Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Dowódca Niall (Commander Niall) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w regionie Szczyty Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants). Mowa o Dowódcy Niallu (Commander Niall). Przeciwnik znajduje się w lokacji o nazwie Zamek Sol (Castle Sol).

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera porady odnośnie walki z opcjonalnym bossem znajdującym się w regionie o nazwie Szczyty Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants), a dokładniej rzecz ujmując w Zamku Sol (Castle Sol). Mowa o Dowódcy Niallu (Commander Niall), który jest opcjonalnym bossem. Pokonanie go nie jest konieczne do ukończenia gry.

Żeby dotrzeć do walki z Dowódcą Niallem musicie przejść przez Zamek Sol. Po przejściu przez dwór i kilka pomieszczeń, traficie do miejsca łaski o nazwie Kościół Zaćmienia (Church of the Eclipse). Tam znajdziecie boczne wyjście z kościoła, naprzeciwko którego znajduje się wejście do budynku przez który musicie przejść. Po wyjściu z niego u szczytu schodów naprzeciwko, znajdziecie arenę z bossem. Uważajcie na kilku silnych przeciwników po drodze, którzy będą za Wami podążać aż do mgły. Wojownik z dwoma mieczami będzie obecny w walce.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Dowódcy Nialla otrzymacie Runy (67 500) oraz Protezę weterana (Veterans Prosthesis) - broń z kategorii Pięść - Elden Ring: Dowódca Niall (Commander Niall) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Dowódcy Nialla otrzymacie Runy (67 500) oraz Protezę weterana (Veteran's Prosthesis) - broń z kategorii Pięść.

Porady ogólne

  1. Dowódca Niall używa ataków zadających obrażenia od błyskawic. Oprócz tego narzuca status odmrożenia. Dlatego dobrze będzie odziać się w zbroję, która przed tego typu obrażeniami będzie bronić.
  2. Dowódca Niall wrażliwy jest na krwawienie, odmrożenie, truciznę i szkarłatną zgniliznę. Zaleca się więc używanie oręża, który narzuca wspomniane statusy. Nieoceniona może okazać się katana Rzeki krwi - więcej informacji o niej znajdziecie w tym miejscu.
  3. Jeśli posiadacie Czarującą gałąź (Bewitching Branch) możecie użyć jej do zwrócenia pomocników przeciwnika przeciwko niemu.
  4. Pomagierów Nialla możecie atakować jeszcze zanim się zmaterializują. Jeśli będziecie wystarczająco szybcy ze swoimi silnymi atakami, pozbawicie ich równowagi i zyskacie okazję do zadania krytycznego ciosu.
  5. Po rozpoczęciu walki najlepiej jak najszybciej rozprawić się z przyzwanymi wojownikami towarzyszącym bossowi. Najlepiej zacząć od rycerza z dwoma mieczami, bo stanowi większe zagrożenie. Dowódca Niall nie będzie tego szczególnie utrudniać. Jego zachowanie zmieni się natomiast kiedy zgładzicie jego wojowników - po tym stanie się agresywny.
  6. Po użyciu "mroźnego tornada", któremu towarzyszy szarża, Dowódca Niall się zmęczy i uklęknie. Możecie ten krótki moment wykorzystać do nieprzerwanego atakowania.
  7. Falę uderzeniową od jego potężnego tupnięcia możecie uniknąć skokiem.
  8. W walce można skorzystać z prochów i pomocy innych graczy.

Jak pokonać?

Po przekroczeniu bariery możecie szybko dobiec do przeciwnika - po jego obu stronach materializują się przyzwani przez niego wojownicy. Jeszcze zanim na dobre się pojawią, możecie zadać im sporo obrażeń. Jeśli będziecie wystarczająco szybcy, może uda Wam się pozbawić ich równowagi i tym samym zyskać okazję do wyprowadzenia krytycznego ciosu.

