Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Pogrobno (Limgrave), który zwie się Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog).

Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z opcjonalnym bossem, znajdującym się w lokacji Pogrobno (Limgrave), Ogarem Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać.

Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa to statua z mieczem przypominająca kota. Bossa znajdziecie w Pogrobno (Limgrave), a dokładnie w Katakumbach burzowego podnóża (Stormfoot Catacombs). Jest to boss opcjonalny, niewymagany do ukończenia gry. Aby do niego trafić, najpierw jednak musicie dostać się na drugą stronę katakumb, aby pociągnąć za wajchę otwierającą drzwi kierujące do bossa.

Lokacje

Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Burial Tree Watchdog) w Pogrobnie (Limgrave):

Pierwszy raz spotkacie Ogara Pogrzebowego Złotego Drzewa (Burial Tree Watchdog) w Pogrobnie (Limgrave), a dokładniej w Katakumbach Burzowego Podnóża (Stormfoot Catacombs) - Elden Ring: Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pierwszy raz spotkacie Ogara Pogrzebowego Złotego Drzewa (Burial Tree Watchdog) w Pogrobnie (Limgrave), a dokładniej w Katakumbach Burzowego Podnóża (Stormfoot Catacombs).

Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Burial Tree Watchdog) na Płaczącym Półwyspie (Weeping Peninsula):

Druga wersja bossa znajduje się na Płaczącym Półwyspie (Weeping Peninsula), a dokładniej w Katakumbach Palownika (Impalers Catacombs) - Elden Ring: Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga wersja bossa znajduje się na Płaczącym Półwyspie (Weeping Peninsula), a dokładniej w Katakumbach Palownika (Impaler's Catacombs).

Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Burial Tree Watchdog) w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes):

Trzecia wersja bossa znajduje się w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes), a dokładniej w Katakumbach u stóp klifu (Cliffbottom Catacombs) - Elden Ring: Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Trzecia wersja bossa znajduje się w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes), a dokładniej w Katakumbach u stóp klifu (Cliffbottom Catacombs).

Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Burial Tree Watchdog) w Caelid:

Czwarta wersja bossa znajduje się w Caelid, a dokładniej w Katakumbach Pomniejszego Złotego Drzewa (Minor Erdtree Catacombs) - Elden Ring: Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Czwarta wersja bossa znajduje się w Caelid, a dokładniej w Katakumbach Pomniejszego Złotego Drzewa (Minor Erdtree Catacombs).

Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Burial Tree Watchdog) na Górze Gelmir (Mt. Gelmir):

Piąta, ostatnia wersja tego bossa znajduje się na Górze Gelmir (Mt - Elden Ring: Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Piąta, ostatnia wersja tego bossa znajduje się na Górze Gelmir (Mt. Gelmir), a dokładniej w Katakumbach Wyndham (Wyndham Catacombs).

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie pierwszej wersji bossa znajdującego się w Pogrobnie (Limgrave) otrzymacie Prochy szlachetnego czarodzieja (Noble Sorcerer Ashes) oraz 1300 Run.

Za pokonanie wersji bossa na Płaczącym Półwyspie (Weeping Peninsula) otrzymacie Prochy półczłowieka (Demi-Human Ashes) oraz 2400 Run - Elden Ring: Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie wersji bossa na Płaczącym Półwyspie (Weeping Peninsula) otrzymacie Prochy półczłowieka (Demi-Human Ashes) oraz 2400 Run.

Trzecia wersja bossa, która znajduje się w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes) nagrodzi Was Prochami kaideńskiego najemnika (Kaiden Sellsword Ashes) oraz 3200 Run - Elden Ring: Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Trzecia wersja bossa, która znajduje się w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes) nagrodzi Was Prochami kaideńskiego najemnika (Kaiden Sellsword Ashes) oraz 3200 Run.

Za pokonanie czwartej wersji bossa, która znajduje się w Caelid, a dokładniej w Katakumbach Pomniejszego Złotego Drzewa (Minor Erdtree Catacombs) otrzymacie Prochy oszalałego dyniogłowego (Mad Pumpkin Head Ashes) oraz 7400 Run - Elden Ring: Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie czwartej wersji bossa, która znajduje się w Caelid, a dokładniej w Katakumbach Pomniejszego Złotego Drzewa (Minor Erdtree Catacombs) otrzymacie Prochy oszalałego dyniogłowego (Mad Pumpkin Head Ashes) oraz 7400 Run.

Pokonując ostatnią wersję bossa, która znajduje się na Górze Gelmir (Mt - Elden Ring: Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pokonując ostatnią wersję bossa, która znajduje się na Górze Gelmir (Mt. Gelmir), otrzymacie Dzwonek kulisty zbieracza konwalii [1] (Glovewort Picker's Bell Bearing [1]) oraz 12000 Run.

