Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring wszystkie trofea, gdzie się znajdują i co zrobić, aby je odblokować.

Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring pomoże Wam w zdobyciu wszystkich trofeów. Znajdziecie tutaj całą ich listę oraz dowiecie się, jak je odblokować.

Najważniejsze informacje o trofeach w Elden Ring

  1. Elden Ring oferuje 42 trofea. 1 platynowe (dostępne jedynie na PS4 i PS5), 3 złote, 14 srebrnych i 24 brązowe.
  2. Zdobycie platyny w Elden Ring to dość czasochłonne zajęcie. Zdobycie wszystkich trofeów zajmie Wam co najmniej 60 godzin i to pod warunkiem, że będziecie cały czas grać z poradnikiem i udawać się w najważniejsze miejsca.
  3. Czas na zdobycie platyny skróci też zgrywanie zapisów przed wyborem zakończenia - w przeciwnym wypadku konieczne będzie trzykrotne przejście gry. Jeśli natomiast chcecie grać naturalnym sposobem, szykujcie się na ponad 100 godzin zabawy. Elden Ring jest bardzo rozbudowaną grą i oferuje ogromne ilości zawartości, której odkrycie ułatwi rozgrywkę.
  4. Elden Ring nie oferuje wyboru poziomu trudności - oferuje jednak sporo ułatwień rozgrywki. Może to być wspólna zabawa ze znajomym w kooperacji i co za tym idzie, wymienianie się przedmiotami. Zdobycie platyny wymaga grania w trybie online - przynajmniej czasami. Jest bowiem zadanie poboczne wymagające interakcji z innymi graczami.
  5. Większość trofeów zdobędziecie za pokonanie ważnych bossów. Są jednak takie, w których będziecie musieli zebrać legendarne przedmioty. Zaprzepaścić można zaledwie 1 trofeum. W ekstremalnym przypadku możecie odciąć się od kolejnych i uniemożliwić sobie pokonanie bossów. Dlatego ważne jest żeby nie zabijać postaci pobocznych.

Eldeński Krąg (Elden Ring)

Rodzaj trofeum: platynowe

Opis osiągnięcia: Zdobyto wszystkie trofea.

Komentarz: To trofeum można zdobyć jedynie na PS4 i PS5.

Eldeński Władca (Elden Lord)

Rodzaj trofeum: złote

Opis osiągnięcia: Osiągnięto zakończenie "Eldeński Władca".

Komentarz: To jedno z trzech głównych zakończeń gry. Jednocześnie też najłatwiejsze do osiągnięcia. Po pokonaniu ostatniego bossa znajdziecie się przed statuą. Interakcja z nią pozwoli Wam wybrać jedną lub więcej opcji - w zależności od kluczowych czynności na przestrzeni całej gry. Żeby odblokować zakończenie "Eldeński Władca" wybierzcie opcję Napraw Eldeński Krąg (Mend the Elden Ring).

Gwiezdne stulecie (Age of the Stars)

Rodzaj trofeum: złote

Opis osiągnięcia: Osiągnięto zakończenie "Gwiezdne stulecie".

Komentarz: To jedno z trzech głównych zakończeń gry. Żeby móc je odblokować, musicie ukończyć quest Ranni. Następnie, po pokonaniu ostatniego bossa, znajdziecie się obok której będzie niebieski znak przyzwania. Skorzystanie z niego odblokuje zakończenie Gwiezdne stulecie (Age of the Stars).

Władca Oszalałego Płomienia (Lord of Frenzied Flame)

Rodzaj trofeum: złote

Opis osiągnięcia: Osiągnięto zakończenie "Władca Oszalałego Płomienia".

Komentarz: To jedno z trzech głównych zakończeń gry. Żeby móc je odblokować, należy zdobyć Oszalały płomień (Frenzied Flame). Żeby było to możliwe, konieczne jest pokonanie dwóch bossów: Morgott, król omenów oraz Mohg, Omen.

