Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void)- boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Jeziorze Zgnilizny (Lake of Rot), Astela, Zrodzonego z Pustki (Astel, Naturalborn of the Void).

Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady jak pokonać bossa, który znajduje się w Jeziorze Zgnilizny (Lake of Rot), a mowa dokładnie o Astelu, Zrodzonym z Pustki (Astel, Naturalborn of the Void). Posiada on również drugą wersję, która nazywa się Astel, gwiazdy mroku (Astel, Stars of Darkness).

Aby dostać się do Astela, musicie udać się do Jeziora Zgnilizny, a następnie wejść do trumny. Zaprowadzi Was ona do jego areny. Najszybciej będzie się tam udać z miejsca łaski Wielki Klasztor.

Jego druga wersja natomiast znajduje się w Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrate Snowfield), a dokładniej w Tunelu Yelough Anix (Yelough Anix Tunnel).

Lokacje

Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void) w Jeziorze Zgnilizny (Lake of Rot):

Do areny Astela dostaniecie się poprzez skorzystanie z trumny, która znajduje się w Jeziorze Zgnilizny (Lake of Rot) - Elden Ring: Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Do areny Astela dostaniecie się poprzez skorzystanie z trumny, która znajduje się w Jeziorze Zgnilizny (Lake of Rot).

Astel, gwiazdy mroku (Astel, Stars of Darkness) w Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrated Snowfield):

Druga wersja bossa znajduje się w Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrated Snowfield), a dokładniej w Tunelu Yelough Anix (Yelough Anix Tunnel) - Elden Ring: Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga wersja bossa znajduje się w Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrated Snowfield), a dokładniej w Tunelu Yelough Anix (Yelough Anix Tunnel).

Nagroda za pokonanie

Natomiast za pokonanie Astela, Zrodzonego z pustki (Astel, Naturalborn of the Void), otrzymacie Wizerunek Zrodzonego (Remembrance of the Naturalborn) oraz 80000 Run - Elden Ring: Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Natomiast za pokonanie Astela, Zrodzonego z pustki (Astel, Naturalborn of the Void), otrzymacie Wizerunek Zrodzonego (Remembrance of the Naturalborn) oraz 80000 Run.

Za pokonanie Astela, gwiazdy mroku (Astel, Stars of Darkness) otrzymacie czar, Meteoryt Astela (Meteorite of Astel) oraz 120000 Run - Elden Ring: Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Astela, gwiazdy mroku (Astel, Stars of Darkness) otrzymacie czar, Meteoryt Astela (Meteorite of Astel) oraz 120000 Run.

Porady ogólne

 1. Na samym początku walki, Astel bardzo często korzysta z laserowego ataku. Najpierw tworzy on pocisk przy swojej głowie, a następnie wystrzeliwuje wiązkę laserową. Wykonajcie unik w bok, gdy zobaczycie ten atak.
 2. Na samym początku dobrym rozwiązaniem będzie skrócenie dystansu do bossa. Dzięki temu, Astel nie będzie ciągle używać groźnych, dystansowych ataków.
 3. Astel może zniknąć, tworząc inny wymiar, a następnie ukazać się w innym miejscu. Gdy Astel zniknie z Waszego pola widzenia, rozglądajcie się, aby go namierzyć. Towarzyszy temu również specyficzny dźwięk.
 4. Do walki możecie skorzystać z prochów. Zarówno Prochy Meduzy jak i Prochy Mimika przydadzą się do tej walki o wiele lepiej niż inne.
 5. Z przywołania skorzystajcie dopiero po pierwszym wystrzeleniu lasera. Gdy zaczniecie przywoływać prochy od razu po wejściu na arenę, otrzymacie duże obrażenia. Wątpliwe jest również to, abyście zdążyli uniknąć tego ataku.
 6. Ataki w zwarciu bossa sięgają nawet dalekich dystansów. Jego ogon może Was dosięgnąć z bardzo dużej odległości. Jest to jednakże atak linearny, łatwy do uniknięcia poprzez wykonanie przewrotu w bok.
 7. Boss wzlatując w powietrze, obracając się przy tym, wytworzy falę gwiazd. Po chwili zmaterializują się one, aby wybuchnąć, powodując bardzo duże obrażenia. Atak ten jest obszarowy, warto się wycofać na bezpieczną odległość do tyłu, gdy boss skorzysta z tego ataku.
 8. Jeśli gracie magiem, dobrze na niego działa magia meteorytów. Kilka zaklęć rzuconych w jego głowę, spowoduje, że boss padnie na ziemie. Możecie wtedy skorzystać z długo ładujących czarów jak np. Kometa Azura, lub wykonać cios krytyczny, aby zadać duże obrażenia.
 9. Jego najsłabszym punktem jest głowa, powinniście skupiać się właśnie na niej, czy to za pomocą strzał, magicznych pocisków lub broni białej.
 10. Gdy zobaczycie pod sobą pioruny, a boss zacznie uderzać szczękami, podnosząc głowę do góry, czym prędzej uciekajcie z obszaru, w którym się znajduje. Jeśli szybko tego nie zrobicie, Astel podniesie Was w górę, zatrzymując czas, a następnie rzuci Was o ziemię. Atak ten może Was zabić, nawet jeśli macie całe HP.
 11. Gdy zdrowie bossa będzie wynosić około 50%, Astel skorzysta z teleportacji, aby po chwili stworzyć deszcz meteorytów. Atak ten zadaje duże obrażenia, ale jest rozproszony, dzięki czemu łatwiej go uniknąć. Wykonujcie uniki w bok.
 12. Astel wrażliwy jest na wszelkiego rodzaju magię, toteż jeśli posiadacie broń ze specjalnym atakiem magicznym, okaże się to bardzo pomocne. Niech będzie to chociażby katana Księżycowy woal (Moonveil) i jej specjalny atak Przemijające światło księżyca (Transient Moonlight), który pomoże również w zbijaniu postury przeciwnika.

