Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Upadły Bliźniak (Fell Twin) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Leyndell, królewskiej stolicy (Leyndell, Royal Capital), Upadłego Bliźniaka (Fell Twin).

Ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady jak pokonać bossa, który znajduje się w Leyndell, królewskiej stolicy (Leyndell, Royal Capital), a mowa dokładnie o Upadłym Bliźniaku (Fell Twin).

Upadły Bliźniak znajduje się pomiędzy Zakazanymi krainami (Forbidden Lands) a Leyndell, królewską stolicą. Dokładniej, boss znajduje się na Obrzeżach stolicy (Capital Outskirts).

Zamiast zjeżdżać windą na dół do Zakazanych krain, skręćcie w prawo, udając się na mury - Elden Ring: Upadły Bliźniak (Fell Twin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Zamiast zjeżdżać windą na dół do Zakazanych krain, skręćcie w prawo, udając się na mury. Zobaczycie tam jednego przeciwnika. Podchodząc do niego, zostaniecie przeniesieni do pustki.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Upadłego Bliźniaka, otrzymacie Runy (29000) oraz Prochy Rollo, Zabójcy Omenów (Omenkiller Rollo) - Elden Ring: Upadły Bliźniak (Fell Twin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Upadłego Bliźniaka, otrzymacie Runy (29000) oraz Prochy Rollo, Zabójcy Omenów (Omenkiller Rollo).

Porady ogólne

  1. Arena, która przypomina pustkę, jest całkiem sporej wielkości. Zamiast od razu iść w stronę bossów, możecie pójść w bok i oddalić się od nich, aby móc w spokoju skorzystać z buffów.
  2. Gdy oddalicie się od dwójki bossów, istnieje spora szansa, że będziecie walczyć tylko z jednym z nich naraz (z bliźniakiem dzierżącym topór).
  3. W walce możecie skorzystać z prochów. Większość z nich poradzi sobie w walce z bossem. Skorzystajcie z takich, które macie najbardziej ulepszone.
  4. Jeden z bliźniaków specjalizuje się w walce w zwarciu, natomiast drugi w walce na dystans.
  5. W walce w zwarciu używajcie szybkiej broni dzięki czemu prędko pozbędziecie przeciwnika PŻ. Skuteczna okaże się też ciężka broń, dzięki czemu stosunkowo łatwo będzie pozbawić wroga równowagi i tym samym wprowadzić krytyczny cios. Warto mieć oręż o większym zasięgu, bo przeciwnik bardzo szybko zwiększa i skraca dystans.
  6. Wrogowie wrażliwi są na krawienie, odmrożenie, szkarłatną zgniliznę i zatrucie. Warto więc korzystać z broni i ataków narzucających takie statusy.

Build dla maga - jak walczyć?

Po wejściu na arenę, wycofajcie się od bossów i idźcie w drugą stronę. W międzyczasie przygotujcie kilka buffów lub przywołań. Ważnym jest, aby oddalić się na tyle, aby odseparować dwójkę bossów i walczyć z jednym z nich (najlepiej z bliźniakiem posiadającym topór w pierwszej kolejności).

Następnie, gdy boss zacznie się zbliżać, ostrzeliwujcie go szybkimi czarami, mogą to być czary Błyskamienne - Elden Ring: Upadły Bliźniak (Fell Twin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Następnie, gdy boss zacznie się zbliżać, ostrzeliwujcie go szybkimi czarami, mogą to być czary Błyskamienne. Możecie również skorzystać z wolniejszych czarów, jednakże warto ich używać dopiero w momencie, gdy przeciwnik wykonuje atak. Istnieje spora szansa, że jeśli użyjecie chociażby Komety Azura, przeciwnik uniknie tego ataku.

Bliźniak z toporem nie powinien Was niczym zaskoczyć, jego ataki są przewidywalne - Elden Ring: Upadły Bliźniak (Fell Twin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Bliźniak z toporem nie powinien Was niczym zaskoczyć, jego ataki są przewidywalne. Kłopotliwa może być jedynie jego szarża. Rozszerzy on wtedy swoje ramiona i zacznie biec do Was, próbując chwycić Waszą postać. Biegnijcie do tyłu, lub wykonajcie unik w momencie, gdy zacznie Was chwytać.

Po pokonaniu pierwszego z bliźniaków, podejdźcie do drugiego - Elden Ring: Upadły Bliźniak (Fell Twin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Po pokonaniu pierwszego z bliźniaków, podejdźcie do drugiego. Walczyć on będzie za pomocą miecza oraz ataków dystansowych. W momencie, w którym zaczniecie korzystać z wolniejszego czaru, boss może zacząć atakować za pomocą magicznych ataków, dlatego decydujcie się na tego typu zagrania, gdy będziecie widzieć, że boss jest w trakcie atakowania oraz Was tym ciosem nie trafi.

