Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Duch owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać Ducha owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit). Boss ten posiada wiele wersji, oraz znajduje się w przeróżnych lokacjach. Pierwsza wersja znajduje się już w Pogrobnie (Limgrave).

Ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2022

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się o tym, jak pokonać bossa, Ducha owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit), która napotkać możecie w wielu miejscach w grze. Pierwsza wersja tego bossa znajduje się na samym początku gry w Pogrobnie (Limgrave).

Lokacje

Duch owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) w Pogrobnie (Limgrave):

Pierwsza wersja bossa znajduje się na samym początku gry, przy miejscu łaski Opuszczone cmentarzysko (Stranded Graveyard) - Elden Ring: Duch owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pierwsza wersja bossa znajduje się na samym początku gry, przy miejscu łaski Opuszczone cmentarzysko (Stranded Graveyard). Musicie być w posiadaniu dwóch Kluczy kamiennego ostrza (Stonesword Keys), aby włożyć je w rzeźbę chochlika i odblokować loch.

Duch owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) w Szczytach Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants):

Druga wersja bossa znajduje się w Szczytach Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants), a dokładniej w Katakumbach Szczytów Olbrzymów (Giants Mountaintop Catacombs) - Elden Ring: Duch owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga wersja bossa znajduje się w Szczytach Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants), a dokładniej w Katakumbach Szczytów Olbrzymów (Giant's Mountaintop Catacombs).

Duch owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) na Górze Gelmir (Mt. Gelmir):

Trzecia wersja bossa znajduje się na Górze Gelmir (Mt - Elden Ring: Duch owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Trzecia wersja bossa znajduje się na Górze Gelmir (Mt. Gelmir), na wschód od miejsca łaski Droga nieprawości (Road of Inquity).

Duch gnijącego drzewa (Putrid Tree Spirit) w Caelid:

Ostatnia wersja Duchowego drzewa (Tree Spirit), która różni się jednym atakiem od pozostałych, znajduje się w Caelid, a dokładniej w Katakumbach poległych na wojnie (War-Dead Catacombs) - Elden Ring: Duch owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Ostatnia wersja Duchowego drzewa (Tree Spirit), która różni się jednym atakiem od pozostałych, znajduje się w Caelid, a dokładniej w Katakumbach poległych na wojnie (War-Dead Catacombs).

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Ducha owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) w Pogrobnie (Limgrave) otrzymacie Złote nasiono (Golden Seed) oraz prochy Wypędzonego rycerza Olga (Banished Knight Oleg) - Elden Ring: Duch owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Ducha owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) w Pogrobnie (Limgrave) otrzymacie Złote nasiono (Golden Seed) oraz prochy Wypędzonego rycerza Olga (Banished Knight Oleg).

Za pokonanie Ducha owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) w Szczytach Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants) otrzymacie Złote nasiono (Golden Seed) oraz Dzwonek kulisty zbieracza konwalii [2] (Glovewort Pickers Bell Bearing [2]) - Elden Ring: Duch owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Ducha owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) w Szczytach Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants) otrzymacie Złote nasiono (Golden Seed) oraz Dzwonek kulisty zbieracza konwalii [2] (Glovewort Picker's Bell Bearing [2]).

Za pokonanie Ducha owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) na Górze Gelmir (Mt - Elden Ring: Duch owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Ducha owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) na Górze Gelmir (Mt. Gelmir) otrzymacie Modrą kryształową łzę (Cerulean Crystal Tear) oraz Ziemista twardołza (Leaden Hardtear).

Za pokonanie Ducha zgniłego drzewa (Putrid Tree Spirit) w Caelid otrzymacie Złote nasiono (Golden Seed) oraz prochy ducha, Ogha, Rycerza Lwiej Grzywy (Redmane Knight Ogha) - Elden Ring: Duch owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Ducha zgniłego drzewa (Putrid Tree Spirit) w Caelid otrzymacie Złote nasiono (Golden Seed) oraz prochy ducha, Ogha, Rycerza Lwiej Grzywy (Redmane Knight Ogha).