Build dla maga - jak pokonać?

Przed podjęciem walki, warto wybrać zaklęcia, które mogą łatwo złamać posturę bossa. Magia meteorytów nadaje się do tego idealnie. Jeśli posiadacie kilka zaklęć meteorytów, warto również wybrać Kostur Meteorytów, która wzmacnia zaklęcia tego typu.

Jeśli jednak nie posiadacie tego typu zaklęć, możecie wybrać standardowe zaklęcia błyskamienne.

Warto również wybrać do niesamowitego eliksiru łzy, które na chwilę eliminują jakiekolwiek zużycie many oraz zwiększają obrażenia magiczne. Jeśli nie macie łez o tychże efektach, dobrym substytutem będą łzy zwiększające inteligencję oraz odnawiające połowę many

Zanim skorzystacie z przyzwania, uniknijcie najpierw laserowego pocisku - Elden Ring: Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Zanim skorzystacie z przyzwania, uniknijcie najpierw laserowego pocisku. Wykonajcie unik w bok, dzięki czemu zwiększycie swoje szanse na udany unik.

Gdy nieco zbliżycie się do bossa, co jest wymagane, gdyż większość Waszych czarów z tak daleka nie dosięgnie Astela, może on wzlecieć w powietrze, tworząc przy swoich rękach magiczne kule - Elden Ring: Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy nieco zbliżycie się do bossa, co jest wymagane, gdyż większość Waszych czarów z tak daleka nie dosięgnie Astela, może on wzlecieć w powietrze, tworząc przy swoich rękach magiczne kule. Upadając na ziemię, pojawiać się będzie kilka eksplozji. Wycofajcie się od niego, tworząc kilka zaklęć.

Podczas teleportowania się, skorzystajcie z chwili, aby uleczyć się lub odnowić manę - Elden Ring: Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Podczas teleportowania się, skorzystajcie z chwili, aby uleczyć się lub odnowić manę. Jeśli nie macie takiej potrzeby, warto rozglądać się w poszukiwaniu Astela. Gdy go znajdziecie, skorzystajcie z kolejnych zaklęć. Pamiętajcie o tym, aby celować w głowę, jest to jego słaby punkt.

Gdy jego zdrowie spadnie do 50%, po teleportacji najpewniej skorzysta z deszczu meteorytów - Elden Ring: Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy jego zdrowie spadnie do 50%, po teleportacji najpewniej skorzysta z deszczu meteorytów. Dobrym sposobem będzie zajście go od boku, przy okazji wykonując uniki. Będąc w dogodnej pozycji, macie czas na skorzystanie z potężniejszych zaklęć.

Skorzystajcie z magii meteorytów, celując w głowę, aby przerwać jego atak - Elden Ring: Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Skorzystajcie z magii meteorytów, celując w głowę, aby przerwać jego atak. Astel upadnie na ziemię, a jego słaby punkt pojawi się na czaszce. Skorzystajcie z magii lub broni białej, aby wykonać krytyczny cios i zadać spore obrażenia bossowi.

