Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Rykard, Pan Bluźnierstw (Rykard, Lord of Blasphemy) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Wulkanicznym dworze (Volcano Manor), Rykarda, Pana Bluźnierstw (Rykard, Lord of Blasphemy).

Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady jak pokonać bossa, który znajduje się w Wulkanicznym dworze (Volcano Manor), a mowa dokładnie o Rykardzie, Panu Bluźnierstw (Rykard, Lord of Blasphemy).

Aby dostać się do Rykarda, macie trzy opcje. Pierwszą z nich jest dołączenie do Wulkanicznego dworu, dzięki czemu otrzymacie klucz, który otwiera większość pokoi. W pierwszym pokoju po prawej stronie znajduje się ukryta ścieżka, wystarczy w nią uderzyć i iść dalej. Dzięki temu dostaniecie się do nowych lokacji, a w jednej z nich zobaczycie teleport, który przetransportuje Was do areny bossa.

Druga opcja, to wykonanie wszystkich zleceń od Tanith, Pani Wulkanicznego dworu - Elden Ring: Rykard, Pan Bluźnierstw (Rykard, Lord of Blasphemy) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga opcja, to wykonanie wszystkich zleceń od Tanith, Pani Wulkanicznego dworu.

W pokoju z lewej strony znajdziecie na stole list z Wulkanicznego dworu - Elden Ring: Rykard, Pan Bluźnierstw (Rykard, Lord of Blasphemy) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W pokoju z lewej strony znajdziecie na stole list z Wulkanicznego dworu. Po podniesieniu listu, na Waszej mapie pokaże się czerwony znacznik. Będziecie musieli się tam udać i zabić kilki najeźdźców w różnych lokacjach. Po zrobieniu tego, Tanith zapyta Was, czy nie chcecie się spotkać z władcą Wulkanicznego dworu. Odpowiadając twierdząco, zostaniecie przeniesieni do niego.

Trzecia opcja to podążanie za instrukcją Łaty, który również znajduje się w Wulkanicznym dworze. Powie on Wam, abyście przenieśli się do Akademii Rai Lucaria, następnie skorzystali z platformy, która zatacza cały czas koło. Musicie wejść na jedną z tych platform i zeskoczyć na sam dół (robiąc to w ostatnim momencie). Na dole znajduje się przeciwnik, który po wchłonięciu Was i zabiciu, przeniesie gracza do Wulkanicznego dworu.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Rykarda, Pana Bluźnierstw otrzymacie Runy (130000), Wizerunek Bluźniercy oraz Wielki Run Rykarda - Elden Ring: Rykard, Pan Bluźnierstw (Rykard, Lord of Blasphemy) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Rykarda, Pana Bluźnierstw otrzymacie Runy (130000), Wizerunek Bluźniercy oraz Wielki Run Rykarda.

Porady ogólne

  1. Gdy wejdziecie na arenę, przed wami, bliżej lewej strony, znajduje się broń do podniesienia. Jest to broń, która ma specjalne interakcje podczas walki z Rykardem, między innymi dalekie, powietrzne ataki. Znacząco ułatwia ona walkę z bossem, warto tę broń wyekwipować.
  2. Skorzystanie z prochów Mimika znacząco ułatwią walkę z Rykardem. Pamiętajcie, aby podczas przyzwania Mimika, mieć tylko założoną broń, którą otrzymaliście przy wejściu na arenę. Pozwoli to zwiększyć szansę na korzystanie przez Mimika z tej broni.
  3. Użycie Umiejętności broni (L2 na konsoli PS4/PS5) spowoduje, że atak będzie się ładować, aby po chwili uderzyć z dużą siłą bossa. Atak ten ma bardzo duży dystans, a ponadto, wyprowadza z równowagi bossa, dzięki czemu nie może on nic zrobić.
  4. Nawet jeśli nie korzystacie z tarczy, warto wyekwipować jedną z nich, zwłaszcza w trakcie pierwszej fazy bossa. Może on stworzyć trzęsienie ziemi, które jest atakiem praktycznie niemożliwym do uniknięcia, a zadaje spore obrażenia. Dzięki tarczy chociaż trochę zniwelujecie obrażenia.
  5. Wyekwipowanie talizmanu chroniącego przed obrażeniami od ognia może być całkiem pomocne. Boss, idąc w Waszą stronę, tworzy na podłodze lawę, która zadaje obrażenia od ognia. Tak samo robią to inne jego ataki.
  6. Druga faza załączy się dopiero w momencie, gdy zbijecie cały pasek zdrowia.

