Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Najlepsze inkantacje - lista Elden Ring poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera listę najlepszych inkantacji (incantations), które są bardzo pomocne zarówno w trybie PvE jak i PvP.

Ostatnia aktualizacja: 4 maja 2022

Na tej stronie poradnika do Elden Ring możecie znaleźć listę najlepszych inkantacji (incantations) w grze. Jeśli wolicie walkę na dystans, dodatkowo korzystając z wzmocnień, warto zaopatrzyć się we wszystkie inkantację znajdujące się na tej liście. Pomogą one zarówno podczas walki ze zwykłymi przeciwnikami i bossami, jak i podczas walk PvP.

Włócznia błyskawic (Lightning Spear)

Inkantacja jest dobrym wyborem zarówno w przypadku PvE jak i PvP - Elden Ring: Najlepsze inkantacje - lista - Elden Ring - poradnik do gry

Inkantacja jest dobrym wyborem zarówno w przypadku PvE jak i PvP. Ma spory zasięg, pocisk szybko dolatuje w stronę wroga, ponadto zadaje duże obrażenia, a koszt many nie jest zbyt wysoki. Włócznia błyskawic jest dobrym wyborem na każdym etapie rozgrywki.

Co więcej, jeśli skorzystacie z tego czaru, gdy przeciwnicy stoją w wodzie lub po prostu pada deszcz na nich, zadacie większe obrażenia niż normalnie.

Aby skutecznie używać tej inkantacji potrzebujecie wyekwipowanej pieczęci, mieć przynajmniej 17 punktów wiary (faith) oraz posiadać przynajmniej jedno wolne miejsce do zapamiętania czaru.

Zapalenie (Catch Flame)

Bardzo niedoceniona, jednakże mocna inkantacja - Elden Ring: Najlepsze inkantacje - lista - Elden Ring - poradnik do gry

Bardzo niedoceniona, jednakże mocna inkantacja. Tworzy ona płomień w ręce, która zadaje obrażenia od ognia. Im więcej wiary, tym większe obrażenia.

Inkantacja ta ma bardzo mały zasięg, jednakże animacja jest bardzo szybka. Idealny wybór pod PvP, jak również pod PvE, gdy walczycie ze zwinniejszymi wrogami.

Aby skutecznie używać tej inkantacji potrzebujecie wyekwipowanej pieczęci, mieć przynajmniej 8 punktów wiary (faith) oraz posiadać przynajmniej jedno wolne miejsce do zapamiętania czaru.

Niech pochłonie cię ogień olbrzymów (Giantsflame Take Thee)

Inkantacja ta zadaje olbrzymie obrażenia od ognia - Elden Ring: Najlepsze inkantacje - lista - Elden Ring - poradnik do gry

Inkantacja ta zadaje olbrzymie obrażenia od ognia. Bardzo dobra na średnim dystansie, zarówno do PvE jak i PvP. Ładowanie tej inkantacji zwiększa siłę wybuchu, co za tym idzie, obrażenia. Może zranić kilku wrogów jednocześnie, jeśli są blisko siebie.

Aby skutecznie używać tej inkantacji potrzebujecie wyekwipowanej pieczęci, mieć przynajmniej 30 punktów wiary (faith) oraz posiadać przynajmniej dwa wolne miejsca do zapamiętania czaru.

Ogniu, daj mi siłę (Flame, Grant me Strength)

Inkantacja ta jest przydatnym buffem, który powoduje, że zwiększacie obrażenia fizyczne oraz obrażenia od ognia o 20% (w przypadku trybu PvP, 15%) - Elden Ring: Najlepsze inkantacje - lista - Elden Ring - poradnik do gry

Inkantacja ta jest przydatnym buffem, który powoduje, że zwiększacie obrażenia fizyczne oraz obrażenia od ognia o 20% (w przypadku trybu PvP, 15%). Wzmocnienie trwa 30 sekund.

Poza zwiększeniem obrażeń fizycznych broni, zwiększacie również inkantacje bestii, które zadają obrażenia fizyczne. Przydatny buff zarówno do PvP jak i PvE, przed walką z bossem. Idealna inkantacja, jeśli walczycie za pomocą ognistych lub bestialskich inkantacji, a ponadto posiadacie broń zadającą obrażenia od ognia.

Aby skutecznie używać tej inkantacji potrzebujecie wyekwipowanej pieczęci, mieć przynajmniej 15 punktów wiary (faith) oraz posiadać przynajmniej jedno wolne miejsce do zapamiętania czaru.

Czarny płomień (Black Flame)

Inkantacja ta wytwarza w ręce czarny płomień, który leci w stronę przeciwnika - Elden Ring: Najlepsze inkantacje - lista - Elden Ring - poradnik do gry

Inkantacja ta wytwarza w ręce czarny płomień, który leci w stronę przeciwnika. Pocisk ten leci niezbyt szybko, dlatego jest o wiele lepszym wyborem pod PvE, aniżeli pod PvP. Zadaje jednakże spore obrażenia, zwłaszcza po naładowaniu.

