Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Radagon, Czerwony wilk (Red Wolf of Radagon) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Jeziorze Liurnia, Radagona, Czerwonego wilka (Red Wolf of Radagon).

Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z Rudym wilkiem Radagona (Red Wolf of Radagon), który znajduje się w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes), a dokładniej w Akademii Rai Lucarii (Raya Lucaria Academy). Istnieje również podobna wersja tego bossa o innej nazwie, mianowicie Rudy wilk Czempiona (Red Wolf of the Champion), którego spotkacie na Górze Gelmir (Mt. Gelmir), a dokładniej w Grobie bohatera Gelmir (Gelmir Hero's Grave).

Lokacje

Rudy wilk Radagona (Red Wolf of Radagon) w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes):

Pierwsza wersja bossa znajduje się w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes), a dokładniej w Akademii Rai Lucarii (Raya Lucaria Academy) - Elden Ring: Radagon, Czerwony wilk (Red Wolf of Radagon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pierwsza wersja bossa znajduje się w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes), a dokładniej w Akademii Rai Lucarii (Raya Lucaria Academy).

Rudy wilk Czempiona (Red Wolf of the Champion) na Górze Gelmir (Mt. Gelmir):

Inna wersja bossa znajduje się na Górze Gelmir (Mt - Elden Ring: Radagon, Czerwony wilk (Red Wolf of Radagon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Inna wersja bossa znajduje się na Górze Gelmir (Mt. Gelmir), a dokładniej w Grobie bohatera Gelmir (Gelmir Hero's Grave).

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Radagona otrzymacie 14000 Run oraz Kamień pamięci (Memory Stone), który zwiększa ilość miejsc do dostrojenia zaklęć/inkantacji - Elden Ring: Radagon, Czerwony wilk (Red Wolf of Radagon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Radagona otrzymacie 14000 Run oraz Kamień pamięci (Memory Stone), który zwiększa ilość miejsc do dostrojenia zaklęć/inkantacji.

Natomiast za pokonanie Rudego wilka Czempiona (Red Wolf of the Champion), który znajduje się na Górze Gelmir (Mt - Elden Ring: Radagon, Czerwony wilk (Red Wolf of Radagon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Natomiast za pokonanie Rudego wilka Czempiona (Red Wolf of the Champion), który znajduje się na Górze Gelmir (Mt. Gelmir) otrzymacie Prochy Wasalnego rycerza Floha (Bloodhound Knight Floh Ashes) oraz 21000 Run. Co więcej, na arenie znajduje się skrzynia, w której czeka na Was Morowe Korzenie (Deathroot).

Porady ogólne

  1. Do walki z bossem możecie skorzystać z przyzwania posiłków za pośrednictwem prochów, oraz z pomocy innych graczy.
  2. Radagon zadaje głównie obrażenia magiczne. Wyposażenie, które chroni przed obrażeniami magicznymi będzie dobrym wyborem.
  3. Uważajcie na jego miecz, który wytwarza podczas ataków. Są to w głównej mierze ataki horyzontalne.
  4. Możecie blokować jego ataki za pomocą tarczy. Uważajcie jednak na wyskok Radagona w powietrze. O wiele lepiej będzie wykonać unik w momencie, gdy ląduje, aniżeli go blokować.

Build dla maga - jak walczyć?

Rudy wilk Radagona to bardzo szybki i zwinny przeciwnik. Rzadko wystawia się na atak i ciągle odskakuje. Wspomaga się dodatkowo częstymi atakami magicznym, które będą za Wami podążać. Warto więc zaopatrzyć się w stosunkowo szybką broń oraz odzienie, które obroni Was nie tylko przed magią, ale również fizycznymi obrażeniami.

W pierwszej kolejności, warto przyzwać kogoś do pomocy, w głównej mierze do odciągnięcia uwagi. Radagon jest bardzo agresywnym bossem, nie dającym czasu na wycastowanie zaklęcia. Dlatego też dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z prochów, które idą w ilość przyzwanych jednostek, jak np. prochy wilków lub półczłowieka.

