Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Seluvis - solucja, opis przejścia Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak wykonać serię zadań Seluvisa, którego znajdziecie w Wieży Seluvisa (Seluvis’s Rise) w Karyjskiej posiadłości (Caria Manor), a jego zadania powiązane są z Ranni, Nepheli Loux, Czarodziejką Sellen (Sorceress Sellen) oraz Blaiddem.

Ostatnia aktualizacja: 1 czerwca 2022

Na tej stronie poradnika do Elden Ring przeczytacie o tym, jak wykonać serię zadań związanych z Seluvisem, który znajduje się w Wieży Seluvisa (Seluvis's Rise) w Karyjskiej posiadłości (Caria Manor). Jego zadania powiązane są z Ranni, Czarodziejką Sellen (Sorceress Sellen), Nepheli Loux oraz Blaiddem. Dowiecie się stąd o jego dokładnej lokalizacji, przebiegu zadań oraz nagrodach za ich wykonanie.

Lokacja

Dokładna lokalizacja Seluvisa to Wieża Seluvisa (Seluviss Rise), która znajduje się w Karyjskiej posiadłości (Caria Manor) w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes) - Elden Ring: Seluvis - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Dokładna lokalizacja Seluvisa to Wieża Seluvisa (Seluvis's Rise), która znajduje się w Karyjskiej posiadłości (Caria Manor) w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes). Dostaniecie się tam po pokonaniu bossa o nazwie Loretta, królewski rycerz (Royal Knight Loretta).

Jak wykonać quest?

Zanim odwiedzicie Seluvisa, musicie udać się do Wieży Ranni (Ranni's Rise), która znajduje się na północ od Wieży Seluvisa (Seluvis's Rise).

Po rozmowie z Ranni, musicie zejść na niższe poziomy wieży, aby porozmawiać z duchowymi projekcjami jej towarzyszy - Elden Ring: Seluvis - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Po rozmowie z Ranni, musicie zejść na niższe poziomy wieży, aby porozmawiać z duchowymi projekcjami jej towarzyszy. Jednym z nich jest właśnie Seluvis.

Gdy odwiedzicie Seluvisa, powierzy on Wam zadanie - Elden Ring: Seluvis - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy odwiedzicie Seluvisa, powierzy on Wam zadanie. Polegać będzie ono na przekazaniu Nepheli Loux mikstury.

Zanim jednak to zrobicie, przedyskutujcie sprawę z Ofnirem, który znajduje się w swoim gabinecie, w Twierdzy okrągłego stołu (Roundtable Hold) - Elden Ring: Seluvis - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Zanim jednak to zrobicie, przedyskutujcie sprawę z Ofnirem, który znajduje się w swoim gabinecie, w Twierdzy okrągłego stołu (Roundtable Hold). Zasugeruje on Wam przekazanie mu mikstury, dzięki czemu uratujecie Nepheli, a ponadto ruszycie quest Seluvisa do przodu. Tak naprawdę w tym momencie macie trzy opcje:

  1. Przekazanie mikstury Nepheli. Stanie się wtedy ona lalką Seluvisa. Nie będzie można jej uratować. Poskutkuje to jednakże zdobyciem w późniejszym etapie zadania prochów Nepheli Loux (Nepheli Loux Ashes).
  2. Przekazanie mikstury Łajnożercy (Dung Eater). Nie będzie można go uratować. Poskutkuje to jednakże zdobyciem w późniejszym etapie zadania prochów Łajnożercy (Dung Eater).
  3. Przekazanie mikstury Ofnirowi. Dzięki temu rozwiązaniu Seluvis będzie myślał, że wypełniliście jego zadania i ruszycie zadanie do przodu. Nikt wtedy nie stanie się lalką Seluvisa. Nie otrzymacie jednak prochów Nepheli Loux lub Łajnożercy.
Łajnożerca (Dung Eater) pojawi się dopiero po tym, jak Wy przybędziecie do Leyndell - Elden Ring: Seluvis - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Łajnożerca (Dung Eater) pojawi się dopiero po tym, jak Wy przybędziecie do Leyndell.

Nie ważne jaką opcję wybierzecie, każda z nich poprowadzi Was do dalszej części zadania, która teraz będzie mocno powiązana z Ranni - Elden Ring: Seluvis - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Nie ważne jaką opcję wybierzecie, każda z nich poprowadzi Was do dalszej części zadania, która teraz będzie mocno powiązana z Ranni. Mowa tu głównie o możliwości zdradzenia jej.

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie - Elden Ring: Seluvis - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie. Będą to ruiny. Wypatrujcie podłogi, która się odznacza, gdyż to właśnie tam znajduje się kryjówka Seluvisa, w której trzyma swoje lalki. Po odkryciu sekretu Seluvisa, porozmawiajcie z nim. Zdradzi on, że planuje zamienić Ranni w swoją lalką, jednak potrzebuje Waszej pomocy w odnalezieniu Bursztynowego światła gwiazd (Amber Starlight), który znajduje się w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau).

Bursztynowe światło gwiazd (Amber Starlight) znajduje się w miejscu wskazanym na zdjęciu powyżej - Elden Ring: Seluvis - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Bursztynowe światło gwiazd (Amber Starlight) znajduje się w miejscu wskazanym na zdjęciu powyżej.

Po zdobyciu tego kluczowego przedmiotu, udajcie się do Seluvisa, który stacjonuje w swojej wieży - Elden Ring: Seluvis - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Po zdobyciu tego kluczowego przedmiotu, udajcie się do Seluvisa, który stacjonuje w swojej wieży. Po zresetowaniu lokacji da on Wam miksturę, którą możecie dać Ranni, aby ją zdradzić.

Uwaga, zdrada nie powiedzie się a Ranni nie wypije mikstury. Będzie bardzo zawiedziona, że chcieliście ją zdradzić. Naleganie na wypicie poskutkuje tym, że za trzecim razem, gdy wybierzecie opcję przekazania jej mikstury, automatycznie Was zabije. Nie musicie jednakże dawać jej mikstury, tylko trzymać ją w ekwipunku.

Nagroda za wykonanie questa

Poza talizmanem wzmacniającym obrażenia magiczne oraz możliwością kupowania nowych lalek, jeśli ukończycie quest Ranni i nie zdradzicie jej, otrzymacie set Seluvisa oraz Dzwonek kulisty Seluvisa (Seluviss Bell Bearing) - Elden Ring: Seluvis - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Poza talizmanem wzmacniającym obrażenia magiczne oraz możliwością kupowania nowych lalek, jeśli ukończycie quest Ranni i nie zdradzicie jej, otrzymacie set Seluvisa oraz Dzwonek kulisty Seluvisa (Seluvis's Bell Bearing).