Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Brat Corhyn (Brother Corhyn) / Złota Maska (Goldmask) - solucja, opis przejścia Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak wykonać serię zadań Brata Corhyna (Brother Corhyn) i Złotej Maski (Goldmask), którzy mają wspólną historę a ich zadania łączą się w jedno.

Ostatnia aktualizacja: 1 czerwca 2022

Na tej stronie poradnika do Elden Ring przeczytacie o tym, jak wykonać serię zadań związanych z Bratem Corhynem (Corhyn Brother) oraz ze Złotą Maską (Goldmask). Dowiecie się stąd o ich dokładnej lokalizacji, przebiegu zadań oraz nagrodach za ich wykonanie.

Lokacja

Brata Corhyna (Brother Corhyn) znajdziecie w Twierdzy okrągłego stołu (Roundtable Hold) - Elden Ring: Brat Corhyn (Brother Corhyn) / Złota Maska (Goldmask) - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Brata Corhyna (Brother Corhyn) znajdziecie w Twierdzy okrągłego stołu (Roundtable Hold). Natomiast po pokonaniu dwóch głównych bossów, Corhyn przeniesie się do Płaskowyżu Altus (Altus Plateau).

Złota Maska (Goldmask) znajduje się w północnej części Płaskowyżu Altus (Altus Plateau), na zniszczonym moście wskazanym żółtą strzałką - Elden Ring: Brat Corhyn (Brother Corhyn) / Złota Maska (Goldmask) - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Złota Maska (Goldmask) znajduje się w północnej części Płaskowyżu Altus (Altus Plateau), na zniszczonym moście wskazanym żółtą strzałką.

Jak wykonać quest?

Brata Corhyna spotkacie pierwszy raz, gdy dostaniecie się do Twierdzy Okrągłego Stołu (Roundtable Hold).

Po dotarciu do Płaskowyżu Altus (Altus Plateau), Brat Corhyn (Brother Corhyn) powie Wam, że wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu Złotej Maski (Goldmask) - Elden Ring: Brat Corhyn (Brother Corhyn) / Złota Maska (Goldmask) - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Po dotarciu do Płaskowyżu Altus (Altus Plateau), Brat Corhyn (Brother Corhyn) powie Wam, że wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu Złotej Maski (Goldmask). Po zresetowaniu lokacji, przeniesie się on do Płaskowyżu. Co więcej, udając się tam, poszerzy on swój asortyment o nowe inkantacje.

Corhyn będzie stał na drodze na północ od miejsca łaski Skrzyżowanie na trakcie Altus (Altus Highway Junction), obok pomnika, przy którym znajduje się mapa - Elden Ring: Brat Corhyn (Brother Corhyn) / Złota Maska (Goldmask) - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Corhyn będzie stał na drodze na północ od miejsca łaski Skrzyżowanie na trakcie Altus (Altus Highway Junction), obok pomnika, przy którym znajduje się mapa.

Po północnej stronie Płaskowyżu Altus znajduje się zniszczony most. Złotą Maskę (Goldmask) możecie spotkać stojąc na północnej części mostu.

Po rozmowie ze Złotą Maską możecie wrócić do Corhyna i poinformować go o lokalizacji Złotej Maski - Elden Ring: Brat Corhyn (Brother Corhyn) / Złota Maska (Goldmask) - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Po rozmowie ze Złotą Maską możecie wrócić do Corhyna i poinformować go o lokalizacji Złotej Maski. Po odpoczynku przy miejscu łaski, Corhyn stanie obok Złotej Maski (Goldmask) i doda nowe zaklęcia do swojego asortymentu. Możecie porozmawiać o nim z Corhynem.

Po zdobyciu co najmniej dwóch Wielkich Run (Geat Runes) i uzyskaniu dostępu do Leyndell, Corhyn i Złota Maska (Goldmask) przeniosą się do stolicy.

Z miejsca łaski Zachodnie mury obronne stolicy (West Capital Ramparts) udajcie się na południowy zachód wzdłuż balkonu - Elden Ring: Brat Corhyn (Brother Corhyn) / Złota Maska (Goldmask) - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Z miejsca łaski Zachodnie mury obronne stolicy (West Capital Ramparts) udajcie się na południowy zachód wzdłuż balkonu. Kamienna ścieżka niedaleko poprowadzi Was do koloseum. Podążając tą ścieżką, bądźcie przygotowani na walkę z kilkoma wrogami. Na szczycie ścieżki skierujcie się w lewo, aż znajdziecie Corhyna oraz Złotą Maskę (Goldmask). Wyczerpcie dialog Corhyna na temat Złotej Maski (Goldmask).

Musicie teraz rozwiązać zagadkę, którą otrzymaliście od Corhyna - Elden Ring: Brat Corhyn (Brother Corhyn) / Złota Maska (Goldmask) - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Musicie teraz rozwiązać zagadkę, którą otrzymaliście od Corhyna. Do tego potrzebna będzie inkantacja Prawo regresji (Law of Regression), które zakupicie u Miriela, duszpasterza przysięgi (Pastor of Vows) lub u samego Corhyna, w zależności od tego, komu przekazaliście Zasady Złotego Porządku (Golden Order Principia).

