Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Caelid, Radahna, Gwiezdną Plagę (Starscourge Radahn).

Ostatnia aktualizacja: 1 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z bossem, znajdującym się w regionie Caelid, a dokładnie w Zamku Lwiej Grzywy (Redmane Castle), na południowej wyspie.

Walka z Radahnem jest wymagana do ukończenia głównego wątku - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Walka z Radahnem jest wymagana do ukończenia głównego wątku. Dostaniecie się do niego poprzez portal, który znajduje się przy miejscu łaski Nieprzekraczalny Wielki Most (Impassable Greatbridge).

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Radahna, Gwiezdnej Plagi otrzymacie Runy (70000), Wielki Run Radahna oraz Wizerunek Gwiezdnej Plagi - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Radahna, Gwiezdnej Plagi otrzymacie Runy (70000), Wielki Run Radahna oraz Wizerunek Gwiezdnej Plagi.

Porady ogólne

 1. Nie przyzywajcie innych graczy do pomocy! Przez takie rozwiązanie, stracicie dostęp do przyzwania wierzchowca, a jest on kluczowy w pokonaniu Generała Radahna.
 2. Zamiast tego, skorzystajcie z Festiwalu, przyzywając wielu NPC do pomocy. Znajdą się oni na arenie z bossem, za przeszkodami. Przyzwanie trwa chwilę, wystarczy, że wybierzecie odpowiednią opcję i NPC od razu się pojawi.
 3. Na samym początku Radahn będzie ostrzeliwał Was za pomocą potężnych, fioletowych strzał. Uniknięcie ich na koniu jest praktycznie niemożliwe. Dopóki Radahn nie wystrzeli strzały, pędźcie na koniu w jego stronę. Gdy jego strzała wystrzeli, czym prędzej zeskoczcie z konia i wykonajcie przewrót, gdy strzała będzie blisko Was. Będziecie musieli zrobić tak dwa razy, pod warunkiem, że cały czas pędziliście naprzód do bossa.
 4. Gdy nieco się zbliżycie do Radahna, zacznie tworzyć on deszcz strzał, który będzie podążać za Wami. Ważnym jest, aby być na wierzchowcu podczas wykonywania tego ataku. Będąc na nim, unikniecie tego ataku.
 5. Możecie chować się za osłonami. W niektórych przypadkach, jak np. podczas wystrzelenia fioletowej strzały, ochronicie się tym sposobem przed obrażeniami. Strzała zatrzyma się na pierwszej przeszkodzie, którą trafi.
 6. Gdy zbliżycie się na bardzo bliską odległość do Radahna, zacznie on walczyć wręcz. Jego ataki i kombinacje są groźne, dlatego lepiej podjąć walkę na wierzchowcu.
 7. Walka z Radahnem ma trzy fazy. Druga załącza się, gdy ma około 80% zdrowia, zyskuje wtedy ataki dystansowe oraz przyciągające wroga do siebie. 3 faza załączy się, gdy boss będzie posiadać mniej niż 50% zdrowia.
 8. W trzeciej fazie, boss wzbija się w powietrze i znika z areny. Obserwujcie niebo i rozżarzony meteoryt. Meteorytem jest Radahn, który prawdopodobnie zabije Was tym atakiem, jeśli go nie unikniecie. Uciekajcie w drugą stronę, a gdy meteoryt upadnie, wykonajcie podwójny skok.
 9. Jego cztery meteoryty nie zaczną Was atakować, dopóki nie wykona specjalnego ataku. Atak ten zaczyna się w momencie, gdy odsunie się od Was na dosyć dużą odległość, a potem zacznie machać bronią w dwóch kierunkach. Wtedy właśnie meteoryty zaczną lecieć w Waszą stronę. Warto wtedy zejść z konia i wykonać przewroty w odpowiednim momencie.
 10. Pamiętajcie o tym, że danych NPC możecie do walki przyzywać kilkukrotnie. Ich znaki pojawić się mogą jednak w różnych miejscach
 11. Walkę możecie ukończyć nie atakując przeciwnika ani razu - całość możecie oddać w ręce przyzywanych wojowników. Jest to stosunkowo bezpieczna metoda, ale w ten sposób starcie zajmie oczywiście więcej czasu.
 12. Ataki Radahna to mieszanka fizycznych ataków i magii, dlatego warto odziać się w coś co ma wysokie statystyki w każdym aspekcie.
 13. Radahn jest bardzo podatny na szkarłatną zgniliznę, więc jeśli posiadacie taką możliwość narzućcie mu ten status. To bardzo szybko pozbawi go PŻ.
 14. Radahn podatny jest na krwawienie, choć nie tak bardzo jak na szkarłatną zgniliznę. Jeśli więc posiadacie broń narzucającą taki status, warto się w nią uzbroić. W ten sposób nieco przyśpieszycie pozbywanie przeciwnika PŻ.
 15. Pamiętajcie o leczeniu wierzchowca. W tym celu przygotujcie sobie jak najwięcej rodzynek i w razie potrzeby oddalajcie się od adwersarza, aby uleczyć wierzchowca. Jego śmierć w trakcie starcia oznacza stratę cennego łyku z butelki i ryzyko Waszego zgonu gdy z niego spadniecie.

