Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Mapa Elden Ring - Jeziorna Liurnia - Czary i Inkantacje
Mapa Elden Ring - Jeziorna Liurnia - Czary i Inkantacje
Płomień okrutnego boga
Ostrze krwawego płomienia
Ogniu, oczyść mnie
Nagroda błogosławieństwa
Wybuch szału
Skowyt Shabririego
Ciemny Księżyc Ranni
Księżycowe ostrze Aduli
Falanga wielkiego ostrza
Uwolnienie kryształu
Druzgocący kryształ
Terra Magica
Kometa
Studnia grawitacyjna
Bariera Thopsa
Starożytna śmiertelna animozja
Magiczna ulewa
Klarowność
Rozbicie ziemi
Młotek Haimy
Armata Haimy
Karyjski przebijak
Wielki Łuk Loretty
Karyjska falanga
Karyjski odwet
Błyskamienna lodowa skała
Mroźna mgła
Mroźny oręż
Meteoryt
Magiczne błyskostrze
Karyjski Wielki Miecz
Kolce grzechu
Powiększ mapę

Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich Elden Ring poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera listę wszystkich czarów (sorceries) i inkantacji (incantations), które znajdziecie w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes).

Ostatnia aktualizacja: 2 maja 2022

Legenda Mapa Elden Ring - Jeziorna Liurnia - Czary i Inkantacje

Inkantacje

Czary

Na tej stronie poradnika do Elden Ring możecie znaleźć listę wszystkich czarów (sorceries) oraz inkantacji (incantations), które możecie znaleźć w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes). Został tutaj opisany sposób jak zdobyć poszczególne czary oraz inkantacje.

Aby korzystać z czarów, należy wyekwipować dowolny kostur znaleziony w grze, a następnie wyekwipować czary w zakładce Zapamiętaj czar podczas odpoczynku przy miejscu łaski (site of grace). Podobnie jest w przypadku inkantacji, tyle że do użycia ich potrzebujecie talizmanów bądź pieczęci.

W Jeziornej Liurnii, będziecie w stanie zdobyć 26 czarów oraz 6 inkantacji.

Inkantacje - Płomień okrutnego boga (Flame of the Fell God) [1]

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie. Będzie tam kolejne wieczne więzienie (Evergaol). Wejdźcie do niego, następnie pokonajcie Adana, złodzieja płomienia (Adan, Thief of Fire).

Inkantacje - Ostrze krwawego płomienia (Bloodflame Blade) [2]

Udajcie się do miejsca wskazanego na mapie - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się do miejsca wskazanego na mapie. Znajdywać się tam będzie skarabeusz. Po zabiciu go otrzymacie inkantację. Uważajcie jednak na okolicznych przeciwników, znajdujących się nieopodal skarabeusza.

Inkantacje - Ogniu, oczyść mnie (Flame, Cleanse Me) [3]

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie. Inkantacja znajduje się w ognistej wiosce. Wystarczy, że wejdziecie do obozu, pokonacie wrogów i w spokoju podniesiecie przedmiot, który znajduje się blisko czerwonych namiotów.

Inkantacje - Nagroda błogosławieństwa (Blessing's Boon) [4]

Inkantacja ta dostępna jest do kupna od wielkiego żółwia Miriela (Miriel). Udajcie się do Kościoła przyrzeczeń (Church of Vows).

Inkantacje - Wybuch szału (Frenzied Burst) [5]

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie. Niedaleko Kościoła Inhibicji (Church of Inhibition) znajdywać się będzie skarabeusz, którego musicie zabić.

Inkantacje - Skowyt Shabririego (Howl of Shabriri) [6]

Inkantacja ta znajduje się na szczycie wieży we wskazanym miejscu na mapie. Otwórzcie skrzynie, aby ją zdobyć.

Czary - Ciemny Księżyć Ranni (Ranni's Dark Moon) [1]

Aby udać się we wskazane miejsce na mapie, musicie w pełni ukończyć zadanie Ranni - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Aby udać się we wskazane miejsce na mapie, musicie w pełni ukończyć zadanie Ranni. Do rozwiązania będziecie mieli zagadkę. Musicie znaleźć trzy dusze wielkich żółwi.

Jeden z nich znajduje się przy Wieży Chelony (Chelona's Rise). Po prawej stronie od wieży znajduje się przepaść. Żółw jest przylepiony do krawędzi przepaści.

Drugi żółw jest nieco dalej. Musicie iść maksymalnie w prawo, a następnie w górę. Żółw znajduje się na skale, nieopodal lasu.