Przedmiot ten zdobędziecie po walce z bossem, który zwie się Godfrey, Pierwszy Eldeński Władca (Godfrey, First Elden Lord) - Elden Ring: Brat Corhyn (Brother Corhyn) / Złota Maska (Goldmask) - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Przedmiot ten zdobędziecie po walce z bossem, który zwie się Godfrey, Pierwszy Eldeński Władca (Godfrey, First Elden Lord). Po walce z nim, udajcie się do miejsca łaski Sanktuarium Złotego Drzewa (Erdtree Sanctuary), wspinając się po jego korzeniach W środku sanktuarium, wchodząc po korzeniach, ujrzycie krzesło wiszące w powietrzu. To właśnie tam znajdują się Zasady Złotego Porządku (Golden Order Principia).

Aby użyć inkantacji Prawo Regresji (Law of Regression) musicie posiadać 37 punktów mądrości. Jeśli nie posiadacie wymaganej ilości punktów tej statystyki, możecie ułatwić sobie zadanie, zakładając czapki zwiększające mądrość. To samo tyczy się talizmanów.

Rozwiązanie zagadki znajdziecie na zachód od miejsca łaski Sanktuarium Złotego Drzewa (Erdtree Sanctuary). Udajcie się tam, następnie zejdźcie po schodach i zjedźcie windą na dół.

Biała wiadomość na ziemi naprzeciwko posągu mówi o Regresji - Elden Ring: Brat Corhyn (Brother Corhyn) / Złota Maska (Goldmask) - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Biała wiadomość na ziemi naprzeciwko posągu mówi o "Regresji". Aby rozwiązać zagadkę, musicie stanąć na wiadomości twarzą do posągu i rzucić zaklęcie Prawo Regresji (Law of Regression). Dotknijcie nowej wiadomości, która się pojawi. Jej treść powinna się zmienić, tak samo jak i posąg przed Wami. Gdy to się stanie, ponownie odwiedźcie Corhyna i Złotą Maskę (Goldmask).

Po ponownym załadowaniu, Złota Maska (Goldmask) i Corhyn przeniosą się na most na południe od ruin w Szczytach Gór Olbrzymów (Mountaintop of the Giants).

Po ukończeniu regionu Przeklętego Farum Azula (Crumbling Farum Azula) i pokonaniu bossa, który zwie się Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade), Złotą Maskę (Goldmask) będziecie mogli znaleźć w Leyndell, Stolicy Popiołów (Leyndell, Ashen Capital), na samym dole koloseum, naprzeciwko zach - Elden Ring: Brat Corhyn (Brother Corhyn) / Złota Maska (Goldmask) - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Po ukończeniu regionu Przeklętego Farum Azula (Crumbling Farum Azula) i pokonaniu bossa, który zwie się Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade), Złotą Maskę (Goldmask) będziecie mogli znaleźć w Leyndell, Stolicy Popiołów (Leyndell, Ashen Capital), na samym dole koloseum, naprzeciwko zachodniej strony Sanktuarium Złotego Drzewa (Erdtree Sanctuary). Znajdą się tam jego zwłoki oraz przedmiot: Run Naprawy Idealnego Porządku (Mending Rune of Perfect Order). Po ponownym załadowaniu lokacji, przy zwłokach Złotej Maski (Goldmask), znajdować się będzie jego set.

Corhyn natomiast będzie znajdował się w pobliżu olbrzymiej, spiralnej włóczni. Porozmawiajcie z nim, aby wyczerpać wszystkie opcje dialogowe, a następnie, po ponownym załadowaniu obszaru, przy jego ciele zdobędziecie przedmioty opisane w nagrodach za wykonanie questa.

Nagroda za wykonanie questa

Gdy wypełnicie zadania Corhyna i Złotej Maski (Goldmask), otrzymacie Run Naprawy Idealnego Porządku (Mending Rune of Perfect Order), który może wpłynąć na zakończenie gry. Ponadto, otrzymacie Set Złotej Maski (Goldmask Set) po udaniu się do jego finalnej lokacji.

Aby zdobyć Promieniującą Złotą Maskę (Radiant Gold Mask) musicie udać się do pierwszej lokacji Złotej Maski (Goldmask) - Elden Ring: Brat Corhyn (Brother Corhyn) / Złota Maska (Goldmask) - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Aby zdobyć Promieniującą Złotą Maskę (Radiant Gold Mask) musicie udać się do pierwszej lokacji Złotej Maski (Goldmask).

Natomiast po rozmowie z Corhynem, otrzymacie Dzwonek kulisty Corhyna (Corhyn's Bell Bearing) oraz Korbacz (Flail) i Szatę Corhyna (Corhyn's Robe).