Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Ognisty Olbrzym (Fire Giant) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa na Szczytach Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants), Ognistego Olbrzyma (Fire Giant).

Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady jak pokonać bossa, który znajduje się na Szczytach Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants), a mowa dokładnie o Ognistym Olbrzymie (Fire Giant).

Ognisty olbrzym znajduje się w regionie Szczyty Gór Olbrzymów, a dokładniej bardzo blisko miejsca łaski Podnóże Kuźni (Foot of the Forge). Należy przejść przez wielkie łańcuchy, które służą jako most do areny bossa.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Loretty, królewskiego rycerza, otrzymacie Runy (180000) oraz Wizerunek Ognistego Olbrzyma (Remembrance of the Fire Giant) - Elden Ring: Ognisty Olbrzym (Fire Giant) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Loretty, królewskiego rycerza, otrzymacie Runy (180000) oraz Wizerunek Ognistego Olbrzyma (Remembrance of the Fire Giant).

Porady ogólne

 1. Nierekomendowane jest przyzywanie NPC Alexandra. Po pierwsze, zablokuje Wam dostęp do wierzchowca oraz przyzywania prochów, a po drugie niezbyt dobrze poradzi sobie w walce z bossem.
 2. Zamiast tego dobrym rozwiązaniem będzie pokonanie bossa samemu lub z pomocą prochów takich jak Tiche, Czarny Nóż (Black Knife Tiche). Z dużą łatwością będzie unikać jego ataków, jednocześnie stale go prowokując i zadając mu duże obrażenia.
 3. Nie korzystajcie z wierzchowca w pierwszej fazie. Jedynym wyjątkiem jest sam początek walki, aby dostać się do bossa. Ognisty Olbrzym posiada wiele ataków, które jesteście w stanie uniknąć tylko za pomocą dobrego uniku.
 4. Atakujcie nogę, która nie jest w żaden sposób opancerzona (lewa). Jest to najsłabszy punkt bossa. Jeśli po kilku atakach zobaczycie, jak futro Olbrzyma spada na ziemię, oznaczać to będzie, że zadaliście mu wystarczająco dużo obrażeń, aby przez chwilę został ogłuszony.
 5. Po tym, jak osłabicie go, atakując w jego nogę, zdobędzie dwa nowe ataki ogniste. Pierwszy z nich to wolno lecąca kula ognista, która podąża za graczem. Po dłuższym czasie wybucha.
 6. Drugi atak to szybki, ognisty pocisk. Warto unikać tego ataku będąc na koniu.
 7. Większość ataków zadaje olbrzymie obrażenia. Warto w tej walce zużyć butelkę regenerującą HP, nawet jeśli odnowi niewielki procent życia. Dzięki temu być może (w zależności od tego jak dużo posiadacie HP) unikniecie śmierci po jednym ciosie.
 8. Warto założyć ubrania i amulety, które znacząco chronią przed obrażeniami od ognia.
 9. Najlepszą taktyką, zarówno dla graczy preferujących walkę w zwarciu, jak i dla magów, będzie trzymanie się bardzo blisko bossa. Dzięki temu, znacząco ułatwicie sobie z nim walkę. Wiele ataków bossa Was nie trafi, a ponadto będziecie bardzo blisko jego słabego punktu.
 10. Ataki mrozem zadają mu bardzo dużo obrażeń. Warto podczas tej walki wyekwipować broń lub zaklęcia zadające obrażenia tego typu.
 11. Ognisty olbrzym jest dość odporny na status krwawienia, ale nie całkowicie. Dlatego ataki narzucające taki status mogą okazać się przydatne i nieco skrócić starcie. Zwłaszcza w pierwszej fazie.

Build dla maga - jak walczyć?

Przed walką warto zainwestować w zaklęcia, które zadają obrażenia od mrozu. Mowa tutaj o czarach takich jak: Księżycowe ostrze Aduli (Adula's Moonblade), czy Błyskamienna lodowa skała (Glinstone Icecrag). Przydatna będzie również broń nakładająca obrażenia od mrozu. Może to być dowolna broń z popiołem wojny Szronowe stąpnięcie (Hoarfrost Stomp) lub np. Wielki miecz ciemnego księżyca (Dark Moon Greatsword) czy też Mroźny topór (Icerind Hatchet), który automatycznie posiada Szronowe stąpnięcie.

Co więcej, możecie również założyć na głowę Czapkę Śnieżnej Wiedźmy (Snow Witch Hat). Czapka ta dodatkowo wzmacnia magię zimna.

W momencie, gdy pojawicie się na arenie bossa, przywołajcie Tichea, Czarnego Noża, a następnie zacznijcie pędzić na swoim wierzchowcu w jego stronę - Elden Ring: Ognisty Olbrzym (Fire Giant) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W momencie, gdy pojawicie się na arenie bossa, przywołajcie Tiche'a, Czarnego Noża, a następnie zacznijcie pędzić na swoim wierzchowcu w jego stronę. W tej walce powinniście skrócić dystans do bossa jak najszybciej. Dzięki temu nie będzie on używać groźnych ataków, takich jak stąpniecie, które zadaje spore obrażenia obszarowe i jest bardzo trudnym do uniknięcia atakiem.

Gdy już będziecie blisko niego, zejdźcie z wierzchowca, a następnie atakujcie jego lewą stopę - Elden Ring: Ognisty Olbrzym (Fire Giant) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy już będziecie blisko niego, zejdźcie z wierzchowca, a następnie atakujcie jego lewą stopę. Po kilku atakach za pomocą broni białej, lub zaklęć, które zadają obrażenia od mrozu, powinniście znacząco zniwelować jego pasek zdrowia. Ponadto, zostanie on na chwilę oszołomiony.

