Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Loretta, rycerz Świętego Drzewa (Loretta, Knight of the Haligtree) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w regionie Święte Drzewo Miquelli (Miquella’s Haligtree). Mowa o bossie imieniem Loretta, rycerz Świętego Drzewa (Loretta, Knight of the Haligtree).

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera porady odnośnie walki z opcjonalnym bossem znajdującym się w regionie o nazwie Święte Drzewo Miquelli (Miquella's Haligtree). Mowa o bossie imieniem Loretta, rycerz Świętego Drzewa (Loretta, Knight of the Haligtree), którego pokonanie nie jest konieczne do ukończenia gry. To przeciwnik, z którym już wcześniej najpewniej walczyliście, choć wtedy występował w innej formie.

Święte Drzewo Miquelli to ukryta lokacja. Wejście do niej znajduje się w lokacji o nazwie Ordina, Liturgiczne Miasto (Ordina, Liturgical Town). Znajduje się tam również miejsce łaski o takiej samej nazwie. Miasto znajduje się w północnej części Uświęconej Śnieżnej Równiny (Consecrated Snowfield) - dokładną lokalizację znajdziecie w tym miejscu. Na placu miasta znajdziecie małego gargulca, z którym musicie wejść w interakcję, a następnie skorzystać z portalu obok. Następnie zostaniecie przeniesieni do innej wersji tego samego miejsca. Tutaj pozostaje Wam zapalić 4 świecie znajdujące się przy odpowiednich posągach. Samo znalezienie ich nie stanowi problemu - gorzej jest z przeciwnikami, którzy w tym przeszkadzają, zwłaszcza jeden, który jest niewidzialny. Miejcie jednak na uwadze, że Wasz postęp od razu jest zapisywany, dlatego po zgonie nie będziecie musieli martwić się już zapalonymi świecami. Po zapaleniu wszystkich bariery zostaną zdjęte, a Wy będziecie mogli przenieść się do nowej lokacji. Teleport znajduje się w wieży na północy miasta.

Następnie znajdziecie się w lokacji o nazwie Święte Drzewo Miquelli. Tutaj musicie przejść po korzeniach, aż w końcu znajdziecie się w nieco bardziej zabudowanym terenie. Stamtąd poruszajcie się stopniowo do przodu, aż dotrzecie do miejsca łaski o nazwie Miasto Świętego Drzewa (Haligtree Town). Stamtąd pozostaje ruszyć w stronę rozległej areny, gdzie stoczycie walkę z bossem.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Loretty, rycerza Świętego Drzewa otrzymacie Runy (200 000) oraz czar Mistrzostwo Loretty (Lorettas Mastery) i Sierp bojowy Loretty (Lorettas War Sickle) - Elden Ring: Loretta, rycerz Świętego Drzewa (Loretta, Knight of the Haligtree) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Loretty, rycerza Świętego Drzewa otrzymacie Runy (200 000) oraz czar Mistrzostwo Loretty (Loretta's Mastery) i Sierp bojowy Loretty (Loretta's War Sickle).

Porady ogólne

  1. Loretta, rycerz Świętego Drzewa najbardziej podatny jest na szkarłatną zgniliznę i truciznę, ale status krwawienia i odmrożenia również można mu narzucić.
  2. Do walki zaleca się zbroję, która dobrze połączy odporność na magię i obrażenia fizyczne.
  3. Walka składa się z dwóch faz, podobnie jak w przypadku walki z Lorettą, królewskim rycerzem.
  4. Loretta to przeciwnik, którego warto trzymać na średni dystans, tak aby szybko można było się do niego zbliżyć, by zadać cios lub też oddalić się w razie potrzeby szybkiej ucieczki. Alternatywnie trzymajcie go na krótki dystans, ale wtedy robienie uników będzie trudniejsze.
  5. Loretta często atakuje magicznymi pociskami, których najlepiej unikać dobrze wymierzonym w czasie unikiem w bok lub po skosie, najlepiej w stronę przeciwnika.
  6. Zarówno w pierwszej jak i w drugiej fazie przeciwnik atakować będzie strzałami z dużego magicznego łuku. Pocisk powoduje wybuch, a trafienie z niego zadaje duże obrażenia. Zablokować ten atak może jedynie bardzo duża tarcza, a najlepiej sprawdzi się unik w stronę przeciwnika.
  7. W drugiej fazie przeciwnik wzmocni swoją broń magią. Seria ataków takim orężem (w połączeniu z magicznymi pociskami) może Was bardzo szybko uśmiercić.
  8. W walce można skorzystać z prochów i pomocy innych graczy.

