny: Tornado czarnego płomienia (Ash of War: Black Flame Tornado) - Elden Ring: Duet boskiej skóry (Godskin Duo) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Duetu boskiej skóry otrzymacie Runy (170000), Dzwonek kulisty górnika kamienia kowalskiego [4] (Smithing Stone Miner's Bell Bearing [4]) oraz Popiół wojny: Tornado czarnego płomienia (Ash of War: Black Flame Tornado).

Porady ogólne

  1. Walka z dwoma bossami naraz może być problematyczna dlatego też warto przyzwać prochy, które są wytrzymałe, lub dobrze unikają ciosów wroga. Meduza, Tiche, Krysztalnik oraz Rycerz Oleg będą idealnym wyborem.
  2. Chowanie się za filarami może okazać się kluczowe w walce z duetem. Pozwoli to Wam na uniknięcie wielu uciążliwych ataków, jak kula czarnego płomienia czy turlanie się bossa w Waszą stronę.
  3. Ustawienie bossów w jednej linii może ułatwić Wam zadanie, atakując magią lub bronią, które przebijają wrogów. Może to być chociażby popiół wojny Szronowe stąpnięcie czy Kometa Azura.
  4. Miejcie w pamięci, że po otrzymaniu obrażeń od czarnego płomienia, Wasze HP nadal będzie się obniżać. Jeśli posiadacie małą ilość HP a otrzymacie obrażenia od tego ataku, czym prędzej się uleczcie.
  5. Po pokonaniu jednego z bossów, pojawi się on ponownie. Waszym celem jest obniżenie głównego paska HP bossa, a nie pokonanie obydwu przeciwników. Będą pojawiać się oni do momentu, aż cały pasek zdrowia bossa nie spadnie do zera.
  6. Walkę z duetem boskiej skóry można sobie ułatwić poprzez uśpienie jednego z przeciwników. Możecie więc użyć odpowiedniego smaru lub zaklęcia, które wywoła podobny efekt.
  7. Przeciwnicy wrażliwi są na krwawienie, zatrucie, szkarłatną zgniliznę czy truciznę. Dobrze jest więc skorzystać z okazji i narzucać któryś ze wspomnianych statusów.
  8. Przeciwnicy przechodzą w drugi etap walki po tym jak stracą połowę PŻ. Tyczy się to ich indywidualnych PŻ, a nie ich wspólnych wartości widocznych u dołu ekranu.

Build dla maga - jak walczyć?

Przed wejściem na arenę, odpocznijcie przy miejscu łaski, a następnie wyekwipujcie czary, które zadają obrażenia obszarowe lub przebijają cel. Jeśli nie posiadacie zbyt dużo inteligencji, która wymagana jest do korzystania z potężniejszych czarów, skorzystajcie ze Spirali odłamków, Błyskamiennego Łuku, Księżycowego ostrza Aduli lub z Karyjskiego Wielkiego Miecza.

W przypadku, gdy posiadacie około 60-70 inteligencji, dobrze będzie wyekwipować takie czary jak Kometa, Kometa Azura, Animozje Rykarda, Ciemny Księżyc Ranni, Pełnia Księżyca Rennali i/lub Meteoryt Astela - Elden Ring: Duet boskiej skóry (Godskin Duo) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W przypadku, gdy posiadacie około 60-70 inteligencji, dobrze będzie wyekwipować takie czary jak Kometa, Kometa Azura, Animozje Rykarda, Ciemny Księżyc Ranni, Pełnia Księżyca Rennali i/lub Meteoryt Astela.

Co więcej, podczas przygotowań, zmieszajcie niesamowity eliksir, dodając do niego Pękniętą łzę całunu magii oraz Modrą ukrytą łzę. Pozwoli to Wam na zwiększenie Waszego potencjału magicznego, jednocześnie nie tracąc przez 10 sekund many po skorzystaniu z mikstury.

Następnie ustawcie się po wejściu na arenę blisko lewej strony, przy ostatniej kolumnie - Elden Ring: Duet boskiej skóry (Godskin Duo) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Następnie ustawcie się po wejściu na arenę blisko lewej strony, przy ostatniej kolumnie. Postarajcie się umieścić bossów w prostej linii, tak, aby większość Waszych czarów trafiało jednocześnie dwóch wrogów. Przed skorzystaniem z czarów, przyzwijcie odpowiednie prochy do pomocy.

Gdy już znajdziecie się w odpowiednim miejscu, wypijcie niesamowity eliksir - Elden Ring: Duet boskiej skóry (Godskin Duo) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy już znajdziecie się w odpowiednim miejscu, wypijcie niesamowity eliksir. Następnie, gdy bossowie będą blisko siebie lub w linii prostej, skorzystajcie z potężnych czarów jak Kometa Azura, Animozje Rykarda czy Meteoryt Astela.

