Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Mapa Elden Ring - Pogrobno - Popioły i Prochy
Mapa Elden Ring - Pogrobno - Popioły i Prochy
Tupnięcie (zamaszyste)
Burzowe stąpnięcie
Gorliwość
Napierające pchnięcie
Gravitas
Dobycie
Rzucenie na ziemię
Krwawe cięcie
Święte ostrze
Złota przysięga
Szał
Burzowa ściana
Władca Burz
Burzowe natarcie
Bariera Thopsa
Wypędzony rycerz Oleg
Prochy samotnego wilka
Prochy wędrownego szlachcica
Prochy szlachetnego czarodzieja
Prochy żołnierza Godricka
Prochy duchowej meduzy
Wypędzony rycerz Engvall
Prochy szkieletnika
Deenh, Burzowy Jastrząb
Powiększ mapę

Elden Ring: Popioły i Prochy (Pogrobno) - lista wszystkich Elden Ring poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera listę wszystkich popiołów wojny (ashes of war) oraz prochów duchów (spirit ashes) w Pogrobnie (Limgrave).

Ostatnia aktualizacja: 22 kwietnia 2022

Legenda Mapa Elden Ring - Pogrobno - Popioły i Prochy

Popioły wojny

Prochy duchów

Na tej stronie poradnika do Elden Ring możecie znaleźć listę wszystkich popiołów wojny (ashes of war) oraz prochów duchów (spirit ashes), które znajdują się w Pogrobnie (Limgrave).

Popioły wojny to umiejętności, które możecie nałożyć na standardowe bronie. Dzięki nim zyskujecie dostęp do nowych ruchów. Aktywujecie je za pomocą przycisku odpowiedzialnego za użycie umiejętności. Natomiast prochy duchów to przedmioty, które pozwalają na przyzwanie konkretnych stworzeń pomagających Wam w walce.

Podczas przemierzania regionu Pogrobno (Limgrave), będziecie w stanie zdobyć 15 popiołów wojny (ashes of war) oraz 9 prochów duchów (spirit ashes).

Popiół wojny - Tupnięcie zamaszyste (Stamp Sweep) [1]

Popiół wojny zdobędziecie zabijając niewidzialnego skarabeusza na plaży - Elden Ring: Popioły i Prochy (Pogrobno) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Popiół wojny zdobędziecie zabijając niewidzialnego skarabeusza na plaży. Musicie ustawić się na wprost niego. Będzie on chodzić w kółko. Po zabiciu go otrzymacie tupnięcie.

Popiół wojny - Burzowe stąpnięcie (Storm Stomp) [2]

Burzowe stąpnięcie (Storm Stomp) zdobędziecie, udając się do Przedniej Bramy Ruin (Gatefront Ruins) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Pogrobno) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Burzowe stąpnięcie (Storm Stomp) zdobędziecie, udając się do Przedniej Bramy Ruin (Gatefront Ruins). Znajduje się tam zejście do podziemi. Otwórzcie drzwi, a w skrzyni znajdziecie popiół wojny.

Popiół wojny - Gorliwość (Determination) [3]

Obok grupy żołnierzy w północnej części Jeziora Agheel (Ahgeel Lake) znajduje się skarabeusz, którego musicie zabić, aby otrzymać popiół.

Popiół wojny - Napierające pchnięcie (Repeating Thrust) [4]

Napierające pchnięcie otrzymacie za pokonanie Nocnej kawalerii (Nights Cavalry) w Pogrobnie - Elden Ring: Popioły i Prochy (Pogrobno) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Napierające pchnięcie otrzymacie za pokonanie Nocnej kawalerii (Night's Cavalry) w Pogrobnie. Pamiętajcie, aby udać się we wskazane miejsce na mapie w nocy, gdyż tylko wtedy boss pojawi się na moście.

Popiół wojny - Gravitas (Gravitas) [5]

Gravitas znajdziecie zeskakując na małą plażę. Znajduje się tam prąd powietrzny. Wylądujcie na nim, będąc jednocześnie na wierzchowcu, następnie pokonajcie przeciwnika znajdującego się na plaży. Po pokonaniu go, podnieście popiół wojny.

Popiół wojny - Dobycie (Unsheathe) [6]

Dobycie znajduje się w południowej części Jeziora Ahgeel (Agheel Lake). Znajdziecie tam skarabeusza, który jest bardzo blisko wielkiego kraba. Warto zabić go z daleka, gdyż zbliżając się do skarabeusza, z wody wyłonią się kolejne dwa duże kraby.

Popiół wojny - Rzucenie na ziemię (Ground Slam) [7]

Popiół wojny znajduje się w Lesie Mgieł (Mistwood), musicie tylko zabić skarabeusza, który jest blisko wzgórza.

