Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Nepheli Loux - solucja, opis przejścia Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak wykonać serię zadań związanych z Nepheli Loux, która pojawia się w Zamku Burzowego Całunu (Stormveil Castle).

Ostatnia aktualizacja: 1 czerwca 2022

Na tej stronie poradnika do Elden Ring przeczytacie o tym, jak wykonać serię zadań związanych z Nepheli Loux, wojowniczką, która znajduje się w Zamku Burzowego Całunu (Stormveil Castle). Dowiecie się stąd o jego dokładnej lokalizacji, przebiegu zadań oraz nagrodach za ich wykonanie.

Lokacja

Dokładna lokalizacja Nepheli została oznaczona żółtą strzałką na zdjęciu - Elden Ring: Nepheli Loux - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Dokładna lokalizacja Nepheli została oznaczona żółtą strzałką na zdjęciu. Udajcie się do Zamku Burzowego Całunu (Stormveil Castle), blisko miejsca łaski Odosbnionej Celi (Secluded Cell). Stamtąd, udajcie się w stronę wielkiego olbrzyma i idźcie prosto, do pomieszczenia, które znajduje się przed Wami.

Jak wykonać quest?

Nepheli Loux znajdywać się będzie w pomieszczeniu, blisko areny, na której znajduje się Godrick, Zszywaniec (Godrick, the Grafted).

Po wejściu do pomieszczenia, Nepheli zacznie mówić do nieżywego rycerza - Elden Ring: Nepheli Loux - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Po wejściu do pomieszczenia, Nepheli zacznie mówić do nieżywego rycerza. Po skończonym dialogu porozmawiajcie z nią.

Po skończonej rozmowie, będziecie mogli przyzwać Nepheli Loux do pomocy w walce z Godrickiem - Elden Ring: Nepheli Loux - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Po skończonej rozmowie, będziecie mogli przyzwać Nepheli Loux do pomocy w walce z Godrickiem. Jest to jednakże opcjonalnie i nie wpływa w żaden sposób na przebieg zadania.

Po pokonaniu Godricka, Zszywańca (Godrick, the Grafted), Nepheli przeniesie się do Twierdzy okrągłego stołu (Roundtable Hold) - Elden Ring: Nepheli Loux - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Po pokonaniu Godricka, Zszywańca (Godrick, the Grafted), Nepheli przeniesie się do Twierdzy okrągłego stołu (Roundtable Hold). Znajdywać się będzie w lewym korytarzu, niedaleko Enshy i Ofnira. Porozmawiajcie z nią, aby ruszyć quest dalej oraz otrzymać Talizman Arsenału (Arsenal Talisman).

Udajcie się do Seluvisa, który znajduje się w swojej wieży w Karyjskiej posiadłości (Carian Manor). Porozmawiajcie z nim, aby otrzymać miksturę, którą będziecie musieli przekazać Nepheli.

Nepheli znajdywać się będzie przed wejściem do wioski - Elden Ring: Nepheli Loux - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Nepheli znajdywać się będzie przed wejściem do wioski. Znajdziecie ją klęczącą pod mostem. Porozmawiajcie z nią. Z rozmowy wyniknie, że będziecie musieli pokonać bossa lokacji.

Udajcie się zatem do wnętrza Wioski Albinauryków (Village of the Albinaurics) w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes), a następnie pokonajcie bossa lokacji, Zabójcę Omenów (Omenkiller) - Elden Ring: Nepheli Loux - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się zatem do wnętrza Wioski Albinauryków (Village of the Albinaurics) w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes), a następnie pokonajcie bossa lokacji, Zabójcę Omenów (Omenkiller).

Następnie wróćcie do Nepheli i porozmawiajcie z nią - Elden Ring: Nepheli Loux - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Następnie wróćcie do Nepheli i porozmawiajcie z nią. Potem udajcie się ponownie do Twierdzy okrągłego stołu (Roundtable Hold), gdyż właśnie tam przeniesie się wojowniczka. Znajduje się ona na dolnym piętrze twierdzy. Można się tam dostać schodami, które są obok kowala.

