Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Mapa Elden Ring - Caelid - Czary i Inkantacje
Mapa Elden Ring - Caelid - Czary i Inkantacje
Ogniu, wiruj!
Ogniu, daj mi siłę
Zatrucie oręża
Żywotność bestii
Szpon bestii
Szpon bestii Gurranqa
Proca bestii
Kamień Gurranqa
Wytrzymałość bestii
Nici szkodników
Proca
Wieczna ciemność
Błyskamienne gwiazdy
Nocny odłamek
Mgła nocnej służki
Nocna kometa
Niszczyciel skał
Gwiazdy Ruiny
Kryształowa struga
Umierające gwiazdy
Powiększ mapę

Elden Ring: Czary i Inkantacje (Caelid) - lista wszystkich Elden Ring poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera listę wszystkich czarów (sorceries) i inkantacji (incantations), które znajdziecie w Caelid. Region ten znajduje się na wschód od Pogrobna (Limgrave).

Ostatnia aktualizacja: 2 maja 2022

Legenda Mapa Elden Ring - Caelid - Czary i Inkantacje

Inkantacje

Czary

Na tej stronie poradnika do Elden Ring możecie znaleźć listę wszystkich czarów (sorceries) oraz inkantacji (incantations), które możecie znaleźć w Caelid. Region ten znajduje się na wschód od Pogrobna (Limgrave). Został tutaj opisany sposób jak zdobyć poszczególne czary oraz inkantacje.

Aby korzystać z czarów, należy wyekwipować dowolny kostur znaleziony w grze, a następnie wyekwipować czary w zakładce Zapamiętaj czar podczas odpoczynku przy miejscu łaski (site of grace). Podobnie jest w przypadku inkantacji, tyle że do użycia ich potrzebujecie talizmanów bądź pieczęci.

W Caelid, będziecie w stanie zdobyć 10 czarów oraz 10 inkantacji.

Inkantacje - Ogniu, wiruj! (Whirl, O Flame) [1]

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie. Znajdywać się tam będzie skarabeusz, którego musicie zabić, aby zdobyć inkantację.

Inkantacje - Ogniu, daj mi siłę (Flame, Grant me Strength) [2]

W miejscu wskazanym na mapie znajduje się Fort Gael - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

W miejscu wskazanym na mapie znajduje się Fort Gael. Obejdźcie Fort z lewej strony. Napotkacie tam dwóch przeciwników, którzy posługują się miotaczem płomieni. Pomiędzy nimi znajdywać się będzie inkantacja.

Inkantacje - Zatrucie oręża (Poison Armament) [3]

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie, czyli do północnej części Bagna Aeoni (Swamp of Aeonia) - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie, czyli do północnej części Bagna Aeoni (Swamp of Aeonia). Tam napotkacie niewidzialnego skarabeusza, który zostawia ślady. Wystarczy ustać na jego drodze i w odpowiednim momencie zaatakować. Gdy skarabeusz zginie, otrzymacie inkantację.

Inkantacje - Żywotność bestii (Bestial Vitality) [4]

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie. Tam znajdziecie NPC, który nazywa się Gurranq, Bestialski Duchowny (Gurranq, Beast Clergyman). Po oddaniu mu trzeciego morowego korzenia (Deathroot), otrzymacie Żywotność bestii (Bestial Vitality).

Inkantacje - Szpon bestii (Beast Claw) [5]

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie. Tam znajdziecie NPC, który nazywa się Gurranq, Bestialski Duchowny (Gurranq, Beast Clergyman). Po oddaniu mu piątego morowego korzenia (Deathroot), otrzymacie Szpon Bestii (Beast Claw).

Inkantacje - Szpon bestii Gurranqa (Gurranq's Beast Claw) [6]

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie. Tam znajdziecie NPC, który nazywa się Gurranq, Bestialski Duchowny (Gurranq, Beast Clergyman). Po oddaniu mu ósmego morowego korzenia (Deathroot), otrzymacie tę inkantację.

Inkantacje - Proca bestii (Bestial Sling) [7]

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie. Tam znajdziecie NPC, który nazywa się Gurranq, Bestialski Duchowny (Gurranq, Beast Clergyman). Po oddaniu mu drugiego morowego korzenia (Deathroot), otrzymacie tę inkantację.

