Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Królowa półludzi (Demi-Human Queen) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać Królową półludzi (Dem-Human Queen). To rodzaj bossów pojawiających się w różnych częściach świata i posiadających różne imiona.

Ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2022

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać różne rodzaje bossa Królowa półludzi (Demi-Human Queen).

Lokacje

W Elden Ring spotkać możecie trzy różne Królowe półludzi. Występują w lokacjach przedstawionych poniżej.

Gilika, królowa półludzi (Demi-Human Queen Gilika)

Gilikę, królową półludzi znajdziecie w Ruinach Lux (Lux Ruins) - Elden Ring: Królowa półludzi (Demi-Human Queen) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gilikę, królową półludzi znajdziecie w Ruinach Lux (Lux Ruins). Najłatwiej dostać się do nich z miejsca łaski Płaskowyż Altus (Altus Plateau) - na tej mapie będzie to miejsce łaski o numerze 1. Stamtąd kierujcie się na północ. W ruinach znajdziecie zejście do piwnicy.

Margot, królowa półludzi (Demi-Human Queen, Margot)

Tę postać znajdziecie w Jaskini wulkanicznej (Volcano Cave) położonej w Górze Gelmir (Mt. Gelmir). Na tej mapie będzie to miejsce łaski o numerze 12.

Maggie, królowa półludzi (Demi-Human Queen, Maggie)

Maggie, królową półludzi znajdziecie w Górze Gelmir - Elden Ring: Królowa półludzi (Demi-Human Queen) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Maggie, królową półludzi znajdziecie w Górze Gelmir. Udajcie się w do miejsca łaski Szopa rzemieślnika (Craftman's Shack) - na tej mapie ma ono numer 22. Stamtąd kierujcie się cały czas na północny wschód. Po drodze miniecie Odosobnioną wioskę (Hermit Village), aż w końcu dotrzecie do miejsca wskazanego na powyższym zrzucie ekranu.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Giliki, królowej półludzi otrzymacie runy (8500) - Elden Ring: Królowa półludzi (Demi-Human Queen) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Giliki, królowej półludzi otrzymacie runy (8500). Możecie skorzystać z drzwi w piwnicy. Znajdziecie za nimi Talizman rytualnego miecza (Ritual Sword Talisman). Dzięki niemu siła Waszego ataku zwiększy się o 10%, gdy będziecie mieć pełne PŻ.

Za pokonanie Margot, królowej półludzi otrzymacie runy (11 000) oraz balistę Słojomiot (Jar Cannon) - Elden Ring: Królowa półludzi (Demi-Human Queen) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Margot, królowej półludzi otrzymacie runy (11 000) oraz balistę Słojomiot (Jar Cannon).

Za pokonanie Maggie, królowej półludzi otrzymacie runy (13 000) oraz Kamień pamięci (Memory Stone) - Elden Ring: Królowa półludzi (Demi-Human Queen) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Maggie, królowej półludzi otrzymacie runy (13 000) oraz Kamień pamięci (Memory Stone).

Porady ogólne

  1. W każdej z walk możecie skorzystać z prochów przyzwania lub pomocy innych graczy.
  2. Królowe półludzi najbardziej wrażliwe są na zatrucie i szkarłatną zgniliznę. Zadziała na nich jednak też krwawienie i odmrożenie.
  3. Na królowe półludzi najlepiej działa magia ognia. Inne rodzaje czarów też jednak całkiem dobrze się sprawdzą.
  4. W walce z królowymi półludzi najlepiej robić uniki w stronę przeciwnika. Dzięki temu będziecie mieć więcej okazji do ataku. Dobrze jest też starać się trzymać za nią.
  5. W walce z królową półludzi warto trzymać się jak najbliżej. Wtedy rzadziej używać będzie magicznych ataków.
  6. Silne ataki z wyskoku ułatwią wytrącanie ich z równowagi. A co za tym idzie wykonanie krytycznego ciosu.

Jak pokonać?

Po wejściu na arenę będziecie mogli skorzystać z prochów przyzwania lub innych przedmiotów mających pomóc w walce.

Królowa półludzi na początku siedzi, a później, jeszcze zanim przejdzie do ataku, wykonuje okrzyk. To dobra okazja do przedostania się za nią i rozpoczęcie ofensywy.

Podczas walki dobrze jest jak najczęściej atakować silnym ciosem z wyskoku - Elden Ring: Królowa półludzi (Demi-Human Queen) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Podczas walki dobrze jest jak najczęściej atakować silnym ciosem z wyskoku. Dzięki temu szybko pozbawicie jej równowagi i będziecie mogli wykonać krytyczny cios.

Jeszcze lepiej jeśli macie broń narzucającą któryś z negatywnych statusów. Szczególnie dobrze sprawdza się zatrucie i szkarłatna zgnilizna.

Kiedy PŻ królowej zejdzie do połowy, stanie się bardziej agresywna - Elden Ring: Królowa półludzi (Demi-Human Queen) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy PŻ królowej zejdzie do połowy, stanie się bardziej agresywna. Większość jej ataków najlepiej omijać wykonując przewrót w jej stronę. Dzięki temu często będziecie znajdować się za nią lub pod nią. To z kolei sprawi, że wiele jej ciosów rzadziej Was dosięgnie.

Warto uważać na silny atak, który królowa wykonuje podnosząc łapy wysoko w górę - Elden Ring: Królowa półludzi (Demi-Human Queen) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Warto uważać na silny atak, który królowa wykonuje podnosząc łapy wysoko w górę. Później mocno nimi uderza o ziemię. Trafieni tym ciosem stracicie pokaźną ilość PŻ i upadniecie na ziemię. Łatwo jednak ominąć ten cios wykonując unik w momencie uderzenia.

W walce z Maggie warto zająć się najpierw jej pomocnikami - Elden Ring: Królowa półludzi (Demi-Human Queen) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W walce z Maggie warto zająć się najpierw jej pomocnikami. Wśród nich znajdują się błyskamienni magowie oraz mniejsi półludzie. W ich towarzystwie walka może być mocno uciążliwa.

Warto też zabrać przeciwnika na bezpieczniejszy obszar - Elden Ring: Królowa półludzi (Demi-Human Queen) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Warto też zabrać przeciwnika na bezpieczniejszy obszar. Walka na urwisku jest trochę ryzykowna, bo łatwo o spadnięcie w przepaść.