Rycerz z dwoma mieczami stanowi większe zagrożenie od tego drugiego - Elden Ring: Dowódca Niall (Commander Niall) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Rycerz z dwoma mieczami stanowi większe zagrożenie od tego drugiego. Dlatego trzeba się nim jak najszybciej zająć. Jeśli dokładnie zwiedzaliście zamek Sol, powinniście mieć z nim do czynienia - pojawia się też przed wejściem na arenę, choć w wydaniu ze starcia z bossem się nie teleportuje. Uważajcie na jego "piruet", podczas którego wykonuje serię cięć.

Po rozprawieniu się z pierwszym rycerzem, będzie dobry moment na skorzystanie z prochów - Elden Ring: Dowódca Niall (Commander Niall) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Po rozprawieniu się z pierwszym rycerzem, będzie dobry moment na skorzystanie z prochów. Przyda się tutaj ktoś o wysokiej wytrzymałości. Drugi rycerz korzysta z wielkiej tarczy i często wywołuje śnieżne tornado szarżując naprzód. Tarcza nie przyda mu się na zbyt wiele jeśli skorzystacie ze specjalnych ataków najlepszych katan dostępnych w grze. W przeciwnym wypadku będziecie musieli czekać na moment, w którym opuści gardę. Możecie też próbować obejść go od tyłu, choć to dość trudne zadanie, gdyż przeciwnik bardzo szybko ustawia się frontem do Was.

Dowódca Niall stanie się znacznie bardziej agresywny po tym jak zgładzicie jego pomagierów - Elden Ring: Dowódca Niall (Commander Niall) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Dowódca Niall stanie się znacznie bardziej agresywny po tym jak zgładzicie jego pomagierów. Najpewniej po ich śmierci zacznie od razu atakować. Jeśli znajdujecie się w średniej odległości od niego, może wywołać śnieżną zamieć (składającą się z trzech silnych podmuchów), po czym w samym centrum uderzyć błyskawicami. Jeśli widzicie, że bierze zamach swoją włócznią, jak najszybciej się oddalcie. Dobrze wymierzone uniki zbawią Was od zbyt długiego narażania się na status odmrożenia.

Jeśli zauważycie, że przeciwnik podnosi nogę do góry, szykujcie się na wykonanie uniku - Elden Ring: Dowódca Niall (Commander Niall) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli zauważycie, że przeciwnik podnosi nogę do góry, szykujcie się na wykonanie uniku. Dowódca Niall po takiej animacji uderzy nogą w ziemię wywołując błyskawice. Może też tupnąć nogą (i spowodować w ten sposób "śnieżny wybuch") po czym skoczyć wysoko do góry i ciężko wylądować wzniecając śnieżycę i błyskawice. Zróbcie unik w momencie, kiedy ma uderzyć w ziemię, aby uniknąć obrażeń. Najlepiej w taki sposób, żeby nie oddalać się za bardzo od przeciwnika i móc zadać mu kilka ciosów.

Zdarzy się też najpewniej, że przeciwnik zacznie gromadzić energię do wykonania potężnej zamieci - Elden Ring: Dowódca Niall (Commander Niall) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Zdarzy się też najpewniej, że przeciwnik zacznie gromadzić energię do wykonania potężnej zamieci. Poznacie to po zagęszczonym śniegu unoszącym się na dużym obszarze wokół niego. Trochę minie zanim zbierze się do ataku, ale kiedy już ten nastąpi, obejmie dużą część areny. Dlatego (dla bezpieczeństwa z podniesioną tarczą) oddalcie się jak najdalej od niego. Najpierw będą to dwa uderzenia wichury, a następnie szarża do przodu zakończona ciosem włócznią. Taki atak zmęczy przeciwnika, toteż na chwilę uklęknie. Ten krótki moment możecie wykorzystać do zadania mu co najmniej kilku ciosów.

Walka przebiega cały czas tak samo, nie ma bowiem drugiego etapu - Elden Ring: Dowódca Niall (Commander Niall) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Walka przebiega cały czas tak samo, nie ma bowiem drugiego etapu. Przeciwnik porusza się wolno (nie licząc jego szarży i skoków), dlatego po oddaleniu się trochę od niego będziecie mieć możliwość skorzystania z leczenia. Wystrzegajcie się ataku nogą (przy której materializuje się elektryczne ostrze) po skosie, które może Was uśmiercić jeśli nie macie więcej niż połowy PŻ.