Gdy Ognisty Olbrzym zacznie wykonywać przewroty, aby szybko od Was uciec, wejdźcie ponownie na wierzchowca i skróćcie dystans - Elden Ring: Ognisty Olbrzym (Fire Giant) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy Ognisty Olbrzym zacznie wykonywać przewroty, aby szybko od Was uciec, wejdźcie ponownie na wierzchowca i skróćcie dystans. Atakujcie za pomocą mroźnych czarów. Przydatnym czarem może się okazać Księżycowe ostrze Aduli. Zwłaszcza, jeśli zostanie użyte tak, aby zarówno samo ostrze, jak i pocisk trafiły cel.

Dzięki takiemu użyciu czaru, boss otrzyma ciosy zarówno od samego miecza jak i pocisku, który zostanie wystrzelony na wprost Was. Zwiększycie wtedy obrażenia, a ponadto szybciej nałożycie efekt zamrożenia.

Druga faza jest specyficzna - Elden Ring: Ognisty Olbrzym (Fire Giant) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga faza jest specyficzna. Boss najpierw sprawi, że ziemia pod jego ciałem zostanie spowita ogniem. Warto wtedy trzymać dystans, gdyż obrażenia z tego ataku mogą być dla Was śmiercionośne. Jednakże, jako mag, możecie wejść na konia i do momentu, gdy ogień nie zgaśnie, korzystać z czaru Błyskamienna lodowa skała.

Miejcie jednakże na uwadze to, że zasięg tego czaru nie jest zbyt duży. Ustawcie się blisko ognia, uważając, aby Was nie dosięgnął.

Po kilku sekundach ogień zgaśnie, jednakże zacznie się druga faza ataku - Elden Ring: Ognisty Olbrzym (Fire Giant) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Po kilku sekundach ogień zgaśnie, jednakże zacznie się "druga faza ataku". Z brzucha Ognistego Olbrzyma zaczną wydobywać się ogniste skały. Jest to atak obszarowy, jednakże nie powinien Was trafić, jeśli skrócicie dystans do bossa. Bądźcie jak najbliżej niego.

Jest to również doskonała okazja, aby ponownie korzystać z ostrza Aduli - Elden Ring: Ognisty Olbrzym (Fire Giant) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jest to również doskonała okazja, aby ponownie korzystać z ostrza Aduli. Po wykonaniu kilku takich czarów, boss powinien zginąć od ataków i nagromadzenia mrozu. Warto przypomnieć, że wspomnianego czaru możecie używać będąc na wierzchowcu.

Build w zwarciu - jak walczyć?

Walkę zacznijcie od skorzystania z wierzchowca, ale tylko po to żeby się zbliżyć do bossa. Unikanie ataków olbrzyma jest na wierzchowcu niemożliwe. Uda się to tylko poprzez zrobienie przewrotu w odpowiednim momencie - kiedy jego atak ma Was uderzyć.

Przez pierwszą część walki trzymajcie się lewej nogi olbrzyma i atakujcie ją jak najczęściej - Elden Ring: Ognisty Olbrzym (Fire Giant) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przez pierwszą część walki trzymajcie się lewej nogi olbrzyma i atakujcie ją jak najczęściej. Po odebraniu mu około 20% PŻ straci opatrunek i na chwilę przystopuje - to da Wam okazję do zadania kolejnej serii ciosów.

Od tego momentu przeciwnik zacznie korzystać z ognistych ataków - Elden Ring: Ognisty Olbrzym (Fire Giant) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Od tego momentu przeciwnik zacznie korzystać z ognistych ataków. Pierwszy z nich to ognista kula, która powoli zbliża się do gracza. Po chwili wybucha, więc starajcie się trzymać od niej jak najdalej. Drugi atak to wybuchające słupy ognia. Miejsca, w których się pojawią są oświetlone, toteż unikajcie ich.

Ważne jest to podczas atakowania stopy olbrzyma - niemal nieustannie będziecie otoczeni ognistymi wybuchami, dlatego obserwujcie otoczenie i ustawiajcie się w miejscu, w którym nic Wam nie będzie grozić - Elden Ring: Ognisty Olbrzym (Fire Giant) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Ważne jest to podczas atakowania stopy olbrzyma - niemal nieustannie będziecie otoczeni ognistymi wybuchami, dlatego obserwujcie otoczenie i ustawiajcie się w miejscu, w którym nic Wam nie będzie grozić. Pozwoli Wam to niemal nieustannie atakować przeciwnika.

Gdy zbijecie olbrzymowi połowę PŻ, przeciwnik zacznie znacznie częściej się turlać i korzystać z ognistych ataków - Elden Ring: Ognisty Olbrzym (Fire Giant) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy zbijecie olbrzymowi połowę PŻ, przeciwnik zacznie znacznie częściej się turlać i korzystać z ognistych ataków. W drugiej fazie warto więc skorzystać z wierzchowca, bo zmniejszanie dystansu na pieszo może okazać się uciążliwe.

Przez resztę walki trzymajcie się jego prawego uda - Elden Ring: Ognisty Olbrzym (Fire Giant) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przez resztę walki trzymajcie się jego prawego uda. Przeciwnik turla się najczęściej w lewą stronę, więc w ten sposób unikniecie naprawdę sporych obrażeń. Unikniecie też ataków ognistych, które przeciwnik wykonuje przed siebie. Może się też zdarzyć, że będzie zionąć ogniem - w takiej sytuacji pędźcie wierzchowcem w bok powoli zbliżając się do jego prawego uda. Po kilku takich cyklach walka powinna się skończyć.