Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Parowanie ciosów Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring, dowiecie się jak skutecznie odbijać ataki przeciwników za pomocą parowania (parry) oraz jakie znaczenie ma ta mechanika.

Ostatnia aktualizacja: 8 marca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring wyjaśnia, jak poprawnie parować, czyli odbijać ataki przeciwników wymierzone w Waszą stronę. Ponadto, dowiecie się, czy korzystanie z tej mechaniki ma duże znaczenie w grze.

Parowanie - czy jest konieczne?

Warto zacząć od tego, że parowanie absolutnie nie jest konieczne, aby łatwiej i szybciej radzić sobie z przeciwnikami. Po pierwsze, nie zawsze będziecie w stanie sparować oponenta, gdyż niektóre ataki nie są możliwe do skontrowania. Inne ataki mogą być tak bardzo nieczytelne lub szybkie, że pomimo tego, iż są możliwe do sparowania, zdecydowanie nie będzie się opłacało tego robić. Nagroda wynikająca ze sparowania takiego ataku będzie o wiele niższa, niż ryzyko otrzymania bardzo dużych obrażeń.

Po drugie, parowanie również nie będzie konieczne, niekiedy nawet dostępne, w zależności od tego, jaki build wybierzecie. Jeśli zdecydujecie się na granie magiem, bądź postacią skupiającą się na walce dystansowej, nie będziecie raczej chcieli w swoim ekwipunku tarczy. Co prawda niektóre bronie jedno, lub dwuręczne oferują niekiedy funkcje parowania, jednakże takich broni nie jest zbyt wiele. Ponadto, animacja parowania jest w porównaniu do tarcz trochę inna, niekiedy myląca.

Podsumowując, parowanie jest naprawdę przydatną opcją, która jest warta nauczenia się, pod warunkiem, że Wasz build skupia się na tego typu rzeczach. Nauka parowania przyda się w wielu sytuacjach, jednakże nie jest ona wymagana, aby ukończyć grę.

Poprawne wykonywanie parowania

Parowanie, czyli odbijanie ataków przeciwników, to mechanika high risk - high reward. Ryzykujecie bardzo dużo użyciem tej mechaniki. Jeśli się to jednak powiedzie, nagroda za poprawne skorzystanie z parowania jest naprawdę spora.

Aby nauczyć się poprawnie korzystać z parowania, warto poćwiczyć tę mechanikę na wrogu, który nie zada Wam dużych obrażeń oraz na takiego, który ma w miarę czytelne animacje ataków.

Następnie, gdy znajdziecie takiego przeciwnika, sprowokujcie go do zaatakowania. Nie próbujcie jednakże parować pierwszego ciosu. Zamiast tego, zablokujcie jego atak, bądź odsuńcie się, aby nie otrzymać obrażeń. Przyjrzyjcie się animacji jego ataku. Parować powinniście w momencie, gdy broń przeciwnika będzie tuż przed Wami, a nie na samym początku, gdy przeciwnik wykonuje atak.

W momencie, gdy oręż, którym wróg Was zaatakował, będzie blisko Waszej postaci, wykonajcie parowanie ciosu. Jeśli zrobiliście to poprawnie, usłyszycie charakterystyczny dźwięk odbitego ciosu. Ponadto, konkurent będzie przez krótką chwilę wyprowadzony z równowagi, dzięki czemu będziecie mogli do niego podejść, a następnie wykonać kontrę, która zada bardzo duże obrażenia.

Jeśli parowanie Wam się nie powiedzie, zobaczycie, że oponent nadal wykonuje atak, a Wy otrzymacie obrażenia. Zazwyczaj wrogowie atakują kilkoma seriami, dlatego też nie warto po pierwszym nieudanym parowaniu próbować odbić atak ponownie, gdy wykonywana jest dalsza kombinacja. W głównej mierze dlatego, że nie będziecie prawdopodobnie znali animacji oraz dlatego, że możecie zginąć, otrzymując dwa ataki z rzędu.

Najważniejsze jest wyczucie, gdyż to ono decyduje o tym, czy poprawnie wykonaliście parowanie. Jeśli zrobicie je za szybko lub za późno, nie odbijecie ciosu. Gdy wróg atakuje i widzicie zamach miecza, czy innej broni, poczekajcie chwilę, a następnie wykonajcie parry, gdy zauważycie, że dana broń jest bardzo blisko Waszego ciała.