Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Rycerz czystej zgnilizny (Cleanrot Knight) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa Rycerz czystej zgnilizny (Cleanrot Knight). To opcjonalny przeciwnik, którego znajdziecie w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes) i Caelid.

Ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring, zawiera porady dotyczące walki z bossem Rycerz czystej zgnilizny (Cleanrot Knight). To opcjonalny przeciwnik, którego pokonanie nie jest konieczne do ukończenia gry.

Lokacja

Rycerz czystej zgnilizny (Cleanrot Knight) pojawia się w dwóch miejscach. Pierwszego z nich możecie spotkać w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes), a drugiego w Caelid.

 1. Pierwszy Rycerz szkarłatnej zgnilizny znajduje się w Jaskini Zatęchłych Wód (Stillwater Cave). Na tej mapie będzie to miejsce łaski o numerze 2.
 2. Drugą walkę z Rycerzem szkarłatnej zgnilizny możecie stoczyć w Opuszczonej jaskini (Abandoned Cave). Na tej mapie będzie to miejsce łaski o numerze 22.

Oprócz tego możecie ich spotkać jako zwykłych przeciwników w różnych częściach świata.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Rycerza czystej zgnilizny w Jeziornej Liurnii otrzymacie Runy (3 300) oraz amulet Insygnia uskrzydlonego miecza (Winged Sword Insignia) - Elden Ring: Rycerz czystej zgnilizny (Cleanrot Knight) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Rycerza czystej zgnilizny w Jeziornej Liurnii otrzymacie Runy (3 300) oraz amulet Insygnia uskrzydlonego miecza (Winged Sword Insignia). To akcesorium zwiększy siłę każdego kolejnego ataku.

Za pokonanie Rycerzy czystej zgnilizny w Caelid otrzymacie runy (7 000) oraz amulet Złoty skarabeusz (Gold Scarab) - Elden Ring: Rycerz czystej zgnilizny (Cleanrot Knight) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Rycerzy czystej zgnilizny w Caelid otrzymacie runy (7 000) oraz amulet Złoty skarabeusz (Gold Scarab). Dzięki niemu będziecie otrzymywać więcej runów z pokonanych wrogów.

Porady ogólne

 1. W obu walkach możecie skorzystać z prochów przyzwania lub pomocy innych graczy. Szczególnie przyda się to w walce z dwoma naraz, w Opuszczonej jaskini w Caelid.
 2. Jeśli chodzi o negatywne statusy, Rycerzom czystej zgnilizny najłatwiej jest narzucić krwawienie i odmrożenie. Działa na nich jednak również zatrucie i szkarłatna zgnilizna.
 3. Jeśli chodzi o magię, na Rycerzy szkarłatnej zgnilizny najlepiej działa ogień. W miarę dobrze sprawdza się też magia piorunu.
 4. Do walki z Rycerzami czystej zgnilizny odziejcie się w zbroję dobrze chroniącą przez fizycznymi atakami i świętą magią.
 5. Rycerze czystej zgnilizny mogą narzucić Wam status szkarłatnej zgnilizny. Z uwagi na to dobrze jest mieć ze sobą Chroniące piguły. Szczególnie w Caelid, gdzie dodatkowo sama lokacja narzuca taki status.
 6. Rycerzy czystej zgnilizny warto próbować atakować od tyłu. Ich styl walki daje dużo okazji na wykonanie krytycznego ciosu w ich plecy.
 7. Gdy Rycerz czystej zgnilizny szykuje się do szarży ze świecącą na złoto włócznią, oznacza to, że będzie próbować Was nadziać. Atak ten narzuci Wam status szkarłatnej zgnilizny.
 8. W walce z dwoma Rycerzami czystej zgnilizny, może być łatwiej jeśli najpierw zlikwidujecie tego z sierpem (scythe), bo potrafi atakować na odległość.
 9. Obie walki toczą się w bagnach narzucających negatywne statusy. W Jaskini Zatęchłych Wód jest to zatrucie, a w Opuszczonej jaskini szkarłatna zgnilizna.

Jak pokonać?

Po wejściu na arenę zauważycie, że niemal w całości wypełniona jest trującą wodą. Zatrucie na szczęście nie działa szczególnie dewastująco, ale z uwagi na to PŻ i tak będzie szybciej znikać niż zwykle. Częściej będziecie musieli pamiętać o leczeniu.

Jeśli znajdziecie się w niedużej odległości od przeciwnika, może spróbować Was nadziać - Elden Ring: Rycerz czystej zgnilizny (Cleanrot Knight) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli znajdziecie się w niedużej odległości od przeciwnika, może spróbować Was nadziać. Jego włócznia zaświeci się na złoto, po czym Rycerz czystej zgnilizny zacznie szarżować. Jeśli narazicie się na ten atak, otrzymacie status szkarłatnej zgnilizny. Unik wykonany w odpowiednim momencie uchroni Was od tego.

Rycerz czystej zgnilizny będzie wytwarzać pola, z których wyrastać będą magiczne włócznie - Elden Ring: Rycerz czystej zgnilizny (Cleanrot Knight) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Rycerz czystej zgnilizny będzie wytwarzać pola, z których "wyrastać" będą magiczne włócznie. Poznacie ten atak po tym, że przeciwnik trze swoją włócznią po ziemi.

Obszar, na którym mają pojawić się włócznie będzie rozświetlony, będziecie mieć też sporo czasu na uniknięcie nadchodzącego ataku.

Jeśli będziecie ciągle atakować wroga od frontu, skrzyżuje swoje dwie bronie i Was odepchnie - Elden Ring: Rycerz czystej zgnilizny (Cleanrot Knight) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli będziecie ciągle atakować wroga od frontu, skrzyżuje swoje dwie bronie i Was odepchnie. Po tym będziecie przez chwilę wystawieni na jego atak. Dlatego warto próbować atakować Rycerza od tyłu. W ten sposób możecie zyskać szansę na wykonanie krytycznego ciosu w plecy.

W Caelid zmierzyć się będziecie musieli z dwoma Rycerzami czystej zgnilizny jednocześnie - Elden Ring: Rycerz czystej zgnilizny (Cleanrot Knight) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W Caelid zmierzyć się będziecie musieli z dwoma Rycerzami czystej zgnilizny jednocześnie. Drugi pojawi się trochę później, gdy pierwszemu odbierzecie dużą część PŻ.

W walce z duetem najbardziej uciążliwy będzie Rycerz czystej zgnilizny z sierpem - Elden Ring: Rycerz czystej zgnilizny (Cleanrot Knight) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W walce z duetem najbardziej uciążliwy będzie Rycerz czystej zgnilizny z sierpem. Głównie z uwagi na to, że wystrzeliwuje święte dyski na dużą odległość. Będzie tym samym przeszkadzać Wam w zasadzie we wszystkim. Możecie więc nim zająć się w pierwszej kolejności.