Trzeci żółw natomiast znajduje się na zachodzie, niedaleko Wiecznego więzienia przywódcy (Ringleader's Evergaol). Przy małym lesie znajdziecie trąbę powietrzną, która wzniesie Was bardzo wysoko. Musicie wejść na wierzchowca i skoczyć na nim w prawo. Żółw znajduje się nad tą trąbą powietrzą. Po zniszczeniu pieczęci, udajcie się ponownie do wieży. Czar znajduje się na samym szczycie.

Czary - Księżycowe ostrze Aduli (Adula's Moonblade) [2]

Do tej lokacji dostaniecie się podczas wykonywania zadania Ranni - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Do tej lokacji dostaniecie się podczas wykonywania zadania Ranni. Gdy znajdziecie się na miejscu wskazanym na mapie, pokonać będziecie musieli Błyskamiennego smoka Adulę (Glinstone Dragon Adula). Po pokonaniu go otrzymacie serce smoka (Dragon Heart) oraz wyżej wymieniony czar.

Czary - Falanga Wielkiego Ostrza (Greatblade Phalanx) [3]

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie. Tam znajdziecie Kukułcze Wieczne Więzienie (Cuckoo's Evergaol). Tam przyjdzie Wam się zmierzyć z Bolsem, karyjskim rycerzem (Bols, Carian Knight). Po pokonaniu go otrzymacie czar.

Czary - Uwolnienie kryształu (Crystal Release) [4]

Udajcie się do Kryształowej Jaskini Akademii (Academy Crystal Cave). Musicie pokonać Duet krysztalników (Crystallians Duo).

Czary - Druzgocący kryształ (Shattering Crystal) [5]

Czar znajduje się w zwłokach na drugim piętrze, po zachodniej stronie Kukułczego kościoła (Church of the Cuckoo) w Akademii Rai Lucarii (Raya Lucaria Academy). Jedynym sposobem dotarcia do tego miejsca jest przejście przez rozbite okno kościoła, po dachu.

Czary - Terra Magica (Terra Magica) [6]

Udajcie się do Kryształowej Jaskini Akademii (Academy Crystal Cave) - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się do Kryształowej Jaskini Akademii (Academy Crystal Cave). Zanim zejdziecie na dół do areny z bossem, podejdźcie do wieży. Na jej szczycie znajdziecie wspomniany czar.

Czary - Kometa (Comet) [7]

Udajcie się do Sali Debat (Debate Parlor). Idźcie na wprost, a po chwili skręćcie w prawo. Następnie udajcie się na samą górę, uważając na czarodziejów. Przed wejściem na arenę do Rudego wilka Radagona (Red Wolf of Radagon), po lewej stronie znajdują się regały z książkami. Są to iluzoryczne ściany. Zaatakujcie je, wejdźcie do środka, a następnie otwórzcie skrzynię, aby otrzymać kometę (Comet).

Czary - Studnia grawitacyjna (Gravity Well) [8]

Czar ten zdobędziecie niedaleko platformy, która obraca się wokół własnej osi - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Czar ten zdobędziecie niedaleko platformy, która obraca się wokół własnej osi. Zamiast na nią wskakiwać, udajcie się do ołtarza widocznego na zdjęciu. Tam zostaniecie zaatakowani przez wroga posługującego się grawitacją. Po pokonaniu go, otrzymacie czar.

Czary - Bariera Thopsa (Thop's Barrier) [9]

Gdy będziecie w posiadaniu dwóch Błyskamiennych kluczy, możecie podarować jeden z nich Thopsowi w Kościele Irith (Church of Irith) - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy będziecie w posiadaniu dwóch Błyskamiennych kluczy, możecie podarować jeden z nich Thopsowi w Kościele Irith (Church of Irith). Gdy to zrobicie, pojawi się on niedaleko Klasy szkolnej (Schoolhouse Classroom).

Wychodząc ze szkolnej klasy, zauważycie obok wyjścia mały gabinet Thopsa - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Wychodząc ze szkolnej klasy, zauważycie obok wyjścia mały gabinet Thopsa. Podejdźcie do niego i wejdźcie z nim w interakcję. Otrzymacie dzięki temu jego barierę oraz kostur i dzwonek kulisty.

Czary - Starożytna śmiertelna animozja (Ancient Death Rancor) [10]

Po udaniu się we wskazane miejsce na mapie, upewnijcie się, że jest noc - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Po udaniu się we wskazane miejsce na mapie, upewnijcie się, że jest noc. Tylko wtedy pojawi się Rytualny Ptak śmierci (Death Rite Bird). Po pokonaniu go, otrzymacie czar śmierci.