Wasza taktyka powinna polegać na uciekaniu od bossa, na bezpieczną odległość, a następnie korzystaniu ze wszystkich możliwych czarów - Elden Ring: Radagon, Czerwony wilk (Red Wolf of Radagon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Wasza taktyka powinna polegać na uciekaniu od bossa, na bezpieczną odległość, a następnie korzystaniu ze wszystkich możliwych czarów. Boss niestety jest całkiem zwinny, wykonuje uniki, gdy tylko wycastujecie czar. Dlatego też dobrym rozwiązaniem będzie korzystanie z Wilczej Pułapki Mieczy lub z Karyjskiego siekacza/przebijaka.

Warto również uważać na jego ataki magiczne - Elden Ring: Radagon, Czerwony wilk (Red Wolf of Radagon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Warto również uważać na jego ataki magiczne. Tworząc je, nie wystrzeli ich od razu, tylko w momencie, gdy miecze się zmaterializują. Bardzo często łączy wystrzał mieczy ze skokiem w powietrze. Po uniknięciu ataków magicznych, bądźcie przygotowani na kolejny unik.

Build w zwarciu - jak walczyć?

Przez większość walki warto trzymać średni dystans - Elden Ring: Radagon, Czerwony wilk (Red Wolf of Radagon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przez większość walki warto trzymać średni dystans. To dlatego, że gdy znajdujecie się daleko od przeciwnika, zaatakuje wyskakując w powietrze z mieczem w zębach. Ten atak stosunkowo łatwo ominąć (unik w momencie lądowania) i zyskać kilka cennych sekund na zaatakowanie, bo wilk po zadaniu potrzebuje chwili na odsapnięcie.

Z takim dystansem trzeba jednak uważać na jego ataki magiczne. Jeśli koło niego pojawią się trzy niebieskie skupiska czarów, przygotujcie się na bieg sprintem w bok - w ten sposób najłatwiej ominąć potrójne strzały. Tyczy się to również tych pojedynczych, którymi przeciwnik też lubi zaatakować.

Wilk będzie też często skracać dystans - Elden Ring: Radagon, Czerwony wilk (Red Wolf of Radagon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Wilk będzie też często skracać dystans. W takich sytuacjach bądźcie gotowi na omijanie serii ciosów - zwłaszcza jeśli chodzi o ataki, w których atakuje ugryzieniami. Tarcza może tutaj pomóc, ale jego ataki bardzo szybko pozbawią Was równowagi, stosujcie więc tarczę w ramach zabezpieczenia.

Jeśli to możliwe trzymajcie się za jego plecami - w ten sposób ataki magicznego miecza będą łatwiejsze do uniknięcia - Elden Ring: Radagon, Czerwony wilk (Red Wolf of Radagon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli to możliwe trzymajcie się za jego plecami - w ten sposób ataki magicznego miecza będą łatwiejsze do uniknięcia. To samo tyczy się zresztą sytuacji, w których atakuje ugryzieniami. Najlepiej więc robić uniki w jego stronę, by jak najczęściej znajdować się na jego tyłach.

Jeśli chodzi o pozostałe ataki magiczne, uważajcie na ten, który materializuje się w jego pysku - Elden Ring: Radagon, Czerwony wilk (Red Wolf of Radagon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli chodzi o pozostałe ataki magiczne, uważajcie na ten, który materializuje się w jego pysku. Po czymś takim wilk wyskoczy w powietrze i wypuści strzałę, która zadaje wysokie obrażenia. Ominiecie ją tak samo jak pozostałe pociski - szybko poruszając się w bok, najlepiej sprintem. Unik w dobrym momencie też się oczywiście sprawdzi.

W przypadku potrzeby leczenia zróbcie to po uniknięciu serii ataków - Elden Ring: Radagon, Czerwony wilk (Red Wolf of Radagon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W przypadku potrzeby leczenia zróbcie to po uniknięciu serii ataków. Jeśli nie czujecie się z tym pewnie możecie też oddalić się na większy dystans i wtedy skorzystać z napoju.