Jak walczyć?

Na samym początku, wejdźcie na arenę, podnieście włócznię i ją wyekwipujcie. Ma ona specjalne interakcje tylko na potrzebę walki z bossem.

Nie obawiajcie się, że zostaniecie zaatakowani - Elden Ring: Rykard, Pan Bluźnierstw (Rykard, Lord of Blasphemy) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Nie obawiajcie się, że zostaniecie zaatakowani. Boss znajduje się na końcu areny, a zbudzi się dopiero w momencie, gdy zbliżycie się dostatecznie blisko do niego. Po wyekwipowaniu broni, zdejmijcie inne, standardowe dla Waszego buildu bronie, aby Mimik walczył tylko za pomocą tej broni.

Następnie, podejdźcie do bossa tak, aby być poza obszarem lawy - Elden Ring: Rykard, Pan Bluźnierstw (Rykard, Lord of Blasphemy) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Następnie, podejdźcie do bossa tak, aby być poza obszarem lawy. Następnie skorzystajcie z umiejętności broni (L2 na PS4/PS5). Za każdym razem, gdy boss zostanie zaatakowany poprzez umiejętności broni, jego postawa się zachwieje.

Ważnym jest, aby nie korzystać z tej umiejętności od razu po ataku, gdyż wtedy boss co prawda dostanie więcej obrażeń, jednakże będzie niemożliwy do wyprowadzenia z równowagi - Elden Ring: Rykard, Pan Bluźnierstw (Rykard, Lord of Blasphemy) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Ważnym jest, aby nie korzystać z tej umiejętności od razu po ataku, gdyż wtedy boss co prawda dostanie więcej obrażeń, jednakże będzie niemożliwy do wyprowadzenia z równowagi. Metoda powinna wyglądać tak, że używacie umiejętności, następnie odczekujecie sekundę i znowu używacie umiejętności. Dzięki takiemu rozwiązaniu, boss nie będzie mógł nawet zaatakować.

W międzyczasie korzystajcie z butelek modrych łez, aby uzupełniać manę - Elden Ring: Rykard, Pan Bluźnierstw (Rykard, Lord of Blasphemy) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W międzyczasie korzystajcie z butelek modrych łez, aby uzupełniać manę. Korzystanie z umiejętności tej broni, zabiera manę, a bez niej, nie będziecie mogli korzystać z powietrznego ataku. Dobrym rozwiązaniem będzie posiadanie większej ilości butelek modrych łez, aniżeli szkarłatnych łez.

Jeśli jednak w pewnym momencie nie uda Wam się powtarzać tej taktyki, uważajcie, aby nie być blisko Rykarda, zwłaszcza w drugiej fazie, gdyż zasięg lawy jest o wiele większy - Elden Ring: Rykard, Pan Bluźnierstw (Rykard, Lord of Blasphemy) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli jednak w pewnym momencie nie uda Wam się powtarzać tej taktyki, uważajcie, aby nie być blisko Rykarda, zwłaszcza w drugiej fazie, gdyż zasięg lawy jest o wiele większy. Co więcej, gdy jego HP spadnie do niskiego poziomu, stworzy on wiele ognistych kul, które co jakiś czas zaczną spadać w Waszą stronę. Nie wybuchają one po uderzeniu Was, lecz po chwili gdy dolecą.

W takiej chwili, musicie jak najszybciej zabić Rykarda, gdyż unikanie jego ataków oraz ognistych kul będzie bardzo trudnym zadaniem.