Inkantacje - Kamień Gurranqa (Stone of Gurranq) [8]

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie. Tam znajdziecie NPC, który nazywa się Gurranq, Bestialski Duchowny (Gurranq, Beast Clergyman). Po oddaniu mu szóstego morowego korzenia (Deathroot), otrzymacie tę inkantację.

Inkantacje - Wytrzymałość bestii (Bestial Constitution) [9]

Na lewo od wejścia na most znajduje się skarabeusz, na niższym poziomie. Zeskoczcie na dół i zabijcie go, aby otrzymać ostatnią bestialską inkantację.

Inkantacje - Nici szkodników (Pest Threads) [10]

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie. Tam spotkacie Gowry'ego. Inkantacja ta będzie dostępna do kupna za 7500 Run po tym, jak pomożecie Milicent i dacie jej protezę walkirii (Valkyrie Prothesis).

Czary - Proca (Rock Sling) [1]

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie. Czar znajduje się w ruinach, a dokładniej w skrzyni, której pilnują przeciwnicy. Zejdźcie na dół po schodach, tam znajdywać się będzie skrzynia z czarem.

Czary - Wieczna ciemność (Eternal Darkness) [2]

Udając się we wskazane miejsce na mapie, zauważycie bagienną strażnicę - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udając się we wskazane miejsce na mapie, zauważycie bagienną strażnicę. W jej środku znajduje się cela, a w celi czar Wieczna ciemność (Eternal Darkness).

Czary - Błyskamienne gwiazdy (Glinstone Stars) [3]

Czar Błyskamienne gwiazdy jest dostępny do kupna u Gowryego w jego szopie za 3000 Run - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Czar Błyskamienne gwiazdy jest dostępny do kupna u Gowry'ego w jego szopie za 3000 Run.

Czary - Nocny odłamek (Night Shard) [4]

Czar Nocny odłamek jest dostępny do kupna u Gowry'ego w jego szopie za 4000 Run.

Czary - Mgła nocnej służki (Night Maiden's Mist) [5]

Czar Mgła nocnej służki jest dostępny do kupna u Gowry'ego w jego szopie za 5000 Run.

Czary - Nocna kometa (Night Comet) [6]

Czar znajduje się w Selliańskim, czarodziejskim mieście (Sellia, Town of Sorcery) - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Czar znajduje się w Selliańskim, czarodziejskim mieście (Sellia, Town of Sorcery). Po złamaniu pieczęci, udajcie się do znacznika na mapie. Tam znajdywać się będzie skrzynia, a w niej czar.

Czary - Niszczyciel skał (Rock Blaster) [7]

Udajcie się do Kryształowego, Selliańskiego Tunelu (Sellia Crystal Tunnel) - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się do Kryształowego, Selliańskiego Tunelu (Sellia Crystal Tunnel). Czar znajduje się w szopie na górnym piętrze.

Czary - Gwiazdy Ruiny (Stars of Ruin) [8]

Czar ten zdobędziecie po ukończeniu zadania Czarodziejka Sellen (Sorceress Sellen) - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Czar ten zdobędziecie po ukończeniu zadania Czarodziejka Sellen (Sorceress Sellen). Musicie udać się ponownie do miejsca, w którym spotkaliście czarodzieja Lusata.

Czary - Kryształowa struga (Crystal Torrent) [9]

Kryształową strugę otrzymacie za pokonanie Trio krysztalników (Crystallians Trio) w Selliańskiej kryjówce (Sellia Hideaway) - Elden Ring: Czary i Inkantacje (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Kryształową strugę otrzymacie za pokonanie Trio krysztalników (Crystallians Trio) w Selliańskiej kryjówce (Sellia Hideaway).

Czary - Umierające gwiazdy (Collapsing Stars) [10]

Udajcie się po pokonaniu Radahna, Gwiezdnej Plagi (Starscourge Radahn) do Katakumb Poległych na Wojnie (War-Dead Catacombs). Będąc w tych katakumbach, musicie zejść na dół, od razu po lewej stronie znajdywać się będą schody. Skrzynia z czarem znajduje się blisko wojowników-duchów.