Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Wódz półludzi (Demi-Human Chief) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Pogrobno (Limgrave), który zwie się Wódz półludzi (Demi-Human Chief).

Ostatnia aktualizacja: 3 marca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z opcjonalnym bossem, znajdującym się w lokacji Pogrobno (Limgrave), Wodzem półludzi (Demi-Human Chief). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać.

Wódz półludzi (Demi-Human Chief) to walka z dwoma bossami naraz. Bossa znajdziecie w Pogrobno (Limgrave), a dokładnie w Jaskinia przybrzeżna (Coastal Cave). Jest to boss opcjonalny, niewymagany do ukończenia gry.

Nagroda za pokonanie

Nagrodą za pokonanie bossa będą Przybory krawieckie, które umożliwią dostosowanie zbroi w miejscach łaski oraz Igła do szycia - Elden Ring: Wódz półludzi (Demi-Human Chief) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Nagrodą za pokonanie bossa będą Przybory krawieckie, które umożliwią dostosowanie zbroi w miejscach łaski oraz Igła do szycia.

Porady ogólne

  1. Nie walczcie z dwoma bossami na raz. Po wejściu na arenę, jeden z nich znajdywać się będzie po lewej stronie areny, natomiast drugi będzie ulokowany nieco głębiej. Sprowokujcie jednego z nich atakiem magicznym lub dystansowym, aby podjąć walkę z jednym z nich. Uważajcie również na mniejszych przeciwników, które traktowane są jak posiłki.
  2. Bossa, a właściwie bossów bardzo łatwo wyprowadzić z równowagi, dlatego też nie bójcie się atakować serią ciosów.
  3. Po wejściu na arenę, możecie zakraść się, kucając i idąc w jego stronę, aby zadać duże obrażenia. Drugi boss początkowo śpi, dlatego musicie uważać, aby zbytnio nie hałasować i nie rozpocząć walki z dwoma przeciwnikami naraz.
  4. Boss posiada zarówno 3-hit combo jak i 4-hit combo, dlatego nie atakujcie zbyt szybko, chyba, że widzicie lukę i zdążycie wykonać swój atak przed jego ciosem.
  5. Zabicie wodza spowoduje, że mniejsze moby zaczną panikować i przestaną walczyć. Taktyka ta jednakże nie powinna być brana pod uwagę dla maga, gdyż walka z wieloma przeciwnikami naraz mu nie służy.
  6. W walce możecie wspomóc się obecnością Istvana, Pradawnego Rycerza (Old Knight Istvan). Jego atak polegający na ściąganiu przeciwników do siebie również ich ogłusza, co daje kolejne okazje do ataków.

Build dla maga - jak walczyć?

W przypadku grania magiem, warto po cichu zakraść się do krzaków po lewej stronie, a następnie skorzystanie z przywołania wilków. Upewnijcie się jednakże przed przywołaniem ich, czy drugi Wódz półludzi śpi w grocie.

Przywołanie ma głównie na celu odwrócenie uwagi od mniejszych półludzi, gdyż walka samemu jako mag w ciasnej jaskini może nie być dobrym rozwiązaniem - Elden Ring: Wódz półludzi (Demi-Human Chief) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przywołanie ma głównie na celu odwrócenie uwagi od mniejszych półludzi, gdyż walka samemu jako mag w ciasnej jaskini może nie być dobrym rozwiązaniem

Następnie, gdy wilki zaczną zajmować się przeciwnikami, w pierwszej kolejności wybijcie z bezpiecznej odległości za pomocą zaklęć mniejszych półludzi. Na samym końcu zajmijcie się głównym bossem.

Boss jest bardzo agresywny, dlatego też nie będziecie mieli zbytnio czasu na korzystanie z zaklęć - Elden Ring: Wódz półludzi (Demi-Human Chief) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Boss jest bardzo agresywny, dlatego też nie będziecie mieli zbytnio czasu na korzystanie z zaklęć. Dobrym rozwiązaniem będzie korzystanie z Wilczej Pułapki Mieczy. W momencie, gdy strzał trafi bossa, możecie podbiec i zaatakować go swoją bronią główną, a następnie oddalić się i czekać na błąd bossa.