Po pokonaniu tego drugiego, znajdziecie ukryte przejście znajdujące się za skrzynią. Przechodząc przez nowy korytarz dotrzecie do komnaty pełnej trupów i trumien. Korzystając z kładek, wystających trumien i czasem schodów, dostaniecie się na sam dół. Podłoga się zapadnie, odsłaniając niższe piętro.

Tutaj musicie zdjąć cały ekwipunek i wejść w interakcję z drzwiami. Dzięki temu otrzymacie Oszalały płomień. Teraz pozostaje pokonanie ostatniego bossa i wejście w interakcję ze statuą. Po tym zobaczycie zakończenie Władca Oszalałego Płomienia (Lord of the Frenzied Flame).

Posiadacz odłamka - Godrick (Shardbearer Godrick)

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Pokonano posiadacza odłamka - Godricka.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum musicie pokonać bossa Godricka, Zszywańca. O tym, jak to zrobić dowiecie się z osobnej strony poradnika.

Posiadacz odłamka - Radahn (Shardbearer Radahn)

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Pokonano posiadacza odłamka - Radahna.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Radahna, Gwiezdną plagę. Walkę z nim opisaliśmy na osobnej stronie.

Posiadacz odłamka - Morgott (Shardbearer Morgott)

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Pokonano posiadacza odłamka - Morgotta.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Morgotta, Króla Omenów. Z osobnej stronie poradnika dowiecie się jak to zrobić.

Posiadacz odłamka - Rykard (Shardbearer Rykard)

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Pokonano posiadacza odłamka - Rykarda.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Rykarda, Pana Bluźnierstw. Dowiecie się jak to zrobić z osobnej strony poradnika.

Posiadaczka odłamka - Malenia (Sharbearer Malenia)

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Pokonano posiadaczkę odłamka - Malenię.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Malenię, Ostrze Miquelli. Walkę z nią opisaliśmy na osobnej stronie.

Posiadacz odłamka - Mohg (Shardbearer Mohg)

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Pokonano posiadacza odłamka - Mohga.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Mohga, Pana Krwi. Z osobnej stronie poradnika dowiecie się jak to zrobić.

Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh the Black Blade)

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Pokonano Maliketha, Czarną Klingę.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Maliketha. O tym, jak to zrobić dowiecie się z osobnej strony poradnika.

Wojownik Hoarah Loux (Hoarah Loux the Warrior)

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Pokonano wojownika Hoarah Loux.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać wojownika Hoarah Loux. Jak to zrobić opisaliśmy na odpowiedniej stronie.

Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax)

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Pokonano Placidusaxa, Władcę Smoków.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Placidusaxa, Władcę Smoków. Opisaliśmy walkę z nim na osobnej stronie poradnika.

Oręż przeciw bogom (God-Slaying Armament)

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Ulepszono dowolny oręż do najwyższego poziomu.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie ulepszyć jakąkolwiek broń do najwyższego poziomu. W przypadku broni zwykłych, będzie to poziom 25. W przypadku tych wyjątkowych będzie to poziom 10. Do ulepszania oręża wymagane są różnego rodzaju kamienie.

Do ulepszania zwykłych broni służą kamienie kowalskie, a do tych specjalnych, ponure kamienie kowalskie - Elden Ring: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Do ulepszania zwykłych broni służą kamienie kowalskie, a do tych specjalnych, ponure kamienie kowalskie. Ulepszenie broni na konkretny poziom wymaga kamienia o odpowiednim poziomie, więc do ulepszenia danej broni, potrzebować będziecie każdego ich rodzaju. Nieco więcej informacji znajdziecie na stronie Kamienie kowalskie - gdzie znaleźć?.

Legendarne oręże (Legendary Armaments)

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Uzyskano wszystkie legendarne oręże.

Komentarz: Żeby odblokować to trofeum, musicie zdobyć wszystkie legendarne bronie. Na stronie Legendarne oręże w naszym Poradniku trofeowym znajdziecie listę wszystkich i wskazówki jak je znaleźć. Wszystkich legendarnych broni jest 9. Zebrać je można na każdym etapie gry - dwie przepadają po pokonaniu Maliketha.