Porozmawiajcie z Ofnirem - Elden Ring: Nepheli Loux - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Porozmawiajcie z Ofnirem. Zapyta, czy nie chcecie przekazać mu mikstury otrzymanej przez Seluvisa. Jeśli oddacie mu miksturę, nie będzie to miało wpływu na zadanie Seluvisa. Pomyśli on, że przekazaliście ją Nepheli.

W przypadku, gdy jednak będziecie chcieli dać ją Nepheli Loux, po wypiciu mikstury, stanie się ona niedostępna. Każde wejście w interakcję z Nepheli, skończy się pojawieniem trzech kropek na ekranie.

Jeśli chcecie ukończyć zadanie Nepheli, wybierzcie opcję oddania mikstury Ofnirowi - Elden Ring: Nepheli Loux - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli chcecie ukończyć zadanie Nepheli, wybierzcie opcję oddania mikstury Ofnirowi. Następnie, musicie odzyskać prochy królewskiego jastrzębia, które znajdują się w początkowej lokacji z samouczka.

Aby się tam dostać, musicie udać się do lokacji Cztery dzwonnice (The Four Belfries) w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes) - Elden Ring: Nepheli Loux - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Aby się tam dostać, musicie udać się do lokacji Cztery dzwonnice (The Four Belfries) w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes). Na górze w skrzyni znajdować się będzie klucz, dzięki któremu otworzycie portal do lokacji z początku gry.

Gdy już się tam dostaniecie, udajcie się na sam początek (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, będziecie musieli pokonać bossa Pozszywany potomek - Grafted Scion) - Elden Ring: Nepheli Loux - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy już się tam dostaniecie, udajcie się na sam początek (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, będziecie musieli pokonać bossa Pozszywany potomek - Grafted Scion). Następnie wejdźcie do pomieszczenia ukazanego na zdjęciu.

Podnieście przedmiot, który znajduje się w pomieszczeniu wskazanym na zdjęciu - Elden Ring: Nepheli Loux - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Podnieście przedmiot, który znajduje się w pomieszczeniu wskazanym na zdjęciu. Możecie również udać się do wnętrza budynku, aby otrzymać kolejne prochy, tym razem z możliwością ich skorzystania.

Znajdziecie tam prochy Deenha, Burzowego Jastrzębia (Stormhawk Deenh) - Elden Ring: Nepheli Loux - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Znajdziecie tam prochy Deenha, Burzowego Jastrzębia (Stormhawk Deenh).

Udajcie się ponownie do Nepheli Loux, która cały czas znajduje się w Twiedzy okrągłego stołu (Roundtable Hold) - Elden Ring: Nepheli Loux - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się ponownie do Nepheli Loux, która cały czas znajduje się w Twiedzy okrągłego stołu (Roundtable Hold). Porozmawiajcie z nią, następnie podarujcie jej królewskiego jastrzębia.

Dalsza część zadania powiązana jest z Kennethem Haightem (Kenneth Haight) oraz Gostociem (Gostoc). Musicie wykonać zadanie Kennetha i oczyścić Fort Haighta (Fort Haight).

Następnie porozmawiajcie z Ofnirem, aby Nepheli mogła stanąć na nogi. Wszystkie postacie (z wyjątkiem Ofnira) pojawią się przy tronie w Zamku Burzowego Całunu (Stormveil Castle). Tron znajduje się przy miejscu łaski Godrick, Zszywaniec (Godrick, the Grafted). Pokonać musicie również Morgotta, aby móc zakończyć zadanie Nepheli.

Nagroda za wykonanie questa

Za wykonanie serii zadań Nepheli Loux, otrzymacie między innymi Talizman arsenału (Arsenal Talisman), prochy Deenha, Burzowego Jastrzębia (Stormhawk Deenh Ashes) oraz Starożytny Kamień Kowalski Smoków (Ancient Dragon Smithing Stone). Ponadto, tenże kamień można również zakupić jednorazowo u Gostocka za 20 tysięcy run.