Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Vyke, rycerz okrągłego stołu (Roundtable Knight Vyke) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać Vykego, rycerza okrągłego stołu (Roundtable Knight Vyke), którego znajdziecie na Szczytach Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants), a dokładniej w Wiecznym więzieniu pretendenta (Lord Contender’s Evergaol).

Ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z Vykem, rycerzem okrągłego stołu (Roundtable Knight Vyke). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać. Ponadto, przeczytacie o potencjalnych nagrodach oraz zobaczycie, gdzie boss się znajduje.

Lokacja

Boss znajduje się na Szczytach Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants), a dokładniej w Wiecznym więzieniu pretendenta (Lord Contenders Evergaol) - Elden Ring: Vyke, rycerz okrągłego stołu (Roundtable Knight Vyke) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Boss znajduje się na Szczytach Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants), a dokładniej w Wiecznym więzieniu pretendenta (Lord Contender's Evergaol).

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Vykego, rycerza okrągłego stołu (Roundtable Knight Vyke) otrzymacie opuszkowy set (Fingerprints Set), inkantację Smoczy piorun Vykego (Vykes Dragonbolt) oraz 75000 Run - Elden Ring: Vyke, rycerz okrągłego stołu (Roundtable Knight Vyke) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Vykego, rycerza okrągłego stołu (Roundtable Knight Vyke) otrzymacie opuszkowy set (Fingerprint's Set), inkantację Smoczy piorun Vykego (Vyke's Dragonbolt) oraz 75000 Run.

Porady ogólne

  1. Walka z bossem wygląda jak zwyczajna z walka z najeźdźcą. Jest to walka pomiędzy graczem a NPC. Dlatego też można łatwo prowokować bossa do tego, aby do Was podchodził, kiedy wy ładujecie swój mocny atak. Łatwo się dzięki temu na niego nadzieje.
  2. Vyke często korzysta z umiejętności, która osłabia jego odporność na obrażenia od błyskawic. Dlatego też jeśli posiadacie broń lub inkantacje, które zadają takie obrażenia, warto je wyekwipować na tę walkę.
  3. Boss również zadaje duże obrażenia od błyskawic. Dlatego też warto założyć pancerz, który dobrze chroni przed tego typu obrażeniami.
  4. Vyke walczy za pomocą włóczni, dlatego też bądźcie przygotowani na to, że jego ataki mogą was trafić z nieco dalszej odległości.
  5. Może on również skorzystać z dwóch Glewii Lansseaxa (Lansseax's Glaive), lekko wznosząc się w powietrze. Rzadko się to zdarza, aczkolwiek przez uniesienie się Vykego, możecie nie trafić przeciwnika, jednocześnie nadziewając się na potężny atak, który zadaje sporo obrażeń od błyskawic. Gdy zobaczycie, że wykonuje ten ruch, odsuńcie się od niego i uważajcie na wyładowania.

Jak pokonać?

Jako, że jest to walka z NPC, bardzo łatwo możecie go pokonać, stosując jedną taktykę. Polega ona na tym, aby iść lub biec do tyłu, prowokując Vykego do podejścia do Was. Następnie, gdy będzie blisko, zaatakujcie go naładowanym, mocnym atakiem, ciosem z powietrza lub atakiem z rozpędu. Wykonajcie go jednak, gdy będzie bardzo blisko Was, wtedy zacznie atakować, jednakże to Wy będziecie zawsze szybsi od niego.

Większość jego ataków jest linearnych, dlatego też lepiej będzie wykonywać uniki w bok, aniżeli do tyłu lub w przód - Elden Ring: Vyke, rycerz okrągłego stołu (Roundtable Knight Vyke) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Większość jego ataków jest linearnych, dlatego też lepiej będzie wykonywać uniki w bok, aniżeli do tyłu lub w przód. Ze względu na jego zasięg, wykonując unik do tyłu, narażacie się na trafienie.

Uważajcie w głównej mierze na jego ataki, które tworzą czerwone błyskawicę - Elden Ring: Vyke, rycerz okrągłego stołu (Roundtable Knight Vyke) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Uważajcie w głównej mierze na jego ataki, które tworzą czerwone błyskawicę. Zazwyczaj wykonuje je, gdy uniesie się w powietrze. Zadają bardzo duże obrażenia, zwłaszcza atak z wyskoku, gdzie ląduje na ziemi, wykonując ruch włócznią.

Uważajcie również na jego atak, w którym przez chwilę stoi w miejscu, aby podnieść rękę w górę, a następnie przyzwać kilka zwykłych błyskawic. Atak jest linearny, więc wystarczy biec w bok, aby go uniknąć.