Czary - Magiczna ulewa (Magic Downpour) [11]

Musicie udać się do Karyjskiej biblioteki (Carian Study Hall), niedaleko miejsca łaski Wejście do gabinetu (Study Hall Entrance). Tam, udając się na szczyt biblioteki, będziecie atakowani przez NPC najeźdźcę, Miriama. Po zadaniu pewnej części obrażeń, będzie on znikał i pojawiał się w dalszych pokojach biblioteki. Po zabiciu go, otrzymacie Magiczną ulewę (Magic Downpour).

Czary - Klarowność (Lucidity) [12]

Musicie udać się do Karyjskiej biblioteki (Carian Study Hall), niedaleko miejsca łaski Wejście do gabinetu (Study Hall Entrance) - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Musicie udać się do Karyjskiej biblioteki (Carian Study Hall), niedaleko miejsca łaski Wejście do gabinetu (Study Hall Entrance). Tam, udając się na szczyt biblioteki, będziecie atakowani przez NPC najeźdźcę, Miriama.

Różnica polega na tym, że pojawi się on dopiero, gdy dostaniecie od Ranni Karyjski odwrócony posąg (Carian Inverted Statue) - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Różnica polega na tym, że pojawi się on dopiero, gdy dostaniecie od Ranni Karyjski odwrócony posąg (Carian Inverted Statue). Gdy położycie ją przy Wejściu do gabinetu (Study Hall Entrance), odwrócicie lokację o 180 stopni. Zabijcie Miriama, aby otrzymać czar.

Czary - Rozbicie ziemi (Shatter Earth) [13]

Czar ten znajduje się w Kryształowym tunelu Rai Lucarii (Raya Luciaria Crystal Tunnel), dokładnie przy zwłokach na drugim poziomie tunelu.

Czary - Młotek Haimy (Gavel of Haima) [14]

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie. Czar znajduje się w skrzyni na szczycie wieży.

Czary - Armata Haimy (Cannon of Haima) [15]

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie. Czar znajdziecie na szczycie wieży, w skrzyni.

Czary - Karyjski przebijak (Carian Piercer) [16]

We wskazanym miejscu na mapie, w ogrodzie, znajdywać się będzie skarabeusz, po zabiciu którego zdobędziecie czar. Uważajcie jednakże na dużą ilość rąk-pająków.

Czary - Wielki Łuk Loretty (Loretta's Greatbow) [17]

Czar ten otrzymacie za pokonanie bossa Loretta, królewski rycerz (Royal Knight Loretta) - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Czar ten otrzymacie za pokonanie bossa Loretta, królewski rycerz (Royal Knight Loretta).

Czary - Karyjska falanga (Carian Phalanx) [18]

Czar ten dostępny jest do kupna u Seluvisa, który sprzeda go za 12000 Run - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Czar ten dostępny jest do kupna u Seluvisa, który sprzeda go za 12000 Run.

Czary - Karyjski odwet (Carian Retaliation) [19]

Czar ten dostępny jest do kupna u Seluvisa, który sprzeda go za 9000 Run.

Czary - Błyskamienna lodowa skała (Glinstone Icecrag) [20]

Czar ten dostępny jest do kupna u Seluvisa, który sprzeda go za 7500 Run.

Czary - Mroźna mgła (Freezing Mist) [21]

Czar ten dostępny jest do kupna u Seluvisa, który sprzeda go za 6000 Run.

Czary - Mroźny oręż (Frozen Armament) [22]

Idąc we wskazane miejsce na mapie, zauważycie na swojej drodze skarabeusza - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Idąc we wskazane miejsce na mapie, zauważycie na swojej drodze skarabeusza. Zabijcie go, aby otrzymać nowy czar.

Czary - Meteoryt (Meteorite) [23]

Czar ten otrzymacie za pokonanie Alabastrowego władcy (Alabaster Lord) we wskazanym miejscu na mapie - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Czar ten otrzymacie za pokonanie Alabastrowego władcy (Alabaster Lord) we wskazanym miejscu na mapie. Będziecie musieli wejść do wiecznego więzienia (Evergaol).

Czary - Magiczne błyskostrze (Magic Glintblade) [24]

Udajcie się do Kościoła Wyrzeczeń (Church of Vows) - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się do Kościoła Wyrzeczeń (Church of Vows). Tam napotkacie wielkiego żółwia, Miriela. Sprzedaje on czary i inkantacje. Właśnie u niego kupicie Magiczne błyskostrze (Magic Glintblade).

Czary - Karyjski Wielki Miecz (Carian Greatsword) [25]

Udajcie się do Kościoła Wyrzeczeń (Church of Vows). Spotkacie tam wielkiego żółwia, Miriela - u niego kupicie ten czar.

Czary - Kolce grzechu (Briars of Sin) [26]

We wskazanym miejscu na mapie znajdować się będzie grupa kapłanów ognia. Z jednego z nich wypadnie czar.