Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Pobratymiec Czarnej Klingi (Black Blade Kindred) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Smoczych Kurhanach Greyoll (Greyoll’s Dragonbarrow), Pobratymca Czarnej Klingi (Black Blade Kindred).

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2022

{desc}Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa Pobratymiec Czarnej Klingi (Black Blade Kindred) występującego w regionach Smocze Kurhany Greyoll (Greyoll's Dragonbarrow) i Zakazane Krainy (Frobidden Lands).desc}

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady jak pokonać bossa, który znajduje się w Smoczych Kurhanach Greyoll (Greyoll's Dragonbarrow) oraz Zakazane Krainy (Frobidden Lands), a mowa dokładnie o Pobratymcu Czarnej Klingi (Black Blade Kindred).

Lokacje

Pobratymiec Czarnej Klingi stacjonuje przed wejściem do Sanktuarium Bestii. Możecie dostać się do niego od tyłu, odblokowując wcześniej miejsce łaski Sanktuarium Bestii lub od frontu, kierując się w stronę sanktuarium od miejsca łaski Wielki Most Farum.

Drugi Pobratymiec Czarnej Klingi znajduje się w regionie o nazwie Zakazane Krainy (Forbidden Lands) zaraz przed wejściem do Wielkiej Windy Dectus (Grand Lift of Dectus). Kiedy tylko zbliżycie się do konstrukcji, nadleci z góry atakując Was.

Pobratymiec Czarnej Klingi to opcjonalny boss, którego pokonanie nie jest konieczne do przejścia gry.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Pobratymca Czarnej Klingi w Kurhanach, otrzymacie Runy (88000), Czarne ostrze gargulca oraz Czarny topór gargulca - Elden Ring: Pobratymiec Czarnej Klingi (Black Blade Kindred) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Pobratymca Czarnej Klingi w Kurhanach, otrzymacie Runy (88000), Czarne ostrze gargulca oraz Czarny topór gargulca.

Natomiast pokonanie Pobratymca Czarnej Klingi w Zakazanych Krainach da Wam Runy (60 000) oraz Czarne ostrza gargulca (Gargoyles Black Blades) i Czarny topór gargulca (Gargoyles Black Axe) - Elden Ring: Pobratymiec Czarnej Klingi (Black Blade Kindred) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Natomiast pokonanie Pobratymca Czarnej Klingi w Zakazanych Krainach da Wam Runy (60 000) oraz Czarne ostrza gargulca (Gargoyle's Black Blades) i Czarny topór gargulca (Gargoyle's Black Axe).

Porady ogólne

  1. Pobratymiec Czarnej Klingi odporny jest odporny na dosłownie wszystkie negatywne statusy.
  2. W walce możecie wykorzystać otoczenie. Jeśli Pobratymiec spadnie ze wzniesienia podczas wykonywania ataku, przerwie go i będzie musiał zacząć od nowa. Nie stójcie jednak w takim momencie za blisko niego, bo gdy upadnie Wam na głowę, zostaniecie ogłuszeni.
  3. O wiele lepiej zajść na samym początku bossa od tyłu. Jeśli Pobratymiec nie zauważy Was, będzie stać w bezruchu do momentu, w którym otrzyma obrażenia.
  4. Do walki możecie wykorzystać wierzchowca. Znacznie ułatwia on walkę z bossem, zwłaszcza dla graczy, którzy preferują build pod maga.
  5. Pobratymiec posiada linearny, aczkolwiek dalekosiężny atak magiczny, które zadaje spore obrażenia. Kiedy unosi swój miecz w górę, spodziewajcie się, że skorzysta z tego ataku. Warto wtedy wejść na wierzchowca lub wykonać unik w momencie uderzenia.
  6. Do walki możecie również skorzystać z pomocy innych graczy lub prochów.
  7. Boss podatny jest na obrażenia od błyskawic oraz od magii. Jeśli korzystacie z broni, które mogą dodatkowo zadawać obrażenia tego typu.

Build dla maga - jak poknać?

O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zajście bossa od tyłu. Możecie to zrobić wychodząc z Sanktuarium Bestii lub obchodząc bossa z boku, przeskakując na koniu przez mury Sanktuarium.

