Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Przewodnik dla początkujących Elden Ring poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera porady pomagające zacząć swoją przygodę z gatunkiem soulsborne.

Ostatnia aktualizacja: 8 marca 2022

Na tej stronie poradnika do Elden Ring zapoznacie się z dużą ilością porad, które wprowadzą Was jak najlepiej w gatunek soulsborne. Dzięki tym poradom o wiele szybciej i łatwiej zrozumiecie pewne mechaniki pojawiające się w większości tytułów z tego gatunku.

 1. Możecie parować ciosy przeciwników. Jeśli uda Wam się sparować w odpowiednim momencie atak przeciwnika, nagrodzi to Was możliwością zadania krytycznego uderzenia, które zada bardzo dużo obrażeń. Jest to jednak zagranie typu high risk - high reward.
 2. Jeśli posiadacie wystarczająco dusz, aby je wydać na coś przydatnego, lub aby zwiększyć poziom, zróbcie to od razu. Każda taka "inwestycja" zwiększa Wasz potencjał bojowy, a do tego nie będziecie ryzykować utratą dorobku.
 3. Posiadanie dwóch tych samym broni w każdej z rąk odblokowuje unikalne ataki. Technika nazywa się Dual Wielding.
 4. W grach z gatunku soulsborne nie musicie posiadać wyekwipowanej tylko jednej broni na daną rękę. Możecie mieć od dwóch do trzech broni na każdą rękę, dzięki czemu podczas walki pozwoli to Wam na szybkie przełączanie się na daną broń. Uważajcie jednak, gdyż wyekwipowanie broni wpływa na udźwig i Wasze ruchy.
 5. Nie trzymajcie tarczy w górze przez cały czas. Jeśli nie widzicie żadnego zagrożenia, przestańcie blokować, gdyż podczas trzymania bloku, Wasza regeneracja staminy jest o wiele wolniejsza.
 6. Jeśli posiadacie dużo wyekwipowanych przedmiotów wielokrotnego użytku, a chcecie szybko przełączyć się na przedmiot wyekwipowany na pierwszym miejscu, przytrzymajcie przycisk odpowiedzialny za zmianę tychże przedmiotów.
 7. Ucieczka jest niekiedy najlepszym rozwiązaniem. Nie musicie walczyć z każdym przeciwnikiem na swojej drodze. Co więcej, jeśli widzicie, że przegrywacie z grupą przeciwników, wycofajcie się w bezpieczne miejsce, dzięki czemu po chwili, wrogowie zgubią aggro.
 8. Wyczerpujcie dialogi z NPC. Nie dość, że mogą Wam dać instrukcje i porady jak coś pokonać, lub gdzie się dostać, to do tego mogą Was obdarować jakimś specjalnym przedmiotem.
 9. Nie słuchajcie każdej wiadomości. Wiele z nich jest bardzo przydatnych, jednakże nie każda z nich jest pomocna. Znajdą się i takie, które będą trollować innych graczy, np. sugerując im skok w przepaść.
 10. W grach tego typu istnieją iluzoryczne ściany, trudno je porównać do normalnych ścian, jednakże wiadomości graczy potrafią w tym pomóc. Wystarczy, że wykonacie roll w taką ścianę, lub ją uderzycie, a po chwili zniknie, odblokowując Wam nową ścieżkę.
 11. Rozwijajcie nie tylko swoją postać, ale również i ekwipunek. Wielu graczy o tym zapomina, a niestety, aby zadawać obrażenia, musicie również skupić się na ciągłym ulepszaniu swojego oręża.
 12. Jeśli macie problem ze zdobywaniem dusz, pomagajcie innym graczom! Po pierwsze, po zgonie w świecie innego gracza nie stracicie zebranych dusz, po drugie, zdobędziecie wiedzę o terenie i niektórych przejściach.
 13. Pokonywanie bossów w światach innych graczy nagrodzi Was przedmiotami, które pozwolą Wam na skorzystanie z pomocy innych graczy w Waszym świecie! Do tego, otrzymacie część dusz / run / tętnień krwi za pomoc w pokonaniu bossa.
 14. Nawet jeśli nie lubicie walczyć na dystans, warto posiadać chociaż jeden czar dystansowy lub łuk/kuszę w ekwipunku.
 15. Pisanie przydatnych wiadomości dla innych graczy ma swoje plusy. Jeśli dany gracz zaznaczy, że Wasza wiadomość była dla niego przydatna, odnowicie wtedy znaczną część swojego zdrowia. Może to się okazać bardzo przydatnym narzędziem, zwłaszcza jeśli dany gracz oceni tę wiadomość pozytywnie w krytycznych dla Was sytuacjach.
 16. Sprint jest niekiedy lepszym rozwiązaniem na uniknięcie ciosu, aniżeli unik. Uniki warto traktować do szybkich ataków bossa, natomiast te linearne, bądź dłuższe ataki, kontrujcie za pomocą szybkiego biegu, najlepiej za plecy wroga.
 17. Jeśli nie radzicie sobie w danej lokacji, zadajecie za mało obrażeń przeciwnikom, to prawdopodobnie Wasza postać nie jest jeszcze na tyle ulepszona, aby sobie w niej poradzić. Warto wtedy pofarmić walutę danej gry, aby móc wydać ją na ulepszenia postaci lub oręża.
 18. Gesty mają znaczenie. Nie tylko w komunikacji niewerbalnej podczas rozgrywek online, ale również w niektórych sytuacjach w grze. Przykładowo, wykonanie konkretnego gestu w danej sytuacji, spowoduje, że otrzymacie dostęp do nowego regionu.
 19. Udźwig powyżej 70% sprawi, że Wasza postać będzie wykonywać wolne uniki, dlatego jeśli bardziej skupiacie się na unikach, aniżeli na obronie za pomocą tarczy i ciężkiej zbroi, postarajcie się nie przekraczać tej granicy.
 20. Natomiast w przypadku posiadania 100% udźwigu, Wasza postać będzie niezdolna do wykonywania uników, a do tego Wasza stamina będzie bardzo szybko zanikać.
 21. Budujcie Waszą postać tak jak chcecie! Większość buildów, jeśli poprawnie złożonych, może być bardzo mocnych. Jeśli wolicie walkę na dystans, kupujcie nowe czary lub łuki i ulepszajcie postać w tym kierunku. Jeśli wolicie cięższe zbroje i blokowanie, ulepszajcie tarcze, siłę i wytrzymałość.

Więcej porad dla graczy, którzy zaczynają swoją przygodę z gatunkiem soulsborne znajdziecie na osobnych stronach poradnika: Parowanie ciosów, Podstawy walki, Sposoby na niwelowanie zgonów, W jakiej kolejności przechodzić gry, Wiadomości graczy, Udźwig, Dual Wielding.