Gdy zbliżycie się do bossa, zacznie on podobnie jak poprzedni bliźniak, walczyć w zwarciu - Elden Ring: Upadły Bliźniak (Fell Twin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy zbliżycie się do bossa, zacznie on podobnie jak poprzedni bliźniak, walczyć w zwarciu. Jego ataki zadają nieco mniejsze obrażenia, jednakże mają odrobinę większy zasięg. Najlepiej do walki z nim wykorzystać szybsze zaklęcia i polegać na unikach.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Zanim zaczniecie walkę, ucieknijcie jak najdalej do tyłu. Dzięki temu będziecie mogli skupić się na walce z jednym przeciwnikiem jednocześnie. Kiedy drugi z nich zacznie się zbliżać, możecie znów zrobić to samo. Miejcie jednak na uwadze, że arena jest ograniczona, choć pozornie tego nie widać.

Najpewniej będziecie mieć najpierw do czynienia z upadłym bliźniakiem dzierżącym topór - Elden Ring: Upadły Bliźniak (Fell Twin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Najpewniej będziecie mieć najpierw do czynienia z upadłym bliźniakiem dzierżącym topór. Z uwagi na to ma dość krótki zasięg, ale jednak przemieszcza się szybko i bardzo często skraca dystans. Jeden z jego ataków to próba złapania Waszej postaci - żeby tego uniknąć, wykonajcie unik w momencie kiedy ma nastąpić pochwycenie.

Warto jak najczęściej wykonywać uniki w stronę wroga - Elden Ring: Upadły Bliźniak (Fell Twin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Warto jak najczęściej wykonywać uniki w stronę wroga. W ten sposób zwiększacie swoje szanse na znalezienie się za jego plecami. Tym samym będziecie mogli spokojnie wyprowadzić kilka ataków, nawet jeśli tylko przez chwilę.

Warto mieć na uwadze atak, który przeciwnik rozpoczyna od wzięcia zamachu wolną ręką - Elden Ring: Upadły Bliźniak (Fell Twin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Warto mieć na uwadze atak, który przeciwnik rozpoczyna od wzięcia zamachu wolną ręką. Pierwszym ciosem wróg zwali Was z nóg, a następnie zdepcze. Zada to całkiem spore obrażenia, zwłaszcza w połączeniu z kolejnymi atakami, od których możecie nie uciec na czas.

Upadły bliźniak często robi też salto i ciężko upada na ziemię - Elden Ring: Upadły Bliźniak (Fell Twin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Upadły bliźniak często robi też salto i ciężko upada na ziemię. Nie jest to na szczęście atak obszarowy, więc nie musicie się martwić większym zasięgiem. Warto uniknąć tego ataku, bo po wykonaniu go przeciwnik będzie przez chwilę bezczynny, dopóki się nie podniesie.

Jeszcze zanim na dobre zbliżycie się do drugiego upadłego bliźniaka, zaatakuje on Was w sposób dystansowy - Elden Ring: Upadły Bliźniak (Fell Twin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeszcze zanim na dobre zbliżycie się do drugiego upadłego bliźniaka, zaatakuje on Was w sposób dystansowy. Ogień, który z siebie wyrzuci będzie przez chwilę ranił, dopóki nie zgaśnie. Dobrze wymierzony przewrót w bok pozwoli tego uniknąć. Może to być jednak problematyczne podczas leczenia, dlatego uzupełniajcie PŻ po uniknięciu serii ciosów. Albo sprintem oddalajcie się jak najdalej.

Drugi upadły bliźniak ma miecz, toteż jego ataki mają większy zasięg i nieco różnią się od tego pierwszego - Elden Ring: Upadły Bliźniak (Fell Twin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Drugi upadły bliźniak ma miecz, toteż jego ataki mają większy zasięg i nieco różnią się od tego pierwszego. Taktyka pozostaje jednak ta sama - z tą uwagą, że musicie wystrzegać się świętej magii, którą przeciwnik dysponuje.

Warto uważać na moment, w którym upadły bliźniak zapłonie świętym ogniem i będzie wyrzucać pociski - Elden Ring: Upadły Bliźniak (Fell Twin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Warto uważać na moment, w którym upadły bliźniak zapłonie świętym ogniem i będzie wyrzucać pociski. Żeby ich unikać poruszajcie się na boki. Na tym etapie wykonywanie uników za plecy przeciwnika będzie jeszcze ważniejsze, bo sporo ciosów wyprowadza przed siebie.