Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Czempioni Fii (Fia's Champions) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Głębinach (Deeproot Depths), Czempionów Fii (Fia’s Champions).

Ostatnia aktualizacja: 4 kwietnia 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady jak pokonać bossa, który znajduje się w Głębinach (Deeproot Depths), a mowa dokładnie o Czempionach Fii (Fia's Champions).

Czempioni Fii znajdują się w Głębinach (Deeproot Depths). Najszybciej dostaniecie się na arenę z miejsca łaski Poprzez korzenie (Across the Roots). Walka z bossem aktywuje się w momencie, gdy będziecie dostatecznie blisko portalu.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Czempionów Fii, otrzymacie Runy (40000) oraz czar Mgła Fii (Fias Mist) - Elden Ring: Czempioni Fii (Fias Champions) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Czempionów Fii, otrzymacie Runy (40000) oraz czar Mgła Fii (Fia's Mist).

Porady ogólne

  1. Walka składa się z trzech faz. W dwóch pierwszych fazach będziecie walczyć z jednym przeciwnikiem, natomiast w trzeciej fazie, pokonać będziecie musieli trzech przeciwników naraz.
  2. Czempion Fii specjalizuje się w walce w zwarciu, Rogier, czarodziej walczy za pomocą szybkich, błyskamiennych zaklęć, ponadto wspomaga się rapierem, natomiast Lionel Lwie Serce (Lionel, the Lionhearted) walczy za pomocą miecza do pchnięć oraz magii śmierci.
  3. Lionel jest najgroźniejszym przeciwnikiem ze wszystkich trzech NPC, głównie ze względu na szybkie pchnięcia, magię śmierci oraz dobrą obronę przeciwko fizycznym obrażeniom.
  4. Walcząc z trzema naraz, skupcie się na jednym z wrogów. Dzięki temu szybko pokonacie przeciwnika i ułatwicie sobie walkę z kolejną dwójką wrogów.
  5. Obszarowe ataki i/lub zaklęcia są bardzo pomocne, zwłaszcza w trzeciej fazie, gdzie walczyć będziecie z trzema przeciwnikami jednocześnie.
  6. Do walki możecie przyzwać prochy, które pomogą w walce.

Build dla maga - jak walczyć?

Do walki warto skorzystać z takich zaklęć jak Odłamek zasadzki (Ambush Shard), Nocna Kometa (Night Comet) oraz Nocny odłamek (Night Shard). Głównie ze względu na fakt, iż NPC będą często unikać innych zaklęć. Nocne zaklęcia są niewidoczne dla wrogów humanoidalnych, dlatego są idealnym wyborem do tej walki.

Pierwszy przeciwnik, Czempion Fii zacznie biec w Waszą stronę od samego początku - Elden Ring: Czempioni Fii (Fias Champions) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pierwszy przeciwnik, Czempion Fii zacznie biec w Waszą stronę od samego początku. Wystarczy skorzystać z zaklęć nocnych, aby bardzo szybko go zabić. Przeciwnik ten nie jest zbyt wytrzymały, wystarczy naładować chociażby 2-3 razy nocną kometę, aby go zabić.

Jeśli jednak nie zdążycie go zabić i przybliży się do Was na niebezpieczną odległość, odbiegnijcie od niego i ponownie skorzystajcie z czarów nocnych lub dokończcie go za pomocą broni białej.

Po pokonaniu pierwszego przeciwnika, po chwili pojawi się drugo wróg, Czarodziej Rogier - Elden Ring: Czempioni Fii (Fias Champions) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Po pokonaniu pierwszego przeciwnika, po chwili pojawi się drugo wróg, Czarodziej Rogier. Walka głównie różni się tym, że Rogier rzadko kiedy będzie atakować w zwarciu. Tworzyć będzie on błyskamienne zaklęcia. Nie posiada on jednak zbyt dużej ilości zdrowia, dlatego korzystając z nocnych zaklęć pokonacie go równie szybko, co wcześniejszego przeciwnika.

W trzeciej fazie zacznie się prawdziwa walka, z trzema przeciwnikami jednocześnie - Elden Ring: Czempioni Fii (Fias Champions) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W trzeciej fazie zacznie się prawdziwa walka, z trzema przeciwnikami jednocześnie. Jako mag powinniście mieć dostęp do kilku obszarowych zaklęć jak np. Karyjski Wielki Miecz (Carian Greatsword), Młotek Haimy (Gavel of Haima), czy Błyskamienny łuk (Glinstone Arc).

Jeśli jednak nie chcecie się skupiać na kilku przeciwnikach jednocześnie, możecie nadal powtarzać taktykę, która wymaga użycia nocnych zaklęć, aby zabić szybko jednego wroga - Elden Ring: Czempioni Fii (Fias Champions) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli jednak nie chcecie się skupiać na kilku przeciwnikach jednocześnie, możecie nadal powtarzać taktykę, która wymaga użycia nocnych zaklęć, aby zabić szybko jednego wroga.

Uważajcie na Lionela, gdyż jego czar tworzący kilka czaszek, bardzo dobrze podąża za przeciwnikiem, czyli za Wami - Elden Ring: Czempioni Fii (Fias Champions) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Uważajcie na Lionela, gdyż jego czar tworzący kilka czaszek, bardzo dobrze podąża za przeciwnikiem, czyli za Wami. Są jednak powolne, tak samo jak i Lionel. Nie pozwólcie mu również zbliżyć się do Was, gdyż wtedy skorzysta z bardzo szybkich pchnięć, które zadają spore obrażenia.