Porady ogólne

  1. Najważniejsze to nie panikować! Duch owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) to boss, który rzuca się we wszystkie strony, przez co może się wydawać, że każdy jego ruch to atak. Nic bardziej mylnego. Ważnym jest, aby uniknąć jego faktycznego ataku.
  2. Ciężka tarcza oraz duża wytrzymałość wystarczy, aby nie otrzymać od niego obrażeń. Jeśli posiadacie problem z unikaniem jego ataków, warto pomyśleć o założeniu tarczy, która zablokuje większość obrażeń.
  3. Wykonujcie uniki w lewą stronę. O wiele łatwiej uniknąć jego ataków, gdy wykonujecie je w lewo. Wykonywanie ich w prawą stronę również może się udać, jednakże jest to o wiele trudniejsze do wykonania, zwłaszcza podczas jego ataku, w którym chwyta Waszą postać za pomocą swojej paszczy.
  4. Podczas jego tarzania się po ziemi, obserwujcie ogon lub głowę. To właśnie te części jego ciała są "atakiem" bossa. Trzymajcie również duży dystans, gdy zaczyna się tarzać.
  5. Natomiast w przypadku jego normalnych ruchów, bądźcie blisko niego. Dzięki temu istnieje większa szansa na to, że nie trafi on Was swoimi ruchami.
  6. Gdy boss wyskakuje w powietrze, przygotujcie się na unik, gdyż wtedy otworzy on swoją paszczę aby Was złapać i zadać duże obrażenia.
  7. Duch owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) jest podatny na ogień i mróz. Jeśli posiadacie inkantacje, czary lub bronie, które nakładają te efekty, warto je wyekwipować.
  8. Czary grawitacyjne bardzo szybko go oszołomią! Jeśli posiadacie takie na wyposażeniu, korzystajcie z nich. Dzięki temu będziecie mogli wykonać trafienie krytyczne, gdy boss upadnie na ziemię.
  9. Gdy jego zdrowie spadnie do 50%, wykona potężny wybuch. Efekt wybuchu jest natomiast uzależniony od jego wersji. W przypadku owrzodzonej wersji, będzie to wybuch błyskawic. Natomiast zgniła wersja wybuchnie szkarłatną zgnilizną (scarlet rot).

Jak pokonać?

Przed wejściem na dowolną arenę z bossem, bądźcie przygotowani na wykonanie uniku. Boss może od razu rzucić się w Waszą stronę. Najważniejsze to nie panikować i nie robić niepotrzebnych uników.

Gdy będziecie na wprost niego, boss zamiast tarzać się po arenie, zacznie korzystać ze swoich rąk - Elden Ring: Duch owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy będziecie na wprost niego, boss zamiast tarzać się po arenie, zacznie korzystać ze swoich rąk. Potrafi on wykonać kilka machnięć jednakże ataki te są mocno sygnalizowane i łatwo je uniknąć. Gdy skończy atakować, zacznijcie wykonywać swoje ciosy.

Najgroźniejsze jednakże jest jego tarzanie się po podłodze - Elden Ring: Duch owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Najgroźniejsze jednakże jest jego tarzanie się po podłodze. Musicie wtedy zachować większy dystans. Obserwujcie głównie jego ogon i głowę. Pierwszy obrót nie jest groźny, jeśli jesteście od niego oddaleni. Natomiast drugi obrót zazwyczaj ma większy zasięg.

W drugiej fazie natomiast uważajcie na jego wybuch - Elden Ring: Duch owrzodzonego drzewa (Ulcerated Tree Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W drugiej fazie natomiast uważajcie na jego wybuch. Gdy zdrowie bossa spadnie do 50%, zacznie on po chwili wytwarzać pioruny (lub zgniliznę, jeśli to zgniła wersja bossa). Od razu od niego odbiegnijcie, a najlepiej trzymać dystans, gdy zauważycie, że jego HP jest bliskie połowy. Wybuch zadaje duże obrażenia i Was przewraca. Boss wtedy przejmie inicjatywę i zaatakuje, kiedy Wy zaczniecie się podnosić, a o błąd wtedy bardzo łatwo.

Od czasu do czasu boss ten będzie używać tego ataku w drugiej fazie. Nie jest to jednorazowy ruch, także miejcie to na uwadze.