Build w zwarciu - jak poknać?

Na samym początku walki z Astelem skupcie się na uniknięciu jego ataku o wysokim zasięgu. Zadaje bardzo duże obrażenia i zwala z nóg, więc potencjalna próba użycia prochów zostanie przerwana. Atak poznacie po magicznej kuli materializującej się przy szczękach przeciwnika. Jeśli chodzi o prochy, przydatne okażą się Prochy łzy naśladowcy.

Kiedy już się do niego zbliżycie, musicie uważać na wiele obszarowych ataków - Elden Ring: Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy już się do niego zbliżycie, musicie uważać na wiele obszarowych ataków. Przeciwnik może Was też spróbować schwytać w swoje kły i zranić sporym wybuchem. Wstęp do tego ataku poznacie po "elektryzowaniu" się głowy przeciwnika i po magicznej kuli na jego czole. Żeby uniknąć schwytania wykonajcie unik w momencie, w którym kły mają Was schwytać, bądź oddalcie się na dużą odległość kiedy zauważycie, że zbiera się do ataku.

Kiedy zauważycie, że przeciwnik podnosi się do góry i swoimi wieloma rękami tworzy magiczne kule oznacza to, że wykona atak obszarowy składający się z czterech uderzeń - Elden Ring: Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy zauważycie, że przeciwnik podnosi się do góry i swoimi wieloma rękami tworzy magiczne kule oznacza to, że wykona atak obszarowy składający się z czterech uderzeń. To magiczne kręgi, które następować będą po sobie w stosunkowo szybkim rytmie i zwiększać swój zasięg przy każdym uderzeniu. Uciekanie do tyłu może się więc okazać bezskuteczne. Wykonujcie więc uniki raz za razem, w równych odstępach czasowych.

Przeciwnik będzie też rozrzucać magiczny pył, które przeistoczy się w wybuchy w miejscach gdzie pył został rozsypany - Elden Ring: Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przeciwnik będzie też rozrzucać magiczny pył, które przeistoczy się w wybuchy w miejscach gdzie pył został rozsypany. Odskoczcie od wspomnianych miejsc, a uda Wam się uniknąć ataków - ich zasięg nie jest szczególnie duży.

Możecie zauważyć też, że czasami przeciwnik będzie się naprężać, a małe kamienie wokół niego unosić się do góry - Elden Ring: Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Możecie zauważyć też, że czasami przeciwnik będzie się naprężać, a małe kamienie wokół niego unosić się do góry. Oznacza to, że najbliższy obszar wokół przeciwnika wybuchnie i zawiesi narażonych w powietrzu, po czym następnie uderzy nimi mocno o ziemię. Kiedy widzicie, że zbiera się do tego ataku, najlepiej oddalcie się jak najszybciej. Perfekcyjnie wykonany unik (w momencie kiedy wszystko ma zostać uniesione wysoko do góry) również okaże się skuteczny, ale ta metoda wymaga dobrego wyczucia.

Kiedy zbijecie mu około połowy PŻ, przeciwnik przeniesie się w inne miejsce (co będzie wyglądać jak wybuch) po czym zacznie wykonywać deszcz meteorytów - Elden Ring: Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy zbijecie mu około połowy PŻ, przeciwnik przeniesie się w inne miejsce (co będzie wyglądać jak wybuch) po czym zacznie wykonywać deszcz meteorytów. Poznacie to po magicznych chmurach rozsianych nad nim. Żeby uniknąć nadlatujących kamieni biegnijcie sprintem w bok, choć nawet wtedy coś może Was uderzyć, bo deszcz meteorytów jest stosunkowo rozrzucony.

Druga faza w większości wygląda tak samo jak pierwsza - nowym atakiem jest wspomniany wcześniej teleport i następujący po nim deszcze meteorytów - Elden Ring: Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga faza w większości wygląda tak samo jak pierwsza - nowym atakiem jest wspomniany wcześniej teleport i następujący po nim deszcze meteorytów. Uważajcie też na magiczny strzał, który przeciwnik lubi wykonać nawet wtedy, gdy znajdujecie się blisko. Podniesienie tarczy w takim momencie nie będzie złym pomysłem (pomoże oszczędzić sporo PŻ), ale najlepszym sposobem jest wykonanie uniku. Uderzajcie jak najczęściej w głowę przeciwnika, bo to jego najsłabszy punkt. Możecie jednak atakować również jego kończyny, które nie są aż tak odporne jak krystaliczny tułów.