Gdy pokonacie jednego z wodzów, następny znajduje się w dalszej części jaskini - Elden Ring: Wódz półludzi (Demi-Human Chief) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy pokonacie jednego z wodzów, następny znajduje się w dalszej części jaskini. Taktyka jest bardzo podobna, najpierw wybijacie mniejszych przeciwników, następnie zajmujecie się Wodzem.

Build dla walki w zwarciu - jak pokonać?

Walka z Wodzami Półludzi w zwarciu może przebiegać dość chaotycznie. To dlatego, że mamy tutaj dwóch bossów oraz sześciu ich pomagierów, którzy przybiegną z odsieczą, gdy zostanie wszczęty alarm. Starcie można zacząć po cichu, ale jeśli zdecydujecie się na przyzwanie Istvana, raczej nie ma co na to liczyć, bo nasz sojusznik szybko zacznie atakować.

Na początku będziecie najprawdopodobniej mierzyć się z jednym z dwóch głównych przeciwników i częścią ich podwładnych - Elden Ring: Wódz półludzi (Demi-Human Chief) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Na początku będziecie najprawdopodobniej mierzyć się z jednym z dwóch głównych przeciwników i częścią ich podwładnych. Warto mieć na uwadze, że w każdej chwili może dołączyć reszta z nich, dlatego też, gdy Istvan się nimi zajmuje, opłaci się jak najszybsze uszczuplenie zastępów nieprzyjaznej bandy. Znacznie pomoże to w walce.

Istvan jest przydatny nie tylko dlatego, że skupia na sobie uwagę przeciwników, ale również dlatego, że w zanadrzu posiada umiejętność, która okolicznych przeciwników ściąga w jego stronę i dodatkowo lekko ich ogłusza, dając możliwość ataku. Często uratuje to Wam skórę, zwłaszcza jeśli nie udało Wam się po cichu rozpocząć walki. W takich okolicznościach bardzo łatwo dać się otoczyć i narazić na deszcz ciosów.

Ataki przeciwników budują status Krwawienia, co może być tragiczne w skutkach jeśli macie stosunkowo niewiele PŻ - Elden Ring: Wódz półludzi (Demi-Human Chief) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Ataki przeciwników budują status Krwawienia, co może być tragiczne w skutkach jeśli macie stosunkowo niewiele PŻ. Dlatego uważajcie na najbardziej rozbudowane kombinacje ciosów i zawsze bądźcie gotowi oddalić się na chwilę, aby pasek nieprzyjaznego statusu mógł się trochę cofnąć. To też dobra okazja na leczenie.

Warto zwrócić uwagę na atak bossa, w którym unosi on obie bronie do góry i uderza w ziemię. Stosunkowo łatwo go uniknąć, ale jeśli zostaniecie przez niego trafieni, może być to tragiczne w skutkach. Po tym jednak wystawiony jest na atak. Łatwo też wytrącić go z równowagi, dlatego warto atakować go seriami ciosów, w czym również pomoże Istvan.

Jeśli uda się Wam skupić na jednym przeciwniku i okazyjnym wykańczaniu pomagierów, walka nie powinna przysporzyć zbyt wielu trudności - Elden Ring: Wódz półludzi (Demi-Human Chief) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli uda się Wam skupić na jednym przeciwniku i okazyjnym wykańczaniu pomagierów, walka nie powinna przysporzyć zbyt wielu trudności. Zwłaszcza, że po zabiciu jednego z bossów, malutcy wpadną w popłoch. Jeśli natomiast trafiliście do tej lokacji z nieco lepszą tarczą, możecie użyć jej do obrony przed większością ataków. Wspomóc możecie się też duchami, których głównym zadaniem będzie odwracanie uwagi.