Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Punkty atrybutów Elden Ring poradnik, solucja

Na tej strone poradnika do Elden Ring dowiecie się jakie atrybuty są dostępne w grze oraz jakie profity da ulepszanie konkretnego atrybutu.

Ostatnia aktualizacja: 23 lutego 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring wyjaśni działanie wszystkich dostępnych atrybutów postaci w grze. Dzięki temu dowiecie się w które atrybuty warto inwestować, w zależności od tego, jaki build wybierzecie.

Atrybuty - czego dokładnie dotyczą?

W Elden Ring istnieje osiem atrybutów, w które możecie inwestować, aby ulepszyć swoją postać. Każda z nich oferuje co innego, dlatego warto zastanowić się co chcecie ulepszyć, przed wydaniem run. Są to:

  1. Wigor (Vigor) - Inwestowanie w Wigor zwiększy Wasz maksymalny poziom HP.
  2. Umysł (Mind) - Inwestowanie w Umysł zwiększy Wasz maksymalny poziom FP.
  3. Wytrzymałość (Endurance) - Inwestowanie w Wytrzymałość zwiększy Wasz maksymalny poziom staminy oraz udźwig, dzięki czemu będziecie mogli nosić cięższy ekwipunek.
  4. Siła (Strength) - Inwestowanie w Siłę zwiększy obrażenia broni, które skalują się z atrybutem Siły. Ponadto, konkretna ilość punktów Siły jest potrzebna, aby móc korzystać z cięższych broni.
  5. Zręczność (Dexterity) - Inwestowanie w Zręczność zwiększy obrażenia broni, które skalują się z atrybutem Zręczności. Ponadto, konkretna ilość punktów Zręczności jest potrzebna, aby móc korzystać z lżejszych broni. Co więcej, nieznacznie zwiększa szybkość ładowania czarów.
  6. Mądrość (Intelligence) - Inwestowanie w Mądrość zwiększa obrażenia magiczne. Atrybut ten wymagany jest do korzystania z większości czarów i niektórych inkantacji.
  7. Wiara (Faith) - Inwestowanie w Wiarę zwiększa obrażenia od inkantacji i cudów. Atrybut ten wymagany jest do korzystania z niektórych czarów i większości inkantacji.
  8. Mistycyzm (Arcane) - Zwiększa obrażenia magiczne i od inkantacji, wymagana statystyka do niektórych czarów i inkantacji. Zwiększa możliwość wypadnięcia przedmiotu z ciał wrogów.

W co inwestować?

Wszystko zależy od tego, jakim buildem chcecie grać. Pasywnie powinniście co jakiś czas ulepszać zarówno Wigor jak i Wytrzymałość, gdyż jest to klucz do Waszej przeżywalności.

Jeśli chodzi o build związany z ciężkimi zbrojami i broniami, powinniście głównie skupiać się na inwestowaniu w Wigor, Wytrzymałość oraz Siłę.

W przypadku zręczniejszych postaci, powinniście skupić się głównie na Wigorze, Wytrzymałości oraz Zręczności.

Jeśli chodzi o magów, korzystających z zaklęć, ważną statystyką będzie Wigor, Umysł, Mądrość oraz Zręczność, aby skrócić czas castowania zaklęć.

W przypadku Proroków, którzy głównie korzystają z inkantacji, potrzebnymi statystykami będą Wigor, Umysł, Wiara oraz Zręczność.