Build dla maga - jak pokonać?

Do walki trzeba będzie się dobrze przygotować. Warto założyć takie amulety jak Medalion z bursztynem modrym (zwiększa manę), Talizman kamiennej szkoły (zwiększa moc czarów), czy chociażby Dziedzictwo Obserwatora Gwiazd (zwiększa inteligencję). Co więcej, warto posiadać przynajmniej 5 butelek modrych łez, a do tego zmieszać niesamowity eliksir tak, aby zwiększał inteligencję oraz odnawiał manę.

Na samym początku walki, gdy już dostaniecie się na arenę, czym prędzej skorzystajcie z wierzchowca - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Na samym początku walki, gdy już dostaniecie się na arenę, czym prędzej skorzystajcie z wierzchowca. Pędźcie na nim do bossa, do momentu, aż wystrzeli fioletową strzałę. Następnie, gdy już to zrobi, zeskoczcie z konia i wykonajcie przewrót. Tę taktykę powinniście wykonać dwukrotnie.

Następnie, gdy już będziecie na średnim dystansie, Radahn zacznie ostrzeliwać Was gradem strzał, do tego wykonując kolejne, rozproszone ataki - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Następnie, gdy już będziecie na średnim dystansie, Radahn zacznie ostrzeliwać Was gradem strzał, do tego wykonując kolejne, rozproszone ataki. Czym prędzej musicie do niego dobiec, przy okazji unikając jego rozproszonych strzał.

Gdy już zbliżycie się do niego, schowa on swój łuk i zacznie galopować w Waszą stronę, walcząc w zwarciu - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy już zbliżycie się do niego, schowa on swój łuk i zacznie galopować w Waszą stronę, walcząc w zwarciu. Jest to teraz dobra okazja, aby zacząć go atakować za pomocą czarów. Najlepszym do tego czarem będzie niezawodna Wilcza Pułapka Mieczy. Nadaje się idealnie do walki z Radahnem, gdyż serie ataków bossa są bardzo długie, dzięki czemu Wy możecie uciekać na koniu i castować zaklęcia, a one po chwili będą trafiać w bossa, zadając spore obrażenia.

Druga faza zacznie się, gdy zbijecie jego HP poniżej 80% - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga faza zacznie się, gdy zbijecie jego HP poniżej 80%. Zatrzyma się on na chwilę, zyskując ataki grawitacyjne. Od tego momentu nie warto się do niego zbliżać. Nie dość, że może on wytworzyć pole grawitacyjne obejmujące duży obszar i przyciągnąć Waszą postać do siebie, to do tego podczas swojej serii ataków, wytwarza falę, która zadaje duże obrażenia zarówno Wam jak i Waszemu wierzchowcowi.