Wskazówka: Jeśli macie znajomego, który posiada je wszystkie, może je Wam podarować. To najłatwiejszy sposób. Osoba, która je Wam podaruje sama je straci, toteż dobrze będzie, jeśli zrobi back-up swojego zapisu. Trzeba tu też zaznaczyć, że nie będziecie mogli podnieść broni o wyższym poziomie, niż którakolwiek z Waszego ekwipunku.

Ostrzeżenie o możliwym błędzie: Jeśli po zebraniu wszystkich broni wciąż nie otrzymaliście trofeum, wyrzućcie jedną z nich na ziemię i podnieście ponownie. Możecie też oddać ją do skrzyni przy miejscu łaski i wyciągnąć. To może pomóc w naprawieniu tego błędu.

Legendarne prochy (Legendary Ashen Remains)

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Uzyskano wszystkie legendarne prochy.

Komentarz: Żeby odblokować to trofeum, musicie znaleźć wszystkie legendarne prochy przyzwania. Na stronie naszego Poradnika trofeowego - Legendarne prochy znajdziecie listę ich wszystkich i wskazówki jak je znaleźć. Wszystkich jest 6 i można je zdobyć na każdym etapie gry.

Legendarne czary i inkantacje (Legendary Sorceries and Incantations)

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Uzyskano wszystkie legendarne czary i inkantacje.

Komentarz: Żeby odblokować to trofeum, musicie znaleźć wszystkie legendarne czary i inkantacje. Strona Legendarne czary i inkantacje w kategorii Poradnik Trofeowy podaje listę wszystkich i wskazówki jak je znaleźć. Jest ich 7 i można je zdobyć na każdym etapie gry.

Legendarne talizmany (Legendary Talismans)

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Uzyskano wszystkie legendarne talizmany.

Komentarz: Żeby odblokować to trofeum musicie zdobyć wszystkie legendarne talizmany. Na stronie Legendarne talizmany Poradnika trofeowego znajdziecie listę ich wszystkich i wskazówki jak je zdobyć. Wszystkich jest 8 i można je zdobyć na każdym etapie gry.

Rennala, Królowa Pełni Księżyca (Rennala, Queen of the Full Moon)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano Rennalę, Królową Pełni Księżyca.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Rennalę, Królową Pełni Księżyca, a opsaliśmy to na odpowiedniej stronie poradnika.

Drakolicz Fortissax (Lichdragon Fortissax)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano drakolicza Fortissaxa.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Fortissaxa - opis walki z nim znajdziecie na dedykowanej mu stronie.

Duet boskiej skóry (Godskin Duo)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano duet boskiej skóry.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Duet boskiej skóry. Walkę z nimi opisaliśmy na osobnej stronie poradnika.

Ognisty olbrzym (Fire Giant)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano ognistego olbrzyma.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Ognistego olbrzyma. Porady dotyczące tej walki znajdziecie na osobnej stronie.

Żołnierz drakonidów z Nokstelli (Dragonkin Soldier of Nokstella)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano żołnierza drakonidów z Nokstelli.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum musicie pokonać Zołnierza drakonidów z Nokstelli. Opis walki z nim znajdziecie na osobnej stronie poradnika.

Duch królewskiego przodka (Regal Ancestor Spirit)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano ducha królewskiego przodka.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum musicie pokonać Ducha królewskiego przodka - jak to zrobić opisaliśmy na dedykowanej stronie poradnika.

Nieustraszone gargulce (Valiant Gargoyle)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano nieustraszone gargulce.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum musicie pokonać Nieustraszone gargulce. Walkę z nimi znajdziecie na poświęconej im stronie.

Margit, Upadły Omen (Margit, the Fell Omen)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano Margita, Upadły Omen.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum musicie pokonać Margita - opis walki znajdziecie na odpowiedniej stronie poradnika.

Rudy wilk Radagona (Red Wolf of Radagon)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano rudego wilka Radagona.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Rudego wilka Radagona. W naszym poradniku znajdziecie stronę z opisem walki.