Porady ogólne

  1. Cierpliwość popłaca w tej walce. Boss potrafi wykonać skok, atakując mieczem i tworząc atak AoE. Sęk w tym, że atak ten może wykonać nawet sześciokrotnie. Dlatego też nie warto atakować go podczas, gdy wykonuje ten atak. Istnieje duża szansa, że nie traficie wroga, natomiast on Was już tak.
  2. Warto zachodzić go od tyłu, zwłaszcza, że unikanie jego ataków sprowadza się do tego, aby znaleźć się za jego plecami. Uważajcie jednak na jego horyzontalny atak. Sygnalizuje go tym, że uderza mieczem w ziemie, a następnie obraca się w koło, szurając o ziemie swoim mieczem.
  3. W przypadku jego zionięcia ogniem, uważajcie na dystans jaki Was dzieli. Nawet w pozycji, którą uważacie za bezpieczną, atak ten może Was trafić.
  4. W walce może nieco pomóc Talizman czerwonego smoka (Flamedrake Talisman). Żeby go zdobyć, musicie pokonać Człowieka bestię z Farum Azula (Beastman of Farum Azula). Znajdziecie go w Jaskini Przybrzeżnej (Coastal Cave), w rejonie Pogrobno (Limgrave).

Build dla maga - jak pokonać?

Pomiędzy Waszą postacią, a bossem dzieli Was spory dystans, jednakże tylko, gdy Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa otrzyma obrażenia, zacznie skakać, atakując mieczem kilka razy z rzędu. Przez to walka na dystans może być nieco problematyczna. W takim wypadku najlepiej jest używać magii w momencie, gdy boss jest daleko, lub uniknęliście jego ataku, gdy był bardzo blisko Was.

Za każdym razem, gdy boss będzie bardzo blisko Was, znajdując się w powietrzu, zacznijcie biec przed siebie - Elden Ring: Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za każdym razem, gdy boss będzie bardzo blisko Was, znajdując się w powietrzu, zacznijcie biec przed siebie. Dzięki temu, boss będzie musiał się odwrócić, co zajmie mu trochę więcej czasu, niż w przypadku, gdybyście byli w linii prostej, naprzeciwko jego twarzy.

Jeśli dzieli was spory dystans, boss może również zacząć ziać ogniem. Gdy zobaczycie ten rodzaj ataku, warto oddalić się na sporą odległość, lub biec w bok, dopóki nie skończy. Boss bardzo szybko się obraca wykonując ten atak, przez co nie ma chwili na zaatakowanie go.

Gdy będziecie znajdować się na wprost niego, bardzo często boss atakować będzie za pomocą linearnych ataków - Elden Ring: Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy będziecie znajdować się na wprost niego, bardzo często boss atakować będzie za pomocą linearnych ataków. Warto wtedy wykonać unik w bok i zacząć swoją ofensywę.

Pamiętajcie, że podczas lądowania, wybuch spowoduje, że nawet jeśli atak mieczem Was nie trafił, to nadal może zadać spore obrażenia obszarowe.

W walce z bossem możecie również skorzystać z przywołania duchów. Nie zaleca się jednak przywoływania duchów, które mają więcej niż dwie jednostki. Boss w głównej mierze atakuje za pomocą ataków obszarowych, dlatego bardzo szybko może on rozprawić się z duchami, których prawdziwa moc jest w liczebności. Jeśli jednak nie posiadacie prochów, które mogą przyzwać Żołnierzy Godricka lub Meduzy, to nadal warto skorzystać z pomocy chociażby wilków. Nawet jeśli długo nie wytrzymają, powinny pomóc w odwróceniu uwagi.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa to dość twardy przeciwnik, jeśli więc nie posiadacie większej broni, walka może trochę potrwać. Pośpiech może okazać się Waszym największym wrogiem, dlatego nie atakujcie zbyt długo i często. Zaleca się wykonanie uniku po maksymalnie dwóch lub trzech ciosach - w przypadku większych broni, nawet po jednym uderzeniu.

Najgroźniejszym atakiem przeciwnika jest ten, w którym wzlatuje do góry - Elden Ring: Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Najgroźniejszym atakiem przeciwnika jest ten, w którym wzlatuje do góry. Stosunkowo łatwo go uniknąć, gdyż wystarczy wykonać unik w momencie kiedy wróg ma z impetem uderzyć w ziemię. Po skutecznym uniku pojawi się okazja do wykonania ofensywy. Szybko się jednak oddalcie, bo Ogar lubi zaatakować wybranym atakiem, w zależności od Waszej pozycji.

Może to być zamaszysty atak mieczem, lub jeśli znajdujecie się dokładnie za nim, użycie ogona do zaatakowania mocnym ognistym uderzeniem. Może się też wyprostować i wykonać silne uderzenia w ziemię. Dobrze wykonane uniki w dowolnym kierunku pomogą wyjść cało z tych sytuacji. Możecie też mocno się od niego oddalić, ale wtedy przygotujcie się na jego ewentualny atak z góry.

Warto też uważać na jego zionięcie ogniem, podczas którego za Wami podąża - Elden Ring: Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Warto też uważać na jego zionięcie ogniem, podczas którego za Wami podąża. Robi to bardzo szybko, więc próba zaatakowania go w trakcie ataku raczej będzie nieudana. Jeśli jesteście w posiadaniu Talizmanu czerwonego smoka, używając go nieco zwiększycie swoją obronę przed ogniem i tym samym szansę na przeżycie.

Pamiętajcie, że najlepiej korzystać z leczenia zaraz po uniknięciu ataku, lub gdy wykonuje kombinację ciosów, a Wy jesteście odpowiednio daleko - Elden Ring: Ogar Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pamiętajcie, że najlepiej korzystać z leczenia zaraz po uniknięciu ataku, lub gdy wykonuje kombinację ciosów, a Wy jesteście odpowiednio daleko.