Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Latający smok Greyll (Flying Dragon Greyll) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa Latający smok Greyll (Flying Dragon Greyll). To opcjonalny przeciwnik, którego znajdziecie w Smoczych Kurhanach Greyoll, w Caelid.

Ostatnia aktualizacja: 8 czerwca 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring, zawiera porady dotyczące walki z bossem Latający smok Greyll (Flying Dragon Greyll). To opcjonalny przeciwnik, którego pokonanie nie jest konieczne do ukończenia gry. Pokonanie go, da Wam jednak możliwość zakupienia inkantacji.

Lokacja

Latający smok Greyll znajduje się na moście, niedaleko miejsca łaski o nazwie Wielki Most Farum (Farum Greatbridge) - na tej mapie będzie to miejsce łaski o numerze 39. Gdy tylko się zbliżycie do samego mostu, powinniście zobaczyć przeciwnika przechadzającego się na jednym z jego końców.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Latającego smoka Greyll otrzymacie Runy (80 000) oraz Smocze serce (Dragon Heart) - Elden Ring: Latający smok Greyll (Flying Dragon Greyll) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Latającego smoka Greyll otrzymacie Runy (80 000) oraz Smocze serce (Dragon Heart).

Porady ogólne

  1. W walce możecie skorzystać z prochów przyzwania lub pomocy innych graczy.
  2. W walce warto skorzystać z wierzchowca. Dzięki temu będziecie mogli szybko zmieniać swoje położenie i w razie potrzeby również szybko się oddalić.
  3. Najbezpieczniej jest atakować nogi oraz skrzydła smoka. To jednak głowa jest najwrażliwszym jego miejscem. Trudno jednak ją dosięgnąć, chyba że akurat znajdujecie się pod nim, gdy zaczyna zionąć ogniem.
  4. Przeciwnikowi można narzucić status zatrucia, krwawienia, odmrożenia oraz szkarłatnej zgnilizny. Korzystanie z broni o takich właściwościach skróci czas trwania walki.
  5. Do walki z Greyllem warto uzbroić się w coś, co uchroni przed ogniem i atakami fizycznymi.
  6. Otoczenie może Wam pomóc w uchronieniu się przed atakami. Zwłaszcza gdy zionie ogniem i nie jesteście w stanie schować się za, lub pod smokiem. W takiej sytuacji skryjcie się za mostem.
  7. Walka na samym moście może być trochę ryzykowna. Pod nim znajduje się przepaść, w którą łatwo spaść podczas wykonywania skoków na wierzchowcu. Rzecz dodatkowo utrudniają duże rozmiary przeciwnika i co za tym idzie - momentami słabą widoczność.

Jak pokonać?

Zanim na dobre zbliżycie się do przeciwnika i zainicjujecie walkę, będziecie musieli prawdopodobnie przemierzyć większość mostu. To dobra chwila na skorzystanie z przedmiotów, które mogą Wam pomóc w walce. Już na tym etapie możecie też skorzystać z prochów przyzwania.

Podczas walki ze smokiem, warto skupić się na atakowaniu nóg i bacznie obserwować ruchy przeciwnika - Elden Ring: Latający smok Greyll (Flying Dragon Greyll) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Podczas walki ze smokiem, warto skupić się na atakowaniu nóg i bacznie obserwować ruchy przeciwnika. Z uwagi na to, że znajdujecie się cały czas za nim, będzie wykonywać gwałtowne obroty, atakując Was ogonem. Jeśli dobrze wyczujecie ten atak, będziecie mogli uniknąć obrażeń poprzez wykonanie skoku na wierzchowcu.

Greyll lubi też wzbić się do góry, aby następnie ciężko wylądować - Elden Ring: Latający smok Greyll (Flying Dragon Greyll) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Greyll lubi też wzbić się do góry, aby następnie ciężko wylądować. Uniesienie się w powietrze może też zapowiadać inne zachowanie przeciwnika. Może przelecieć wzdłuż mostu zionąc ogniem, albo zrobić to samo unosząc się w miejscu. W takiej chwili koniecznie oddalcie się w bezpieczne miejsce. Pamiętajcie, że możecie też użyć otoczenia, aby schronić się przed ogniem.

Wielki smok może też zostać chwilowo pozbawiony równowagi - Elden Ring: Latający smok Greyll (Flying Dragon Greyll) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Wielki smok może też zostać chwilowo pozbawiony równowagi. Wystarczy, że będziecie go często atakować, zwłaszcza silniejszymi uderzeniami. Kiedy już upadnie, możecie szybko zeskoczyć z wierzchowca, zbliżyć się do wrażliwego miejsca i wykonać atak krytyczny. Nie macie jednak zbyt wiele czasu, bo smok dość szybko się podnosi.

Najlepiej jest atakować jego głowę, ale bestia ciągle trzyma ją poza zasięgiem broni białej. Toteż zaleca się atakowanie łba gdy nadarzy się taka okazja.

Kiedy Greyll szeroko się rozstawi, oznacza to, że będzie za chwilę zionąć ogniem - Elden Ring: Latający smok Greyll (Flying Dragon Greyll) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy Greyll szeroko się rozstawi, oznacza to, że będzie za chwilę zionąć ogniem. Podobnie jak większość smoków, robi to od swojej lewej do prawej. W takiej chwili możecie popędzić w okolice jego nóg i tak przez kilka sekund go atakować.

Możecie też wykorzystać ten moment, aby zadać kilka ciosów w jego najwrażliwsze miejsce, czyli głowę. Samą walkę dobrze jest przenieść w pewniejsze miejsce, bo z mostu łatwo niechcący zeskoczyć, zwłaszcza na wierzchowcu.