Co więcej, gdy pocisk ten trafi we wroga, przez krótki czas przeciwnik otrzymuje dalsze obrażenia, od 2 do 5% maksymalnego zdrowia. Ładowanie sprawia, że wybuch jest większy i może nałożyć efekt czarnego płomienia na wszystkich przeciwników dotkniętych wybuchem. Czarny płomień jest najlepszy przeciwko wrogom, którzy posiadają bardzo dużą ilość punktów zdrowia.

Aby skutecznie używać tej inkantacji potrzebujecie wyekwipowanej pieczęci, mieć przynajmniej 20 punktów wiary (faith) oraz posiadać przynajmniej jedno wolne miejsce do zapamiętania czaru.

Szpon bestii (Beast Claw)

Szpon bestii to bestialska inkantacja, która wytwarza kilka pazurów na ziemi, a po chwili wypuszcza je przed siebie - Elden Ring: Najlepsze inkantacje - lista - Elden Ring - poradnik do gry

Szpon bestii to bestialska inkantacja, która wytwarza kilka pazurów na ziemi, a po chwili wypuszcza je przed siebie. Pazury przechodzą przez przeciwników, dlatego też jest świetnym wyborem w walce z dużą ilością przeciwników.

Użycie inkantacji, broni lub talizmanu, które wzmacniają obrażenia fizyczne, wzmocnią również siłę Szponu bestii. Aby ten efekt skumulować jeszcze bardziej, możecie wydłużyć czas ładowania tej inkantacji.

Aby skutecznie używać tej inkantacji potrzebujecie wyekwipowanej pieczęci, mieć przynajmniej 8 punktów wiary (faith) oraz posiadać przynajmniej jedno wolne miejsce do zapamiętania czaru.

Rój much (Swarm of Flies)

Rój much po zderzeniu z wrogiem tworzy chmurę, która nakłada status krwawienia - Elden Ring: Najlepsze inkantacje - lista - Elden Ring - poradnik do gry

Rój much po zderzeniu z wrogiem tworzy chmurę, która nakłada status krwawienia. Jeśli przeciwnik w niej stoi, bardzo szybko potrafi nałożyć do pełna ten status, co zada bardzo duże obrażenia.

Inkantacja ta jest dobra zarówno pod PvE jak i PvP. Dobrze śledzi ruch przeciwnika, ma spory zasięg, można wytworzyć kilka takich pocisków, co może spowodować duże utrudnienia w uniknięciu tego ataku.

Aby skutecznie używać tej inkantacji potrzebujecie wyekwipowanej pieczęci, mieć przynajmniej 11 punktów wiary (faith) i 16 punktów mistycyzmu oraz posiadać przynajmniej jedno wolne miejsce do zapamiętania czaru.

Szpony krwawego płomienia (Bloodflame Talons)

Inkantacja ta jest nieco podobno w użyciu do Zapalenia (Catch Flame) - Elden Ring: Najlepsze inkantacje - lista - Elden Ring - poradnik do gry

Inkantacja ta jest nieco podobno w użyciu do Zapalenia (Catch Flame). Również tworzycie przed sobą płomień, jednakże Szpony krwawego płomienia są trochę wolniejsze. Zadają jednakże większe obrażenia, a do tego nakładają krwawienie na przeciwnika.

Przydaje się w wielu sytuacjach, zarówno w PvE jak i PvP. Można wykonać kilka machnięć po sobie, aby zmaksymalizować obrażenia i spowodować krwawienie. Inkantacja wydaje się lepszym wyborem dla buildów pod krwawienie, aniżeli pod same obrażenia od ognia.

Aby skutecznie używać tej inkantacji potrzebujecie wyekwipowanej pieczęci, mieć przynajmniej 13 punktów wiary (faith) i 15 punktów mistycyzmu oraz posiadać przynajmniej jedno wolne miejsce do zapamiętania czaru.

Czarne ostrze (Black Blade)

To, co powoduje, że ta inkantacja jest bardzo dobrym wyborem, to absurdalnie duży zasięg pocisku, które wystrzeliwuje oraz obrażenia, zarówno te od trafionego pocisku, jak i obrażenia zadawane w czasie - Elden Ring: Najlepsze inkantacje - lista - Elden Ring - poradnik do gry

To, co powoduje, że ta inkantacja jest bardzo dobrym wyborem, to absurdalnie duży zasięg pocisku, które wystrzeliwuje oraz obrażenia, zarówno te od trafionego pocisku, jak i obrażenia zadawane w czasie.

