Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Nieustraszony gargulec (Valiant Gargoyle) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Nokron, Wieczne Miasto (Nokron, Eternal City), Nieustraszony gargulec (Valiant Gargoyle).

Ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z bossem, znajdującym się w regionie Nokron, Wieczne Miasto (Nokron, Eternal City), a dokładnie na najniższym piętrze Akweduktu Siofra. Mowa tu o Nieustraszonym Gargulcu (Valiant Gargoyle).

Walka rozpoczyna się od pojedynku z jednym gargulcem, jednakże po tym, jak zdrowie bossa spadnie poniżej połowy, rozpoczniecie walkę z dwójką gargulców.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Nieustraszonych gargulców otrzymacie ich bronie, mianowicie Wielki miecz gargulca oraz Podwójne ostrze gargulca, a także Runy (30000) - Elden Ring: Nieustraszony gargulec (Valiant Gargoyle) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Nieustraszonych gargulców otrzymacie ich bronie, mianowicie Wielki miecz gargulca oraz Podwójne ostrze gargulca, a także Runy (30000).

Porady ogólne

  1. Warto przyzwać do walki z gargulcami prochy kogoś, kto długo wytrzyma natarcie. Dobrym przykładem jest chociażby Wypędzony rycerz Oleg (Banished Knight Oleg). Nie zada on dużej ilości obrażeń, jednakże wytrzyma długo na polu bitwy, a odciągnięcie uwagi jednego z gargulców jest najważniejsze. Możecie również przyzwać innych graczy do pomocy.
  2. Walka na koniu nie jest możliwa w tej lokacji.
  3. Drugi gargulec pojawi się na arenie w momencie, gdy zdrowie pierwszego spadnie poniżej 50%.
  4. Bossowie mogą skorzystać zarówno z magicznych ataków jak i trucizny. Oprócz dobrej defensywy, przyda się również wysoka odporność na magię i truciznę.
  5. W walce w zwarciu przyda się nieco dłuższa broń. Sztylety czy inna krótka broń może okazać się mało skuteczna, bo przeciwnik szybko się przemiesza.
  6. Otoczenie wpływa na zachowanie gargulców. Jeśli zdarzy im się wskoczyć na głaz, to spadnięcie z niego przerwie ich serię ataków, dając Wam okazję do zadania obrażeń. Możecie to wykorzystać, choć dużo zależy tutaj od szczęścia.

Build dla maga - jak pokonać?

Po wejściu na arenę, nie zostaniecie od razu zaatakowani przez bossa. Minie trochę czasu, zanim do Was dojdzie i zaatakuje. Dzięki temu możecie w spokoju przyzwać chociażby Wypędzonego rycerza, czy skorzystać z czarów takich jak Wilcza Pułapka Mieczy, Karyjska Falanga lub Falanga Wielkiego Ostrza.

Po skorzystaniu z tychże zaklęć, zanim boss do Was dobiegnie, otrzyma spore obrażenia - Elden Ring: Nieustraszony gargulec (Valiant Gargoyle) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Po skorzystaniu z tychże zaklęć, zanim boss do Was dobiegnie, otrzyma spore obrażenia. Gdy będzie blisko, należy unikać ciosów bossa i oddalić się. W tym momencie, Oleg powinien sprowokować bossa. Pamiętajcie, aby korzystać z zaklęć w momencie, gdy boss jest w trakcie wykonywania serii ataków. Dzięki temu, bardzo często zdarzy się tak, że boss nie zmieni celu. W takiej sytuacji będziecie bezpieczni, korzystając z kolejnych czarów.

Musicie uważać w głównej mierze na dwa ataki, które mogą Was zabić jednym ciosem - Elden Ring: Nieustraszony gargulec (Valiant Gargoyle) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Musicie uważać w głównej mierze na dwa ataki, które mogą Was zabić jednym ciosem. Mowa tutaj o wzbiciu się w powietrze każdego z gargulców. Bądźcie cierpliwi z unikiem i nie panikujcie. Wykonajcie unik w momencie, gdy zacznie opadać na ziemię.

To samo tyczy się również jego magicznego ataku - Elden Ring: Nieustraszony gargulec (Valiant Gargoyle) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

To samo tyczy się również jego magicznego ataku. Uniesie on wtedy swój miecz w górę, a następnie uderzy w ziemie, tworząc linearną falę. Jeśli wykonacie unik w bok za szybko, nadal czar może Was trafić.

Jeśli Nieustraszony gargulec zacznie stać w miejscu, prawdopodobnie wytworzy truciznę, która pokryje znaczny obszar - Elden Ring: Nieustraszony gargulec (Valiant Gargoyle) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli Nieustraszony gargulec zacznie stać w miejscu, prawdopodobnie wytworzy truciznę, która pokryje znaczny obszar. Warto się wtedy od niego odsunąć na bezpieczną odległość i korzystać z Wilczej Pułapki Mieczy. Przez ten atak właśnie, prochy wilków lub półczłowieka, czyli takie, które bazują na ilości, nie są zbyt dobrym rozwiązaniem na walkę z bossem. Trucizna bardzo szybko się zapełnia i zadaje spore obrażenia.

