Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Klasy postaci - statystyki, charakterystyka Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring znajdziecie opisy wszystkich klas wraz z ich statystykami.

Ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2022

Na poniższej stronie poradnika do Elden Ring opisaliśmy wszystkie dostępne w grze klasy postaci. Przedstawiamy ich charakterystykę, statystyki i mocne strony.

Informacje ogólne

Klasa startowa to swoiste pochodzenie Waszego bohatera. Wybór ten determinuje początkowe statystyki stworzonej przez Was postaci i ekwipunek, z jakim rozpoczniecie przygodę w Elden Ring. Decyzja wpływa znacząco na pierwsze godziny rozgrywki.

Różnice między klasami zaczną się jednak z czasem zacierać i przestaną mieć większe znaczenie wraz z czynionymi przez Was postępami. Nie ma złego wyboru, więc czujcie się swobodnie, by wybrać klasę najbardziej pasującą pod preferowany przez Was styl rozgrywki.

Włóczęga (Vagabond)

To klasa wytrzymałych i dobrze opancerzonych rycerzy. Wygnani ze swojego kraju włóczędzy dobrze spisują się w walce bronią białą. Musicie jednak pamiętać, że decydując się na tę klasę będziecie musieli zdjąć hełm lub halabardę. W innym wypadku przekroczycie 70% załadunku przedmiotów i nie będziecie mogli wykonywać funkcjonalnego uniku przewrotem.

Włóczęga standardowo nie może posługiwać się magią, ale jeśli zainwestujecie w statystyki wiary i mądrości otworzycie sobie dostęp do podstawowych zaklęć leczących i zaklinających broń - Elden Ring: Klasy postaci - statystyki, charakterystyka - Elden Ring - poradnik do gry

Włóczęga standardowo nie może posługiwać się magią, ale jeśli zainwestujecie w statystyki wiary i mądrości otworzycie sobie dostęp do podstawowych zaklęć leczących i zaklinających broń. To klasa dla osób, które chcą wytrzymałą postać z dużą ilością zdrowia i potrafiącą władać ciężkim orężem.

 1. Poziom - 9
 2. Witalność (Vigor) - 15
 3. Umysł (Mind) - 10
 4. Wytrzymałość (Endurance) - 11
 5. Siła (STR) - 14
 6. Zręczność (Dexterity) - 13
 7. Mądrość (Intelligence) - 9
 8. Wiara (Faith) - 9
 9. Mistycyzm (Arcane) - 7

Wojownik (Warrior)

Uzbrojeni w bliźniacze ostrza wojownicy to klasa w sam raz dla osób preferujących walkę lżejszą bronią białą. Wojownicy odznaczają się najwyższym współczynnikiem zręczności, co sprawia, że idealnie walczą za pomocą sztyletów, włóczni, zakrzywionych ostrzy i ogólnie orężem skalującym się ze zręcznością.

Klasa rozpoczyna przygodę uzbrojona w parę bułatów - Elden Ring: Klasy postaci - statystyki, charakterystyka - Elden Ring - poradnik do gry

Klasa rozpoczyna przygodę uzbrojona w parę bułatów. To styl rozgrywki dla osób przekładających szybkość nad witalność. Sprawdzi się idealnie dla osób, które pragną przytłoczyć przeciwnika gradem błyskawicznych ataków. Inwestując kilka statystyki w wiarę i mądrość otworzycie sobie drogę do rzucania podstawowych czarów leczących oraz prostego zaklinania broni.

 1. Poziom - 8
 2. Witalność (Vigor) - 11
 3. Umysł (Mind) - 12
 4. Wytrzymałość (Endurance) - 11
 5. Siła (STR) - 10
 6. Zręczność (Dexterity) -16
 7. Mądrość (Intelligence) - 10
 8. Wiara (Faith) - 8
 9. Mistycyzm (Arcane) - 7

Astrolog (Astrologer)

Astrologowie są świetną bazą dla buildów nastawionych na rzucanie zaklęć. Spisują się idealnie jako kombinacja statystyk mądrości i mistycyzmu. Startują również z wysokim współczynnikiem umysłu. Potrafią władać magią zarówno wymierzoną w pojedynczego przeciwnika, jak i zaklęciami obszarowymi raniącymi kilka celów jednocześnie.

Nie radzą sobie najlepiej bronią białą, ale są uzbrojeni w krótki miecz, którego używają w sytuacjach kryzysowych - Elden Ring: Klasy postaci - statystyki, charakterystyka - Elden Ring - poradnik do gry

Nie radzą sobie najlepiej bronią białą, ale są uzbrojeni w krótki miecz, którego używają w sytuacjach kryzysowych. To klasa dla osób, które chcą pokonywać przeciwników na odległość za sprawą różnorodnych i destrukcyjnych czarów.

