Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Loretta, królewski rycerz (Royal Knight Loretta) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Jeziorze Liurnia (Liurnia of the Lakes), Lorettę, królewskiego rycerza (Royal Knight Loretta).

Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady jak pokonać bossa, który znajduje się w Jeziorze Liurnia (Liurnia of the Lakes), a mowa dokładnie o Loretta, królewskim rycerzu (Royal Knight Loretta).

Loretta, królewski rycerz to boss opcjonalny. Znajduje się w Jeziornie Liurni, a dokładniej w Karyjskiej posiadłości. Wchodząc po schodach na górę i przebijając się przez siły wroga, dotrzecie do areny bossa.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Loretty, królewskiego rycerza, otrzymacie Runy (10000), Wielki Łuk Loretty, który jest czarem o dalekim zasięgu, oraz Popiół Wojny: Cięcie Loretty - Elden Ring: Loretta, królewski rycerz (Royal Knight Loretta) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Loretty, królewskiego rycerza, otrzymacie Runy (10000), Wielki Łuk Loretty, który jest czarem o dalekim zasięgu, oraz Popiół Wojny: Cięcie Loretty.

Porady ogólne

  1. Loretta zadaje w większości przypadków obrażenia magiczne. Wyposażenie chroniące przed tym typem obrażeń będzie warte założenia.
  2. Warto przyzwać prochy kogoś, kto długo wytrzyma ataki bossa. Mogą to być chociażby ulepszone prochy Meduzy lub Rycerz Oleg.
  3. Boss często tworzy nad sobą miecze, która podążają za graczem jeśli tylko odległość pomiędzy postacią gracza a Lorettą będzie mała.
  4. Loretta walczy na koniu, przez co boss jest całkiem szybki. Natomiast gracz nie może przyzwać wierzchowca do walki.
  5. Jeśli zakończenie broni Loretty zacznie świecić się na niebiesko, to boss zacznie tworzyć zaklęcie. Może to być szybki pocisk magiczny lub wytworzenie kilku mieczy magicznych nad swoją głową.
  6. Loretta, królewski rycerz wrażliwy jest na magię piorunów. Warto więc skorzystać z tego typu ataków - w przypadku walczących w zwarciu najpewniej będzie to smar o takich właściwościach.

Build dla maga - jak walczyć?

Przed podjęciem walki, warto założyć Talizman niebieskiego smoka. Amulet ten zwiększy negację obrażeń magicznych, które są głównym źródłem obrażeń Loretty. Oczywiście, obranie chroniące przed tego typu obrażeniami również się przyda.

Nie zapominajcie jednak, że Loretta zadaje również obrażenia fizyczne. Jeśli stoicie blisko bossa, często naprzeciwko niego, Loretta zacznie atakować za pomocą swojej broni. Zwykle są to pojedyncze ataki, które łatwo uniknąć.

Warto korzystać w tej walce z szybkich zaklęć, jak np - Elden Ring: Loretta, królewski rycerz (Royal Knight Loretta) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Warto korzystać w tej walce z szybkich zaklęć, jak np. Wilcza Pułapka Mieczy czy wszelkiego rodzaju Odłamki Błyskamienia. Jeśli podchodząc do tej walki posiadacie zaklęcia wymagające dużej ilości inteligencji, warto skorzystać z czarów takich jak Gwiazdy Ruin czy Starożytna śmiertelna animozja.

Zaklęcia bossa można również parować za pomocą Karyjskiego odwetu. Jeśli jesteście w tym sprawni, możecie z tego skorzystać. Jeśli nie, a macie problem z unikaniem czarów Loretty, skorzystajcie z Bariery Thopsa.

Loretta korzysta z wszelkiego rodzaju zaklęć - Elden Ring: Loretta, królewski rycerz (Royal Knight Loretta) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Loretta korzysta z wszelkiego rodzaju zaklęć. Są to zazwyczaj szybkie zaklęcia błyskamienne. Gdy Loretta castować będzie tego typu zaklęcie, pamiętajcie, aby czym prędzej wykonać unik. W przypadku wolniejszych zaklęć, musicie poczekać do momentu, w którym pocisk zacznie lecieć w Waszą stronę. Zaklęcia tego typu to Łuk Loretty oraz Błyskostrza.