Radahn może również wytworzyć od tego momentu małe meteoryty - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Radahn może również wytworzyć od tego momentu małe meteoryty. Uniknięcie ich z bliskiego dystansu jest bardzo trudne. Warto odsunąć się od niego, gdy wykonuje ten atak, a następnie galopem pędzić w lewo lub prawo do momentu, aż wszystkie pociski chybią. W między czasie cały czas korzystajcie ze swoich czarów.

Gdy poziom zdrowia bossa spadnie poniżej 50%, zniknie on z areny - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy poziom zdrowia bossa spadnie poniżej 50%, zniknie on z areny. Obserwujcie wtedy niebo i wypatrujcie meteorytu ze wszystkich stron. Musicie uniknąć tego ataku, aby przeżyć. Uciekajcie w przeciwległą stronę od miejsca położenia meteorytu. Gdy Radahn wyląduje na ziemi, wykonajcie podwójny skok, aby nie otrzymać obrażeń.

Walka od tego momentu wygląda podobnie - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Walka od tego momentu wygląda podobnie. Różnice są w jego dwóch atakach. Na początku, gdy wyląduje, stworzy cztery wielkie meteoryty. Będą one podążać za nim. Nie obawiajcie się, że wystrzelą, gdy boss będzie blisko Was. Zaczną one Was atakować w momencie, gdy boss oddali się na znaczną odległość i zacznie wymachiwać bronią.

Zazwyczaj wykonuje ten atak, jako finisher, gdy posiada bardzo małą ilość punktów zdrowia - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Zazwyczaj wykonuje ten atak, jako finisher, gdy posiada bardzo małą ilość punktów zdrowia. Gdy zobaczycie, że boss się oddala, czym prędzej zejdźcie z konia. Meteoryty musicie uniknąć za pomocą przewrotu. Najpierw polecą meteoryty z lewej, a po chwili z prawej. Bądźcie przygotowani na wykonanie dwóch uników w krótkim odstępie czasu.

Uwaga, po uniknięciu dużych meteorów, nie jesteście bezpieczni! Radahn po skorzystaniu z tego ataku, zaatakuje jeszcze raz, tworząc falę blisko Waszego położenia. Po uniknięciu meteorytów czym prędzej, wskoczcie na wierzchowca i uciekajcie od bossa, skacząc nad falą!

Za każdym razem, gdy boss będzie blisko Was i wykonywał serię ataków, oddalcie się na bezpieczną odległość i korzystajcie z Wilczej Pułapki Mieczy - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za każdym razem, gdy boss będzie blisko Was i wykonywał serię ataków, oddalcie się na bezpieczną odległość i korzystajcie z Wilczej Pułapki Mieczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie ryzykujecie utraty zdrowia, jednocześnie zadając spore obrażenia przeciwnikowi.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Walkę najlepiej rozpocząć od ustawienia się za najbliższymi przeszkodami, za którymi znajdują się znaki do przyzwania. Przyzwanie wojowników na tak wczesnym etapie pozwoli Wam spokojnie zająć się omijaniem magicznych pocisków przeciwnika podczas gdy przyzwani towarzysze będą się powoli do niego zbliżać, by następnie skupić jego uwagę na sobie. Wspomniane pociski można ominąć jedynie poprzez wykonywanie uniku lub poprzez dosiadanie i zsiadanie z wierzchowca w odpowiednim momencie.

Gdy trochę zmniejszycie dystans w stosunku do przeciwnika, wypuści on deszcz strzał wycelowany w Waszą postać - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy trochę zmniejszycie dystans w stosunku do przeciwnika, wypuści on deszcz strzał wycelowany w Waszą postać. Obrażeń od nich możecie uniknąć biegnąc sprintem, ale najlepiej jest dosiąść wtedy wierzchowca.