 1. Poziom - 6
 2. Witalność (Vigor) - 9
 3. Umysł (Mind) - 15
 4. Wytrzymałość (Endurance) -9
 5. Siła (STR) - 8
 6. Zręczność (Dexterity) -12
 7. Mądrość (Intelligence) - 16
 8. Wiara (Faith) - 8
 9. Mistycyzm (Arcane) - 9

Bohater (Hero)

Bohater to odpowiednik klasy Wojownika, ale nastawiony głównie na siłę. Ma najwyższą statystykę siły ze wszystkich dostępnych klas. Włada ciężką bronią, która robi użytek z jego tężyzny fizycznej.

Bohater cechuje się za to poniżej przeciętną zręcznością, co znacznie ogranicza wybór broni, którymi potrafi się posługiwać bez inwestowania w tę statystykę - Elden Ring: Klasy postaci - statystyki, charakterystyka - Elden Ring - poradnik do gry

Bohater cechuje się za to poniżej przeciętną zręcznością, co znacznie ogranicza wybór broni, którymi potrafi się posługiwać bez inwestowania w tę statystykę. Ma też najniższy potencjał magiczny ze wszystkich klas. To postać dla osób, które pragną zadawać potężne uderzenia za pomocą wielkich broni.

 1. Poziom - 7
 2. Witalność (Vigor) - 14
 3. Umysł (Mind) - 9
 4. Wytrzymałość (Endurance) - 12
 5. Siła (STR) - 16
 6. Zręczność (Dexterity) - 9
 7. Mądrość (Intelligence) - 7
 8. Wiara (Faith) - 8
 9. Mistycyzm (Arcane) - 11

Bandyta (Bandit)

Bandyci to skrytobójcy. Specjalizują się w walce bronią dystansową oraz cichym skradaniem za plecy wroga. Polegają w dużej mierze na zadawaniu krytycznych obrażeń i raczej unikają frontalnej konfrontacji, gdy jest to tylko możliwe

W razie wykrycia ich styl walki opiera się na parowaniu wrogich ataków i dźganiu przeciwnika w plecy - Elden Ring: Klasy postaci - statystyki, charakterystyka - Elden Ring - poradnik do gry

W razie wykrycia ich styl walki opiera się na parowaniu wrogich ataków i dźganiu przeciwnika w plecy. To klasa przede wszystkim dla wprawionych graczy z bardzo dobrym wyczuciem czasu. Postać bandyty wyposażona jest dodatkowo w krótki łuk.

 1. Poziom - 5
 2. Witalność (Vigor) - 10
 3. Umysł (Mind) - 11
 4. Wytrzymałość (Endurance) - 10
 5. Siła (STR) - 9
 6. Zręczność (Dexterity) - 13
 7. Mądrość (Intelligence) - 9
 8. Wiara (Faith) - 8
 9. Mistycyzm (Arcane) - 14

Prorok (Prophet)

To odpowiednik Astrologa, który jednak przekłada wiarę nad statystykę mądrości. Jest nieco lepiej wyszkolony, więc potrafi w umiarkowanym stopniu posługiwać się bronią białą. Prorok ma dostęp do szerokiego zestawu zaklęć bazujących na wierze.

Potrafi atakować zaklęciami żywiołu ognia oraz zadawać obrażenia z kategorii świętych - Elden Ring: Klasy postaci - statystyki, charakterystyka - Elden Ring - poradnik do gry

Potrafi atakować zaklęciami żywiołu ognia oraz zadawać obrażenia z kategorii świętych. Klasa potrafi także rzucać czary lecznice oraz zaklęcia typowo sytuacyjne, wspierające nas w określonych warunkach. To postać dla osób poszukujących bardziej wszechstronnego maga.

 1. Poziom - 7
 2. Witalność (Vigor) - 10
 3. Umysł (Mind) - 14
 4. Wytrzymałość (Endurance) - 8
 5. Siła (STR) - 11
 6. Zręczność (Dexterity) - 10
 7. Mądrość (Intelligence) - 7
 8. Wiara (Faith) - 16
 9. Mistycyzm (Arcane) - 10

Samuraj (Samurai)

Samurajowie to dumni wojownicy, którzy podobnie jak Włóczędzy specjalizują się mocno w walce bronią białą. Są jednak bardziej nastawieni na zręczność i wszechstronność - w mniejszym stopniu opierają się na przetrwaniu i czystej sile.

