Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Adan złodziej ognia (Adan thief of fire) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa Adan złodziej ognia (Adan thief of fire), który znajduje się we wiecznym więzieniu złoczyńcy w lokacji Jeziorna Liurnia.

Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z bossem Adan złodziej ognia. To opcjonalny boss zamknięty w wiecznym więzieniu złoczyńcy. Znajduje się ono w południowym regionie Jeziorni Liurnia obok miejsca łaski Brzeg jeziora Liurnii. Zabicie Adana nie jest wymagane do ukończenia gry. Warto stawić mu jednak czoło, bo w nagrodę otrzymujecie ognistą inkantację.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Adana złodzieja ognia (Adan thief of fire) otrzymacie 3800 run, oraz inkantację Płomień okrutnego boga (Flame of the Fell God).

Adan złodziej ognia - Porady ogólne

  1. W walce nie możecie skorzystać z pomocy prochów do przywoływania duchów dlatego nie marnujcie na nie czasu.
  2. Boss posługuje się ognistymi zaklęciami. Dlatego warto założyć sprzęt i skorzystać z przedmiotów, które podnoszą odporność przed tym żywiołem
  3. Zwracajcie uwagę na pojawiającą się okrągłą runę o kolorze czerwonym. Symbolizuje ona moment, po którym Adan użyje ognistego zaklęcia.
  4. Adan jest podatny na ciężkie bronie i szybko zostaje ogłuszony. Warto wyposażyć się w broń tego typu, aby ułatwić sobie starcie.

Build dla walki w zwarciu - jak pokonać?

Adan złodziej ognia to humanoidalny przeciwnik. Oznacza to, że jest wyjątkowo mobilny i będzie starał się uniknąć Waszych ataków. Największym wyzwaniem w tej walce jest dbanie o odpowiedni zasięg i odległość, aby omijać ogniste zaklęcia wroga. Na szczęście wizualny efekt czerwonej runy pojawia się chwilę przed tym, jak boss rzuca czar. To chwila, w której musicie wykonać unik i odejść od Adana. Dlatego uważnie obserwujcie przeciwnika i wyczekujcie tego momentu.

Adan będzie często rzucał inkantację Płomień okrutnego boga (Flame of the Fell God) - to wielka kula ognia, która po wybuchu pokrywa znaczną część areny ogniem. Utrudnia on podejście do przeciwnika, ale jest wolny i jego animacja długo trwa. Tym samym łatwo go ominąć i trzymać się w bezpieczniej odległości. Korzystajcie z biegania, a z łatwością unikniecie tego efektu. Niebezpieczny jest za to jego drugie zaklęcie w postaci ognistego wybuchu. W tym wypadku macie zdecydowanie mniej czasu na reakcję.

Poza zaklęciami Adan korzysta z broni do walki w zwarciu - Elden Ring: Adan złodziej ognia (Adan thief of fire) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Poza zaklęciami Adan korzysta z broni do walki w zwarciu. Nie jest to nic specjalnego, ale nakłada efekt krwawienia, na który musicie uważać. Boss często pudłuje ze swojej kombinacji ciosów. Przeczekajcie więc moment długiej animacji ataków i skupcie się na ostatnim, wyprowadzając od razu kontratak. W ten sposób ukarzecie go za spudłowanie.

Adan to humanoidalna postać, więc możecie w łatwy sposób wybić go z rytmu i przerwać animację ataku, choćby poprzez silne ataki z wyskoku - Elden Ring: Adan złodziej ognia (Adan thief of fire) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Adan to humanoidalna postać, więc możecie w łatwy sposób wybić go z rytmu i przerwać animację ataku, choćby poprzez silne ataki z wyskoku. Korzystajcie z tego, gdy nadarzy się okazja. Dodatkowo łatwo go ogłuszyć jeśli korzystacie z ciężkiej broni. Wówczas macie okazję zaatakować z jednego lub dwóch dodatkowych ataków.

Możecie również zajść przeciwnika od tyłu, gdy ten jest w trakcie rzucania zaklęcia - Elden Ring: Adan złodziej ognia (Adan thief of fire) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Możecie również zajść przeciwnika od tyłu, gdy ten jest w trakcie rzucania zaklęcia. Jeśli będziecie wystarczająco szybcy, to uda Wam się trafić Adana atakiem krytycznym w plecy. Pamiętajcie też, że wróg może korzystać z fiolki karmazynowych łez, aby odnowić sobie życie - pilnujcie, aby przerywać mu tę czynność. Trzymajcie się tej taktyki, a przeciwnik szybko pożegna się z życiem.