Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Runebear (Runiczny niedźwiedź) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa na Płaczącym Półwyspie (Weeping Peninsula) znajdującego się w Pieczarze Zrodzonej z Ziemi (Earthbore Cave). Mowa o Runicznym niedźwiedziu (Runebear).

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z bossem, znajdującym się w regionie Płaczący Półwysep (Weeping Peninsula), a dokładnie w Pieczarze Zrodzonej z Ziemi (Earthborne Cave). Mowa tu o Runicznym niedźwiedziu (Runebear). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać. To opcjonalny boss, którego pokonanie nie jest konieczne do ukończenia gry.

Aby dostać się do bossa, musicie udać się do Pieczary Zrodzonej z Ziemi. Tam idąc coraz dalej w dół, dotrzecie ostatecznie do jamy śpiącego niedźwiedzia.

1 - Elden Ring: Runebear (Runiczny niedźwiedź) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry
2 - Elden Ring: Runebear (Runiczny niedźwiedź) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Runicznego niedźwiedzia otrzymacie Talizman niebieskiego smoka (Spelldrake Talisman) - Elden Ring: Runebear (Runiczny niedźwiedź) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Runicznego niedźwiedzia otrzymacie Talizman niebieskiego smoka (Spelldrake Talisman).

Porady ogólne

  1. W walce możecie skorzystać z pomocy duchów, które okażą się skuteczne w odwracaniu uwagi.
  2. Runiczny niedźwiedź jest wrażliwy na krwawienie, opłaci się więc korzystanie z broni narzucającej taki status. Również ataki przeciwnika taki status narzucają, warto więc powstrzymywać narastanie negatywnego efektu.
  3. Runiczny niedźwiedź jest bardzo szybki i silny. Większość jego ataków można obronić tarczą, ale łatwo wtedy o stracenie równowagi. Dlatego zaleca się wykonywanie uników w stronę przeciwnika i jak najczęstsze znajdowanie się za jego plecami.

Jak pokonać?

Jama, w której toczy się walka z Runicznym niedźwiedziem może wydawać się spora. Szybko jednak przekonacie się, że niewiele jest tu miejsca. Zwierz jest bardzo szybki i z jednego krańca areny może w ułamku sekundy przemieścić się na drugi.

Poza atakiem paszczą, większość jego uderzeń jest obszarowa - Elden Ring: Runebear (Runiczny niedźwiedź) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Poza atakiem paszczą, większość jego uderzeń jest obszarowa. Jego główną bronią są przednie łapy, którymi mocno uderza o ziemię. Dlatego warto robić uniki w jego stronę, tak aby jak najczęściej znajdować się za jego plecami. Nie używa bowiem tylnych łap do atakowania.

Przeciwnik bardzo często i szybko skraca dystans, toteż ciągle musicie być gotowi na wykonanie kolejnego uniku. Szczególnie szkodliwe mogą być te, w których podnosi obie łapy do góry. Może próbować Was złapać i dotkliwie pogryźć, bądź potężnie uderzyć o ziemię, co może okazać się tragiczne w skutkach.

Trzymajcie się za jego plecami i atakujcie kiedy tylko nadarzy się okazja - Elden Ring: Runebear (Runiczny niedźwiedź) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Trzymajcie się za jego plecami i atakujcie kiedy tylko nadarzy się okazja. Nie dajcie się też podprowadzić pod ścianę, bo trudniej będzie wykonać unik z uwagi na nieskuteczną pracę kamery. W tej walce potrafi być to szczególnie uciążliwe.

Jeśli potrzebujecie się uleczyć, oddalcie się sprintem jak najdalej od przeciwnika i szykujcie się na natychmiastowe wykonanie uniku - Elden Ring: Runebear (Runiczny niedźwiedź) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli potrzebujecie się uleczyć, oddalcie się sprintem jak najdalej od przeciwnika i szykujcie się na natychmiastowe wykonanie uniku. W walce możecie wspomóc się duchami, które odwrócą uwagę bestii, ale znów - mogą szybko polec. Przeciwnik jest wrażliwy na krwawienie, co też może znacznie przyśpieszyć to starcie.