Trafienie tą inkantacją we wroga spowoduje, że nałożycie na niego czarny płomień, który zadaje procentowe obrażenia od maksymalnego poziomu zdrowia przeciwnika. Czarne ostrze jest tym lepsze, im więcej zdrowia posiada przeciwnik. Idealne do walki z bossami, aczkolwiek również przydatne do zabijania innych graczy, zwłaszcza tych, którzy próbują się wycofać, aby się uleczyć.

Aby skutecznie używać tej inkantacji potrzebujecie wyekwipowanej pieczęci, mieć przynajmniej 46 punktów wiary (faith) oraz posiadać przynajmniej dwa wolne miejsca do zapamiętania czaru.

Glewia Lansseax (Lansseax's Glaive)

Inkantacja ta ma wiele zastosowań, jednakże najlepszym jest zabicie dużej ilości przeciwników, którzy znajdują się na bliskim, lub średnim dystansie od Was - Elden Ring: Najlepsze inkantacje - lista - Elden Ring - poradnik do gry

Inkantacja ta ma wiele zastosowań, jednakże najlepszym jest zabicie dużej ilości przeciwników, którzy znajdują się na bliskim, lub średnim dystansie od Was. Zadajecie obrażenia zarówno od cięcia, jak i piorunów, które wytwarzają się na ziemi na średnim dystansie.

Ponadto, podczas korzystania z tej inkantacji, wznosicie się lekko w powietrze, dzięki czemu możecie uniknąć niektórych ataków.

Aby skutecznie używać tej inkantacji potrzebujecie wyekwipowanej pieczęci, mieć przynajmniej 40 punktów wiary (faith) oraz posiadać przynajmniej jedno wolne miejsce do zapamiętania czaru.

Nici szkodników (Pest Threads)

Nici szkodników nadaje się w głównej mierze do PvP - Elden Ring: Najlepsze inkantacje - lista - Elden Ring - poradnik do gry

Nici szkodników nadaje się w głównej mierze do PvP. Inkantacja ta nie zadaje aż tak dużych obrażeń, aby konkurować z innymi w trybie PvE. To co jednak w niej bardzo przydatne, to świetne śledzenie ruchów przeciwnika. Większość pocisków i tak trafi we wroga, nie ważne jak dobry przeciwnik w wykonywaniu uników.

Dlatego też jest to bardzo dobry wybór do walk PvP. Zwłaszcza, gdy chcemy obić wroga lub zadać wykańczający cios, gdy przeciwnik nie ma zbyt wielu punktów zdrowia.

Aby skutecznie używać tej inkantacji potrzebujecie wyekwipowanej pieczęci, mieć przynajmniej 11 punktów wiary (faith) oraz posiadać przynajmniej jedno wolne miejsce do zapamiętania czaru.

Wybuch szału (Frenzied Burst)

Jest to unikalna inkantacja, wytwarzająca promień szału, który trafia wrogów w linii prostej - Elden Ring: Najlepsze inkantacje - lista - Elden Ring - poradnik do gry

Jest to unikalna inkantacja, wytwarzająca promień szału, który trafia wrogów w linii prostej. Co więcej, nakłada również status szału na wrogów. Gdy pasek ten się napełni, zadacie spore obrażenia oraz ogłuszycie na chwilę przeciwnika.

To, na co trzeba uważać, to fakt, że korzystanie z tej inkantacji, nakłada status szału również na Was. Jest to jednakże jeden z lepszych wyborów pod build szaleńca.

Aby skutecznie używać tej inkantacji potrzebujecie wyekwipowanej pieczęci, mieć przynajmniej 22 punktów wiary (faith) oraz posiadać przynajmniej jedno wolne miejsce do zapamiętania czaru.

Zionięcie zgnilizną (Rotten Breath)

Inkantacja ta jest bardzo dobrym wyborem zarówno pod PvE jak i najazdy, zwłaszcza w ciasnych pomieszczeniach - Elden Ring: Najlepsze inkantacje - lista - Elden Ring - poradnik do gry

Inkantacja ta jest bardzo dobrym wyborem zarówno pod PvE jak i najazdy, zwłaszcza w ciasnych pomieszczeniach. Używając jej, przez chwilę stoicie w miejscu. Po chwili pojawi się głowa smoka, z której wypuszczać będziecie chmurę zgnilizny, która nie dość, że zadaje spore obrażenia, to dodatkowo nakłada status szkarłatnej zgnilizny (scarlet rot).

Użycie jej jednakże zabiera dużą ilość many, dlatego warto posiadać eliksir, który eliminuje jej zużycie przez 10 sekund.

Aby skutecznie używać tej inkantacji potrzebujecie wyekwipowanej pieczęci, mieć przynajmniej 36 punktów wiary (faith) oraz posiadać przynajmniej jedno wolne miejsce do zapamiętania czaru.