Szlachcic boskiej skóry (Godskin Noble)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano szlachcica boskiej skóry.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Szlachcica boskiej skóry. Opis walki z nim znajdziecie na osobnej stronie poradnika.

Magmowy żmij Makar (Magma Wyrm Makar)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano magmowego żmija Makara.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Magmowego żmija Makara. Walkę z nim znajdziecie na poświęconej mu stronie.

Godfrey, Pierwszy Władca (Godfrey the First Lord)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano Godfreya, Pierwszego Władcę.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Godfreya - jak to zrobić opisaliśmy na dedykowanej stronie poradnika.

Mohg, Omen (Mohg, the Omen)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano Mohga, Omen.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Mohga, Omen. O tym jak to zrobić dowiecie się z osobnej strony poradnika.

Łza naśladowcy (Mimic Tear)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano łzę naśladowcy.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Łzę naśladowcy. Opis walki znajdziecie na osobnej stronie poradnika.

Loretta, rycerz Świętego Drzewa (Loretta, Knight of the Haligtree)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano Lorettę, rycerza Świętego Drzewa.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Lorettę, rycerza Świętego Drzewa. W naszym poradniku znajdziecie stronę z opisem walki.

Astel, Zrodzony z Pustki (Astel, Naturalborn of the Void)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano Astela, Zrodzonego z Pustki.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Astela - opis walki znajdziecie na stronie naszego poradnika.

Lwi wynaturzeniec (Leonine Misbegotten)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano lwiego wynaturzeńca.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Lwiego wynaturzeńca. Jak to zrobić opisaliśmy na osobnej stronie poradnika.

Loretta, królewski rycerz (Royal Knight Loretta)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano królewskiego rycerza Lorettę.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum musicie pokonać Lorettę, królewskiego rycerza - opis walki znajdziecie na osobnej stronie poradnika.

Elemer od Głogu (Elemer of the Briar)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano Elemera od Głogu.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Elemera od Głogu. Dowiecie się jak to zrobić z odpowiedniej strony poradnika.

Duch przodka (Ancestor Spirit)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano ducha przodka.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Ducha przodka. Opis walki znajdziecie na osobnej stronie poradnika.

Dowódca Niall (Commander Niall)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pokonano dowódcę Nialla.

Komentarz: Żeby zdobyć to trofeum, musicie pokonać Dowódcę Nialla - w naszym poradniku znajdziecie stronę opisującą jak to zrobić.

Twierdza Okrągłego Stołu (Roundtable Hold)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Odwiedzono Twierdzę Okrągłego Stołu.

Komentarz: To fabularne trofeum, którego nie da się pominąć. Zostaniecie zapytani w pewnym momencie przez jedną postać o przeniesienie się do tej lokacji. Jeśli się zgodzicie, zaprowadzi Was tam. Po tym odblokujecie trofeum.

Wielki run (Great Rune)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Przywrócono siłę wielkiego runu.

Komentarz: Niektórzy z bossów zostawiają po sobie wielkie runy (pierwszym takim bossem jest Godrick). Pozbawione są one jednak mocy. Żeby ją przywrócić, musicie udać się do odpowiedniej wieży (wskazówki znajdują się w opisie przedmiotu), dostać się na jej szczyt i tam wejść w interakcję z wielkimi palcami.

Po tym będziecie mogli uzbroić się w nią podczas odpoczywania przy miejscu łaski - Elden Ring: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Po tym będziecie mogli uzbroić się w nią podczas odpoczywania przy miejscu łaski. Gdy użyjecie runicznego łuku (np. przed walką z bossem), skorzystacie ze specjalnych właściwości danej runy. Może to być podbicie wszystkich statystyk, zwiększona ilość zdobywanego doświadczenia czy przywracanie PŻ za pokonanych przeciwników.

Rodzaj trofeum: brązowe - Elden Ring: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Złote Drzewo w płomieniach (Erdtree Aflame)

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Użyto zarzewia, by podłożyć ogień pod Złote Drzewo.

Komentarz: To fabularne trofeum, którego nie da się pominąć. Będziecie mogli odblokować je po pokonaniu Ognistego Olbrzyma.