Następnie skorzystajcie z przyzwania prochów, najlepszym rozwiązaniem będzie przyzwanie Łez naśladowcy (Mimic Tear) lub prochu, który wytrzyma duże ilości obrażeń, jak np - Elden Ring: Pobratymiec Czarnej Klingi (Black Blade Kindred) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Następnie skorzystajcie z przyzwania prochów, najlepszym rozwiązaniem będzie przyzwanie Łez naśladowcy (Mimic Tear) lub prochu, który wytrzyma duże ilości obrażeń, jak np. Prochy krysztalnika. Następnie, upewnijcie się, że posiadacie Kometę Azura lub i łzę w niesamowitym eliksirze, która eliminuje zużycie many.

Gdy Pobratymiec odleci, zmieńcie styl walki i czary - Elden Ring: Pobratymiec Czarnej Klingi (Black Blade Kindred) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy Pobratymiec odleci, zmieńcie styl walki i czary. Warto przyzwać wierzchowca, a następnie korzystać z szybszych i dalekozasięgowych zaklęć. Za każdym razem, gdy przeciwnik do Was podleci, uciekajcie w drugą stronę lub do boku i castujcie zaklęcia.

Boss będzie często wznosił się w powietrze, atakując za pomocą broni białej - Elden Ring: Pobratymiec Czarnej Klingi (Black Blade Kindred) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Boss będzie często wznosił się w powietrze, atakując za pomocą broni białej. Gdy tylko zobaczycie, że wznosi się w powietrze, czym prędzej uciekajcie na wierzchowcu w drugą stronę, korzystając jednocześnie chociażby z Wilczej Pułapki Mieczy lub zaklęć Błyskamiennych.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Walkę możecie sobie nieco ułatwić, zachodząc przeciwnika od tyłu. Zrobicie to chociażby poprzez wyjście z Sanktuarium Bestii, którego strzeże. Możecie też skorzystać z otoczenia jeśli idziecie od drugiej strony i z użyciem wierzchowca przeskoczyć za jego plecy.

Pobratymiec Czarnej Klingi używa dwóch broni - miecza oraz wielkiego topora - Elden Ring: Pobratymiec Czarnej Klingi (Black Blade Kindred) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pobratymiec Czarnej Klingi używa dwóch broni - miecza oraz wielkiego topora. W przypadku pierwszej wyprowadza głównie ataki linearne, toteż łatwo ominąć je wykonując uniki w bok. Kiedy natomiast znajdziecie się w średniej od niego odległości może użyć magicznego ataku po linii prostej. W tym przypadku również zadziała dobrze wymierzony uskok w bok.

Podczas używania topora przeciwnik wykonywać będzie szerokie ataki, które najlepiej omijać robiąc uniki w jego stronę (tyczy się to również horyzontalnych ataków mieczem) - Elden Ring: Pobratymiec Czarnej Klingi (Black Blade Kindred) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Podczas używania topora przeciwnik wykonywać będzie szerokie ataki, które najlepiej omijać robiąc uniki w jego stronę (tyczy się to również horyzontalnych ataków mieczem). W jego zachowaniach sporo będzie też wszelakich podskoków i w takich sytuacjach unik wykonany w przód jeszcze bardziej się opłaci. Unikniecie w ten sposób obszarowego ataku i - jeśli wszystko dobrze pójdzie - znajdziecie się za jego plecami, zyskując możliwość zaatakowania.

Może się też zdarzyć, że po wyskoku przeciwnik wytworzy magiczne tornado - Elden Ring: Pobratymiec Czarnej Klingi (Black Blade Kindred) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Może się też zdarzyć, że po wyskoku przeciwnik wytworzy magiczne tornado. Jeśli w takiej chwili znajdujecie się blisko niego, przygotujcie się na wykonywanie uników raz za razem, pomiędzy kolejnymi uderzeniami dewastującego ataku. Najbardziej wystrzegajcie się trafienia przez wybuch na końcu sekwencji - następuje on w momencie uderzenia topora o ziemię.

W walce warto używać otoczenia - a ściślej mówiąc różnicy w wysokości - Elden Ring: Pobratymiec Czarnej Klingi (Black Blade Kindred) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W walce warto używać otoczenia - a ściślej mówiąc różnicy w wysokości. Jeśli używacie krótkiej broni starajcie się trzymać przeciwnika nad sobą, jeśli zaś używacie dłuższego oręża, to Wy starajcie się być nad nim. W ten sposób łatwiej przyjdzie unikanie ataków wroga, bo część z nich nie będzie trafiać. Otoczenie może się przysłużyć jeszcze przeróżnymi elementami - kiedy przeciwnik na nie skoczy i podczas atakowania spadnie, jego atak zostanie przerwany.