Popiół wojny - Krwawe cięcie (Bloody Slash) [8]

Udając się do Fortu Haighta (Fort Haight) a następnie wchodząc na górną część fortu, zauważycie rycerza - Elden Ring: Popioły i Prochy (Pogrobno) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udając się do Fortu Haighta (Fort Haight) a następnie wchodząc na górną część fortu, zauważycie rycerza. Po pokonaniu go, otrzymacie popiół wojny.

Popiół wojny - Święte ostrze (Sacred Blade) [9]

Popiół otrzymacie za zabicie skarabeusza, który znajduje się blisko trąby powietrznej, dzięki której możecie dostać się wyżej.

Popiół wojny - Złota przysięga (Golden Vow) [10]

Udając się we wskazane miejsce na mapie, zauważycie rycerza na wierzchowcu - Elden Ring: Popioły i Prochy (Pogrobno) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udając się we wskazane miejsce na mapie, zauważycie rycerza na wierzchowcu. Po zabiciu go, otrzymacie popiół wojny.

Popiół wojny - Szał (Wild Strikes) [11]

Szał zdobędziecie zabijając skarabeusza, który znajduje się na głównej drodze do zamku, w którym znajduje się Margit. Uważajcie na balistę, która po chwili wystrzeli wybuchający pocisk, gdy tylko zbliżycie się do skarabeusza.

Popiół wojny - Burzowa ściana (Storm Wall) [12]

Udając się z Szopy Burzowego Wzgórza (Stormhill Shack) w górę, na północ, traficie do załamanego mostu, przy którym stacjonować będzie Czytająca z palców starucha (Finger Reader). Udajcie się na sam koniec mostu, następnie po lewej stronie zejdźcie na dół. Tam znajduje się skarabeusz, którego musicie zabić, aby zdobyć popiół wojny.

Popiół wojny - Władca Burz (Stormcaller) [13]

W północnej części Zamku Burzowego Całunu (Stormveil Castle) znajduje się skarabeusz, niedaleko wejścia na arenę do Godricka, Zszywańca (Godrick, the Grafted) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Pogrobno) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

W północnej części Zamku Burzowego Całunu (Stormveil Castle) znajduje się skarabeusz, niedaleko wejścia na arenę do Godricka, Zszywańca (Godrick, the Grafted). Po zabiciu skarabeusza, zdobędziecie Władcę Burz.

Popiół wojny - Burzowe natarcie (Storm Assault) [14]

Burzowe natarcie jest nieco cięższe do znalezienia - Elden Ring: Popioły i Prochy (Pogrobno) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Burzowe natarcie jest nieco cięższe do znalezienia. Najpierw udajcie się do Baszty (Rampart Tower). Tam zostaniecie zaatakowani przez jastrzębie. Po lewej stronie znajdywać się będzie jastrząb z wybuchającą beczką. Należy wskoczyć na krawędź muru po lewej stronie, a następnie zeskoczyć na dół.

Idąc dalej, znajdziecie skarabeusza, który po zabiciu obdarzy Was kolejnym popiołem wojny.

Popiół wojny - Bariera Thopsa (Thops's Barrier) [15]

Udajcie się do Kościoła Irith (Church of Irith). Następnie musicie pozbyć się Thopsa, najlepiej dając mu klucz do akademii. Gdy Thops zniknie z lokacji, w centrum kościoła pojawi się skarabeusz z popiołem wojny.

Prochy duchów - Wypędzony rycerz Oleg (Banished Knight Oleg) [1]

Aby zdobyć prochy Wypędzonego rycerza, musicie udać się do początkowej lokacji, w której przechodziliście samouczek, mianowicie do Opuszczonego Cmentarzyska (Stranded Graveyard).

Następnie, po prawej stronie od miejsca łaski znajdywać się będzie rzeźba, do której musicie włożyć dwa Klucze kamiennego miecza (Stonesword Keys) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Pogrobno) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Następnie, po prawej stronie od miejsca łaski znajdywać się będzie rzeźba, do której musicie włożyć dwa Klucze kamiennego miecza (Stonesword Keys).

Następnie musicie przejść przez cały cmentarz, schodząc na sam dół - Elden Ring: Popioły i Prochy (Pogrobno) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Następnie musicie przejść przez cały cmentarz, schodząc na sam dół. Drogi jednak pilnuje wielkich rozmiarów rydwan, który patroluje całej lokacji. Musicie poruszać się w momencie, gdy rydwan porusza się w odwrotną do Was stronę, chowając się w lukach po bokach.