Gdy ostrza zaczną lecieć w Waszą stronę, wystarczy biec sprintem w bok, dzięki czemu wszystkie ostrza chybią - Elden Ring: Loretta, królewski rycerz (Royal Knight Loretta) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy ostrza zaczną lecieć w Waszą stronę, wystarczy biec sprintem w bok, dzięki czemu wszystkie ostrza chybią. Jeśli jednak jesteście bardzo blisko, gdy Loretta castuje te zaklęcie, bieg może nie pomóc. Warto wtedy wykonywać uniki. W międzyczasie korzystajcie z zaklęć zadających obrażenia. Popiół wojny powinien na tyle odwracać uwagę, żebyście w spokoju mogli korzystać z zaklęć lub odnowić HP/manę.

Build w zwarciu - jak walczyć?

Loretta, królewski rycerz dosiada wierzchowca - z uwagi na to boss jest znacznie szybszy od Waszej postaci. Bezproblemowo więc skraca i zwiększa dystans. Gdy znajdujecie się daleko od niego, użyje magicznych ataków - mowa tu o ostrzach, które stosunkowo łatwo ominąć poruszając się na bok.

Przeciwnik używa wspomnianych czarów nawet w przypadku walki na krótki dystans - Elden Ring: Loretta, królewski rycerz (Royal Knight Loretta) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przeciwnik używa wspomnianych czarów nawet w przypadku walki na krótki dystans. Dlatego jak najczęściej krążcie wokół niego, by ostatecznie ustawiać się po dwóch różnych stronach jego wierzchowca. Róbcie to na przemian - w ten sposób gdy wykonywać będzie ataki po jednej stronie, Wy będziecie się już znajdować po drugiej. Możecie ustawić się za nim, ale koń przeciwnika wykona wtedy kopnięcie.

Przez pierwszą połowę walki działajcie cały czas tak samo - okrążajcie przeciwnika, atakujcie jak najczęściej i omijajcie magiczne ostrza - Elden Ring: Loretta, królewski rycerz (Royal Knight Loretta) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przez pierwszą połowę walki działajcie cały czas tak samo - okrążajcie przeciwnika, atakujcie jak najczęściej i omijajcie magiczne ostrza. W razie potrzeby leczenia możecie się oddalić (choć wtedy musicie wystrzegać się potencjalnych pocisków) lub zróbcie to po ominięciu serii ciosów.

Jeśli nie chcecie, aby przeciwnik tak często skracał dystans, możecie udać się na lewą stronę areny, gdzie za schodami znajduje się budynek, który pomoże również podczas leczenia - Elden Ring: Loretta, królewski rycerz (Royal Knight Loretta) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli nie chcecie, aby przeciwnik tak często skracał dystans, możecie udać się na lewą stronę areny, gdzie za schodami znajduje się budynek, który pomoże również podczas leczenia. Bardzo przydatne może się to okazać w drugiej połowie walki, kiedy przeciwnik zaczyna używać ogromnego łuku - strzał z niego zadaje bardzo duże obrażenia. Przy unikaniu musicie uważać również na wybuch jaki towarzyszy uderzeniu.

Najbardziej dewastujący atak przeciwnik wykonuje po zawiśnięciu w powietrzu i wyciągnięciu ogromnego łuku - Elden Ring: Loretta, królewski rycerz (Royal Knight Loretta) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Najbardziej dewastujący atak przeciwnik wykonuje po zawiśnięciu w powietrzu i wyciągnięciu ogromnego łuku. Czasem dodatkowo wspomoże się kilkoma mniejszymi pociskami - w takiej sytuacji będziecie musieli wykonać co najmniej dwa uniki, jeden po drugim.

Uważajcie również na atak, w którym czubek broni przeciwnika się zapala - to sygnał, że wystrzeli kilka szybkich pocisków - Elden Ring: Loretta, królewski rycerz (Royal Knight Loretta) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Uważajcie również na atak, w którym czubek broni przeciwnika się zapala - to sygnał, że wystrzeli kilka szybkich pocisków. Uniknięcie ich nie jest tak proste jak w przypadku mieczyków, bo poruszają się znacznie szybciej. Pozostaje więc zrobienie uniku przed samym uderzeniem.