Jak pokonać?

Po przekroczeniu bariery będziecie mieć całkiem sporo czasu na skorzystanie z prochów czy przedmiotów, które mogą wspomóc Was w walce. Arena jest bowiem duża, a przeciwnik znajduje się na samym jej środku. Dlatego trochę czasu upłynie zanim się do Was zbliży.

W walce przyda się towarzysz o wysokiej wytrzymałości - Elden Ring: Loretta, rycerz Świętego Drzewa (Loretta, Knight of the Haligtree) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W walce przyda się towarzysz o wysokiej wytrzymałości. Dobrze sprawdzi się tutaj Łza naśladowcy, bo dobrze odciągnie uwagę przeciwnika. Na przestrzeni całej walki trzymajcie wroga na średni dystans, będąc gotowym na wykonanie uniku w bok. Przeciwnik często wystrzeliwuje pociski, które będą za Wami podążać. Atak ten łatwo poznać po materializującej się runie.

Krążcie wokół przeciwnika, ale najlepiej tak, aby znajdować się po jego bokach - naprzemiennie, by musiał zmieniać atakowaną stronę - Elden Ring: Loretta, rycerz Świętego Drzewa (Loretta, Knight of the Haligtree) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Krążcie wokół przeciwnika, ale najlepiej tak, aby znajdować się po jego bokach - naprzemiennie, by musiał zmieniać atakowaną stronę. Jeśli znajdziecie się bezpośrednio za nim, jego wierzchowiec wykona kopnięcie.

Jeszcze zanim zbijecie przeciwnikowi połowę PŻ, może on użyć swojego magicznego łuku - Elden Ring: Loretta, rycerz Świętego Drzewa (Loretta, Knight of the Haligtree) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeszcze zanim zbijecie przeciwnikowi połowę PŻ, może on użyć swojego magicznego łuku. Pocisk z niego wystrzelony zadaje duże obrażenia i dodatkowo powoduje wybuch, dlatego musicie bardzo dobrze wymierzyć unik, aby uniknąć obrażeń. W takiej sytuacji dobrze jest zrobić przewrót w jego stronę, aby jednocześnie skrócić dystans i zyskać szansę na atak.

W drugiej fazie (która nastąpi po tym jak zbijecie wrogowi połowę PŻ), przeciwnik stanie się bardziej zacięty i znacznie groźniejszy - Elden Ring: Loretta, rycerz Świętego Drzewa (Loretta, Knight of the Haligtree) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W drugiej fazie (która nastąpi po tym jak zbijecie wrogowi połowę PŻ), przeciwnik stanie się bardziej zacięty i znacznie groźniejszy. Jego broń zadawać będzie teraz magiczne obrażenia, toteż znacznie szybciej będziecie tracić PŻ jeśli znajdziecie się w zasięgu ataków. Przeciwnik lubi zrobić dwa zamaszyste machnięcia, by następnie podskoczyć i wylądować z mocnym uderzeniem - taka kombinacja może uśmiercić Waszą postać.

Wspomniany wyżej łuk jest w drugiej fazie bardziej niebezpieczny - Elden Ring: Loretta, rycerz Świętego Drzewa (Loretta, Knight of the Haligtree) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Wspomniany wyżej łuk jest w drugiej fazie bardziej niebezpieczny. Przeciwnik używa bowiem trzech dużych strzał zamiast jednej. Atakowi dodatkowo często towarzyszą mniejsze pociski, toteż warto przygotować się na wykonanie kilku uników - znów, najlepiej w stronę wroga, by zyskać szansę na wyprowadzenie kilku ciosów.

Może się Wam też udać zapędzić przeciwnika pod ścianę, dzięki czemu nie będzie w stanie się od Was oddalić - Elden Ring: Loretta, rycerz Świętego Drzewa (Loretta, Knight of the Haligtree) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Może się Wam też udać zapędzić przeciwnika pod ścianę, dzięki czemu nie będzie w stanie się od Was oddalić. Zyskacie dzięki temu sporo okazji do zaatakowania - miejcie jednak na uwadze, że mniejsze pociski wystrzelone przez niego i tak mogą Was trafić. Musicie też uważać na ataki jego bronią, bo przy tak krótkim dystansie korzysta z niej częściej.