Na samym dole będziecie musieli pokonać Ducha owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Pogrobno) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Na samym dole będziecie musieli pokonać Ducha owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit). Po zabiciu go otrzymacie Złote nasiono (Golden Seed) oraz Prochy ducha Wyklętego rycerza (Banished Knight).

Prochy duchów - Prochy samotnego wilka (Lone Wolf Ashes) [2]

Istnieją dwa sposoby na zdobycie prochów samotnego wilka - Elden Ring: Popioły i Prochy (Pogrobno) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Istnieją dwa sposoby na zdobycie prochów samotnego wilka. Pierwszym z nich jest odwiedzenie lokacji Kościół Elleha (Church of Elleh) w nocy (warto odpocząć przy miejscu łaski, aby zrestartować lokację). Następnie powinniście porozmawiać z Renną i powiedzieć jej, że otrzymaliście dar przyzywania wierzchowca.

Jeśli jednak zrobicie to za późno, prochy te będą dostępne do kupna u Cieni bliźniaczej służki (Twin Maiden Husks), które znajdują się w Twierdzy okrągłego stołu (Roundtable Hold).

Prochy duchów - Prochy wędrownego szlachcica (Wandering Noble Ashes) [3]

Udając się do Katakumb Burzowego Podnóża (Stormfoot Catacombs). Przemierzając katakumby, dojdziecie do momentu, w którym zauważycie drabinę. Wespnijcie się po niej, a następnie idźcie przed siebie. W korytarzu naprzeciwko Was znajdziecie prochy. Uważajcie jednak na czyhające na każdym kroku kamienne chochliki.

Prochy duchów - Prochy szlachetnego czarodzieja (Noble Sorcerer Ashes) [4]

Musicie udać się do Katakumb Burzowego Całunu (Stormfoot Catacombs), a następnie pokonać bossa lokacji, czyli Ogara Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog), aby zdobyć prochy - Elden Ring: Popioły i Prochy (Pogrobno) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Musicie udać się do Katakumb Burzowego Całunu (Stormfoot Catacombs), a następnie pokonać bossa lokacji, czyli Ogara Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog), aby zdobyć prochy.

Prochy duchów - Prochy żołnierza Godricka (Godrick Soldier Ashes) [5]

Udajcie się do wskazanego miejsca na mapie - Elden Ring: Popioły i Prochy (Pogrobno) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się do wskazanego miejsca na mapie. Znajdziecie tam wiele meduz. Prochy znajdują się przy czerwonych meduzach.

Prochy duchów - Prochy duchowej meduzy (Spirit Jellyfish Ashes) [6]

Prochy te otrzymacie po wyczerpaniu opcji dialogowych Roderiki, która znajduje się w Szopie Burzowego Wzgórza (Stormhill Shack) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Pogrobno) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Prochy te otrzymacie po wyczerpaniu opcji dialogowych Roderiki, która znajduje się w Szopie Burzowego Wzgórza (Stormhill Shack).

Prochy duchów - Wypędzony rycerz Engvall (Banished Knight Engvall) [7]

Po patchu 1.03 prochy te dostępne są po pokonaniu Strażnika Grobów (Grave Warden Duelist) w Katakumbach Mętnych Wód (Murkwater Catacombs).

Prochy duchów - Prochy szkieletnika (Skeletal Militiaman Ashes) [8]

Prochy te otrzymacie za zabicie Kościeja Marynarza (Tibia Mariner) we wskazanym miejscu na mapie - Elden Ring: Popioły i Prochy (Pogrobno) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Prochy te otrzymacie za zabicie Kościeja Marynarza (Tibia Mariner) we wskazanym miejscu na mapie.

Prochy duchów - Deenh, Burzowy Jastrząb (Stormhawk Deenh) [9]

Aby zdobyć ostatnie prochy, musicie udać się do Czterech dzwonnic (The Four Belfries) w północnej części Jeziornej Liurni (Liurnia of the Lakes) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Pogrobno) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Aby zdobyć ostatnie prochy, musicie udać się do Czterech dzwonnic (The Four Belfries) w północnej części Jeziornej Liurni (Liurnia of the Lakes). Musicie być również w posiadaniu Klucza nasyconego miecza (Imbued Sword Key). Jeden znajdziecie na szczycie czterech dzwonnic w skrzyni.

Następnie wybierzcie trzecią dzwonnicę, włóżcie miecz do posągu, skorzystajcie z teleportu, pokonajcie Pozszywanego potomka (Grafted Scion) i udajcie się do początkowej wieży w grze. Po prawej stronie od głównego wejścia, znajdziecie schody na mury, właśnie tam będzie proch jastrzębia.