Jeśli nie posiadacie tychże czarów, korzystajcie ze słabszych wersji czarów obszarowych - Elden Ring: Duet boskiej skóry (Godskin Duo) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli nie posiadacie tychże czarów, korzystajcie ze słabszych wersji czarów obszarowych. Nie zadacie co prawda tak dużej ilości obrażeń, jak w przypadku mocniejszych, jednakże nadal jest to dobra alternatywa.

Gdy zabijecie chociażby jednego z bossów, będziecie mieli trochę czasu, zanim pojawi się kolejny - Elden Ring: Duet boskiej skóry (Godskin Duo) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy zabijecie chociażby jednego z bossów, będziecie mieli trochę czasu, zanim pojawi się kolejny. Pamiętajcie, że szczuplejsza wersja bossa boskiej skóry, gdy jego HP spadnie poniżej 50%, zdobywa większy zasięg ataków, wydłużając swoje ciało. Natomiast grubsza wersja bossa o wiele częściej się turla i zwiększa swój rozmiar.

Pamiętajcie, aby jak najczęściej chować się za filarami. Ochronią Was one przed większością niebezpiecznych ataków (jednakże nie przed wszystkimi). Róbcie to w głównej mierze, gdy chcecie się uleczyć. Bossowie często rzucają kulą czarnego płomienia, gdy leczycie się blisko nich, a filar jest w stanie zablokować pocisk.

Build w zwarciu - jak walczyć?

Żeby choć trochę wyrównać szanse, dobrze jest skorzystać z prochów - choćby z Prochów łzy naśladowcy. Następnie rozdzielić przeciwników i jeszcze lepiej skupić się na innym celu niż towarzysz. Warto też być jak najbardziej agresywnym, żeby nie wydłużać walki i nie ryzykować zgonu przyzwanych duchów.

Uważajcie na czar ognia rzucany przez przeciwników - Elden Ring: Duet boskiej skóry (Godskin Duo) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Uważajcie na czar ognia rzucany przez przeciwników. Po trafieniu zadaje spore obrażenia i ponadto przez chwilę rani dopóki nie zgaśnie. Dlatego jak najczęściej korzystajcie z kolumn znajdujących się w pomieszczeniu. Posłużą jako ochrona przed atakami i pomogą w leczeniu kiedy będzie to konieczne.

Miejcie na uwadze, że zachowania przeciwników zmienią się kiedy ich indywidualne paski życia zostaną zbite do połowy - Elden Ring: Duet boskiej skóry (Godskin Duo) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Miejcie na uwadze, że zachowania przeciwników zmienią się kiedy ich indywidualne paski życia zostaną zbite do połowy. Ich wspólny pasek HP nie ma tutaj znaczenia, dlatego jeśli gracie bez towarzyszy, zajmujcie się jednym wrogiem jednocześnie, aby nie utrudniać sobie walki.

Kluczem do zwycięstwa jest obserwowanie dwóch przeciwników, bo nawet jeśli ich rozdzielicie, drugi szybko się zbliży lub będzie atakować kulami ognia - Elden Ring: Duet boskiej skóry (Godskin Duo) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kluczem do zwycięstwa jest obserwowanie dwóch przeciwników, bo nawet jeśli ich rozdzielicie, drugi szybko się zbliży lub będzie atakować kulami ognia. Trzeba więc wykonywać dwukrotnie więcej uników niż miałoby to miejsce w innych okolicznościach. Kolumny znajdujące się w pomieszczeniu będą też niszczone jeśli jeden z adwersarzy przejdzie w drugą fazę - w takiej sytuacji prawdopodobnie będziecie musieli przenieść się w inne miejsce.

Walka skończy się w momencie zbicia głównego paska bossów - zanim to nastąpi będziecie musieli w kółko pokonywać kolejnych adwersarzy - Elden Ring: Duet boskiej skóry (Godskin Duo) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Walka skończy się w momencie zbicia głównego paska bossów - zanim to nastąpi będziecie musieli w kółko pokonywać kolejnych adwersarzy. Jeśli zlikwidujecie jednego z nich zyskacie chwilę, w której całą swoją uwagę będziecie mogli skupić na jednym przeciwniku. Wtedy dobrze jest pozbawić go równowagi i wyprowadzić krytyczny cios. To jedna z najtrudniejszych walk w całej grze, ale jak najbardziej możliwa do zrobienia, zwłaszcza jeśli wykorzystacie możliwości oferowane przez Elden Ring.