Gdy Wy lub przyzwani wojownicy znajdziecie się przy nim, Radahn zacznie walczyć wręcz. Towarzysze przez większość czasu będą skupiać uwagę na sobie, ale nie oznacza to, że Radahn będzie Was ignorować. Dlatego warto po wyprowadzeniu kilku ataków w jego stronę zacząć uciekać i dać czas innym na zwrócenie jego uwagi.

Podczas walki starajcie się znajdować jak najczęściej za jego plecami - okrążajcie go więc jak najczęściej - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Podczas walki starajcie się znajdować jak najczęściej za jego plecami - okrążajcie go więc jak najczęściej. Warto też wykorzystać otoczenie by znajdować się pod nim - przynajmniej w sytuacjach kiedy atakuje horyzontalnie. Radahn lubi również atakować obszarowo uderzając swoimi mieczami mocno w ziemię. Choćby wtedy dobrze jest być za nim. Taki atak natychmiastowo zrzuci Was z wierzchowca i wystawi na serię ataków, co najpewniej oznaczać będzie porażkę.

Gdy zdejmiecie mu około 20% PŻ, Radahn zacznie używać specjalnych ataków opartych na magii - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy zdejmiecie mu około 20% PŻ, Radahn zacznie używać specjalnych ataków opartych na magii. Może to być magiczny wybuch, który pobliskie osoby przyciągnie do niego - po czymś takim użyje dewastującego uderzenia. Użyje też magicznych pocisków, które najpewniej skupią się na Was, dlatego przygotujcie się na wykonanie uników. Na tym etapie adwersarz staje się też znacznie szybszy.

W połowie walki Radahn zniknie na kilka sekund z areny - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W połowie walki Radahn zniknie na kilka sekund z areny. Możecie to wykorzystać na uleczenie się i przyzwanie wojowników. Przeciwnik powróci jednak jako meteoryt, którego uderzenie najpewniej Was uśmierci. Dlatego jeśli otoczenie rozświetli się ognistym światłem, uciekajcie jak najdalej.

W tej fazie większość ataków przeciwnika nieść będzie ze sobą tragiczne skutki, dlatego musicie bardzo uważać - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W tej fazie większość ataków przeciwnika nieść będzie ze sobą tragiczne skutki, dlatego musicie bardzo uważać. Wokół niego unosić się będą wielkie kule, które wylecą w cztery strony w trakcie wykonywania przez Radahna serii horyzontalnych ataków, po których wyskoczy w powietrze. W takiej sytuacji najlepiej się od niego oddalić, bo przy lądowaniu przeciwnik wytworzy falę uderzeniową naokoło niego.

Uważajcie na pociski, które przeciwnik wystrzeliwuje w Waszym kierunku - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Uważajcie na pociski, które przeciwnik wystrzeliwuje w Waszym kierunku. Są bardzo celne i jeśli szczęście Wam nie dopisze, możecie polegnąć - zwłaszcza gdy wszystkie Was dosięgną. W takiej sytuacji zadbajcie o jak najwyższy poziom PŻ. Pocisków możecie uniknąć przyśpieszając wierzchowcem w odpowiednim momencie albo z niego schodząc (ta druga czynność zapewnia chwilową nieśmiertelność).

Do końca walki trzymajcie się jego pleców - chociażby z uwagi na magiczną falę, którą wystrzeliwuje przed siebie - Elden Ring: Radahn, Gwiezdna Plaga (Starscourge Radahn) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Do końca walki trzymajcie się jego pleców - chociażby z uwagi na magiczną falę, którą wystrzeliwuje przed siebie. Trzeba być naprawdę w dużej odległości od niego, żeby tego uniknąć. Często przywołujcie też kolejnych wojowników, którzy bardzo ułatwią to starcie. Żeby się uleczyć, uciekajcie jak najdalej.