Gdy pasek zdrowia pierwszego z gargulców spadnie poniżej 50%, na arenie pojawi się drugi gargulec - Elden Ring: Nieustraszony gargulec (Valiant Gargoyle) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy pasek zdrowia pierwszego z gargulców spadnie poniżej 50%, na arenie pojawi się drugi gargulec. Jemu również zajmie trochę czasu, aby podejść do Was. Dlatego też ważne jest, aby bardzo szybko zabić pierwszego bossa. Nawet jeśli nie uda Wam się tego zrobić, postarajcie się zadawać obrażenia pierwszemu gargulcowi, aby cały czas walczyć w przewadze lub w pojedynkę.

Drugi gargulec posiada nieco inne animacje ataków - Elden Ring: Nieustraszony gargulec (Valiant Gargoyle) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Drugi gargulec posiada nieco inne animacje ataków. Podczas wykonywania uniku, możecie zostać trafieni ze względu na długą animację ataku. Plusem jest to, że drugi gargulec często zmienia swoją broń, raz walczy za pomocą bliźniaczych ostrzy, a raz za pomocą topora. Walka z gargulcem dzierżącym topór jest nieco łatwiejsza, dlatego możecie odważniej atakować go, gdy posiada tę broń.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Kiedy przekroczycie mgłę i wejdziecie na arenę, będziecie mieć chwilę na przyzwanie prochów czy skorzystanie z przedmiotów - przydatne mogą okazać się te, które zwiększają siłę ataków fizycznych, czy też obronę przeciwko nim. Trochę minie zanim przeciwnik do Was dotrze.

Nieustraszony gargulec stosunkowo często rozsiewać będzie truciznę - w takim momencie lepiej trzymać się od niego z daleka i poczekać na rozproszenie trującej chmury - Elden Ring: Nieustraszony gargulec (Valiant Gargoyle) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Nieustraszony gargulec stosunkowo często rozsiewać będzie truciznę - w takim momencie lepiej trzymać się od niego z daleka i poczekać na rozproszenie trującej chmury. Możecie też znacznie się od niej oddalić i w ten sposób zwabić przeciwnika do obszaru wolnego od trucizny.

Warto jak najczęściej trzymać się blisko przeciwnika - na tyłach lub między jego nogami - Elden Ring: Nieustraszony gargulec (Valiant Gargoyle) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Warto jak najczęściej trzymać się blisko przeciwnika - na tyłach lub między jego nogami. Wróg sporo swoich ataków wyprowadza w przód i najlepszym sposobem na unikanie ich jest robienie przewrotów w przód - co też pozwoli na wyprowadzenie kilku ciosów. Oddalać się należy tylko wtedy, gdy przeciwnik rozsiewa truciznę.

Kiedy zbijecie połowę PŻ gargulcowi, przyleci drugi - Elden Ring: Nieustraszony gargulec (Valiant Gargoyle) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy zbijecie połowę PŻ gargulcowi, przyleci drugi. To jest dobry moment na przyzwanie prochów, które zniosą sporo obrażeń. Ważne teraz jest rozdzielenie przeciwników, by tego pierwszego ostatecznie wykończyć. Gargulce mają złożone ataki, toteż omijanie serii ciosów od dwóch jednocześnie może przysporzyć wielu trudności i pozbawić Was okazji do odwetu.

Miejcie na uwadze, że nawet jeśli Wam się uda rozdzielić przeciwników, to nie będziecie mieć dużo czasu na skorzystanie z tego - Elden Ring: Nieustraszony gargulec (Valiant Gargoyle) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Miejcie na uwadze, że nawet jeśli Wam się uda rozdzielić przeciwników, to nie będziecie mieć dużo czasu na skorzystanie z tego. Gargulce bardzo szybko skracają dystans - może to być nawet jeden skok przez całą arenę.

Drugi gargulec korzysta głównie z podwójnych ostrzy, ale oprócz tego posiada też topór - Elden Ring: Nieustraszony gargulec (Valiant Gargoyle) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Drugi gargulec korzysta głównie z podwójnych ostrzy, ale oprócz tego posiada też topór. Kombinacje ciosów wykonywane nim często kończą się uderzeniem w ziemię, co zadaje obrażenia obszarowe. Przeciwnik próbować będzie też Was zdeptać, po czym natychmiastowo użyć topora i odskoczyć. Bądźcie przygotowani na robienie wielu uników, ale też sami bądźcie agresywni.

Jeśli chodzi o podwójne ostrza, przeciwnik również będzie często stosować ataki obszarowe, ale w inny sposób - Elden Ring: Nieustraszony gargulec (Valiant Gargoyle) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli chodzi o podwójne ostrza, przeciwnik również będzie często stosować ataki obszarowe, ale w inny sposób. Zauważycie czasami, że przeciwnik szybko wymachuje bronią po swoich dwóch stronach - po takim ruchu nastąpi krótkie tornado o dość dużym zasięgu. Możecie zablokować je tarczą, choć pozbawi Was to sporo wytrzymałości. Lepszym rozwiązaniem będzie unik w stronę przeciwnika w momencie powstania tornada (czemu też towarzyszy horyzontalny cios). Jeśli natomiast nie czujecie się pewni w walce z podwójnymi ostrzami, możecie poczekać aż przeciwnik zmieni broń - robi to bowiem całkiem często.