Potrafią posługiwać się bronią dystansową i od początku są uzbrojeni w długi łuk - Elden Ring: Klasy postaci - statystyki, charakterystyka - Elden Ring - poradnik do gry

Potrafią posługiwać się bronią dystansową i od początku są uzbrojeni w długi łuk. Robią także użytek z ostrej katany wyprowadzając szybkie dwuręczne wymachy. To wszechstronna i zręczna klasa łącząca walkę na dystans ze starciami w zwarciu.

 1. Poziom - 9
 2. Witalność (Vigor) - 12
 3. Umysł (Mind) - 11
 4. Wytrzymałość (Endurance) - 13
 5. Siła (STR) - 12
 6. Zręczność (Dexterity) - 15
 7. Mądrość (Intelligence) - 9
 8. Wiara (Faith) - 8
 9. Mistycyzm (Arcane) - 8

Więzień (Prisoner)

Obdarci z elitarnego statusu społecznego więźniowie to klasa hybrydowa. Postać łączy walkę mieczem i magię. Potrafi rzucać zaklęcia poprawiające szybkość oraz zyskuje tym samym dodatkowe bonusy poprzez inwestowanie w zręczności.

Początkowo nie potrafi równać się z Astrologami lub Wojownikami, ale ukazuje swój potencjał, gdy gracz zdobędzie już dostęp do lepszych broni i zaawansowanych czarów - Elden Ring: Klasy postaci - statystyki, charakterystyka - Elden Ring - poradnik do gry

Początkowo nie potrafi równać się z Astrologami lub Wojownikami, ale ukazuje swój potencjał, gdy gracz zdobędzie już dostęp do lepszych broni i zaawansowanych czarów. To klasa dla osób, które zręcznie walczyć bronią białą, ale również mieć dostęp do części zaklęć, jakimi dysponują Astrologowie.

 1. Poziom - 6
 2. Witalność (Vigor) - 11
 3. Umysł (Mind) - 12
 4. Wytrzymałość (Endurance) - 11
 5. Siła (STR) - 8
 6. Zręczność (Dexterity) - 14
 7. Mądrość (Intelligence) - 14
 8. Wiara (Faith) - 6
 9. Mistycyzm (Arcane) - 9

Konfesor (Confessor)

Konfesor jest klasą defensywną nastawioną na walkę w bliskim kontakcie. Posiada dostęp do zaklęć odnawiających. Zapewnia w porządku obronę i ofensywę poprzez zbalansowane statystyki.

Nie wyróżnia się jednak w żadnym kierunku i nie posiada z góry ustalonej specjalizacji - Elden Ring: Klasy postaci - statystyki, charakterystyka - Elden Ring - poradnik do gry

Nie wyróżnia się jednak w żadnym kierunku i nie posiada z góry ustalonej specjalizacji. To dobra klasa dla początkujących, którzy szukają stylu rozgrywki w nieco większym stopniu wybaczającym popełniane błędy.

 1. Poziom - 10
 2. Witalność (Vigor) - 10
 3. Umysł (Mind) - 13
 4. Wytrzymałość (Endurance) - 10
 5. Siła (STR) - 12
 6. Zręczność (Dexterity) - 12
 7. Mądrość (Intelligence) - 9
 8. Wiara (Faith) - 14
 9. Mistycyzm (Arcane) - 9

Łajdak (Wretch)

Łajdak to w zasadzie czysta karta dla osób już zaznajomionych z rozgrywką. Oferuje największą wolność w samodzielnym przydzielaniu statystyk i tworzeniu swojego buildu. To postać dla osób, które nie chcą polegać na z góry zdefiniowanej klasie opcja dla bardziej wprawionych graczy.

Postać łajdaka rozpoczyna przygodę uzbrojona wyłącznie w maczugę i nie posiada żadnej obrony - Elden Ring: Klasy postaci - statystyki, charakterystyka - Elden Ring - poradnik do gry

Postać łajdaka rozpoczyna przygodę uzbrojona wyłącznie w maczugę i nie posiada żadnej obrony. Oznacza to, że początek przygody będzie wyraźnie trudniejszy, przynajmniej do czasu zdobycia pierwszej zbroi i sensowniejszej broni.

 1. Poziom - 1
 2. Witalność (Vigor) - 10
 3. Umysł (Mind) - 10
 4. Wytrzymałość (Endurance) - 10
 5. Siła (STR) - 10
 6. Zręczność (Dexterity) - 10
 7. Mądrość (Intelligence) - 10
 8. Wiara (Faith) - 10
 9. Mistycyzm (Arcane) - 10