Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Darriwil, wasalny rycerz (Bloodhound Knight Darriwil) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Burzowym Wzgórzu (Stormhill), Darriwila, wasalnego rycerza (Bloodhound Knight Darriwil).

Ostatnia aktualizacja: 1 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z bossem, znajdującym się w regionie Pogrobno (Limgrave), a dokładnie w Wiecznym Więzieniu Burzowego Wzgórza (Stormhill Evergoal). Mowa tu o Darriwilu, wasalnym rycerzu (Bloodhound Knight Darriwil). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać.

Oprócz Wasalnego rycerza Darriwila, możecie spotkać też bossa imieniem Wasalny rycerz (Bloodhound Knight). Walczy się z nim tak samo, ale znajduje się w innej lokacji i daje inne nagrody. Lokacja, w której możecie podjąć z nim walkę to Kryształowa Jaskinia przy jeziorze (Lakeside Crystal Cave) w regionie Jeziorna Liurnia (Liurnia of the Lakes). Na tej mapie jest to miejsce łaski o numerze 49.

Lokacja

Boss znajduje się na w Wiecznym Więzieniu Burzowego Wzgórza (Stormhill Evergoal) - Elden Ring: Darriwil, wasalny rycerz (Bloodhound Knight Darriwil) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Boss znajduje się na w Wiecznym Więzieniu Burzowego Wzgórza (Stormhill Evergoal). Jest to boss opcjonalny, niewymagany do ukończenia gry. Arena bossa pojawi się w momencie, gdy przeteleportujecie się do niej za pomocą wejścia w interakcję z wiecznym więzieniem. Najbliższe miejsce łaski to Jezioro Agheela (Południe) (Agheel Lake South). Na tej mapie znajduje się pod numerem 23.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie bossa Wasalny rycerz Darriwil (Bloodhound Knight Darriwil) otrzymacie Runy (1900) oraz Kieł wasalnego rycerza (Bloodhounds Fang) - Elden Ring: Darriwil, wasalny rycerz (Bloodhound Knight Darriwil) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie bossa Wasalny rycerz Darriwil (Bloodhound Knight Darriwil) otrzymacie Runy (1900) oraz Kieł wasalnego rycerza (Bloodhound's Fang).

Za pokonanie bossa Wasalny rycerz (Bloodhound Knight) otrzymacie Runy (3600) oraz Medalion z bursztynem modrym (Cerulean Amber Medallion) - Elden Ring: Darriwil, wasalny rycerz (Bloodhound Knight Darriwil) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie bossa Wasalny rycerz (Bloodhound Knight) otrzymacie Runy (3600) oraz Medalion z bursztynem modrym (Cerulean Amber Medallion). To medalion, który zwiększa maksymalną liczbę PS.

Porady ogólne

  1. Boss jest szybki i zwinny, do tego często znika z pola widzenia. Dlatego też, jeśli nie atakuje on Waszej postaci, lepiej już wcześniej mieć wyekwipowaną tarczę i chronić się nią...
  2. ...jednakże nie przesadzajcie z obroną, gdyż boss nakłada krwawienie. Jeśli będziecie zbyt długo się bronić przed jego atakami, pasek statusu krwawienia szybko się napełni, a wy będziecie otrzymywać mimo blokowania obrażenia.
  3. Atakujcie jeden raz, jeśli walczycie wolniejszą bronią, lub dwa razy, jeśli walczycie szybszą bronią. Jeśli nie zastosujecie się do tego, bardzo często będziecie wymieniać się atakami i otrzymywać bezsensownie obrażenia.
  4. Boss jest agresywny i bardzo często będzie napierał, dlatego próbujcie się uleczyć, lub wyleczyć status krwawienia, gdy jesteście od niego oddaleni, bądź wykonuje on swoją serię ataków z dala od Was.
  5. W walce z Darriwilem nie możecie przyzywać duchów! Jest to znaczące utrudnienie.
  6. Wasalny rycerz Darriwil wrażliwy jest na zatrucie, szkarłatną zgniliznę, krwawienie i odmrożenie. Warto więc korzystać z tej sposobności.

Build dla maga - jak walczyć?

Walka jako mag z Darriwilem jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na fakt, że boss jest bardzo zwinny, skraca szybko dzielący Was dystans, ponadto z łatwością unika czarów, które wystrzeliwane są od razu po skorzystaniu z nich. Dlatego też warto wybrać przed podjęciem walki z nim czar Wilcza Pułapka Mieczy do slotów na magię. Czar ten tworzy początkowo aurę, która po chwili materializuje miecz lecący w stronę wroga. Boss wykona unik na samym początku, gdy miecz się materializuje, a nie gdy wystrzeli.

Na samym początku warto wyjść z kręgu, w którym się znajdujecie, nie zbliżając się do niebieskiego światła - Elden Ring: Darriwil, wasalny rycerz (Bloodhound Knight Darriwil) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Na samym początku warto wyjść z kręgu, w którym się znajdujecie, nie zbliżając się do niebieskiego światła. Wychodząc z kręgu, właśnie przy niebieskim świetle pojawi się Darriwil. Jeśli wyjdziecie z kręgu od przeciwległej strony, dystans pomiędzy Wami będzie bardzo duży, co może dać Wam dużo czasu na wystrzelenie wielu pocisków i ułatwienie walki już na samym początku potyczki.

Problem polega jednak na tym, że czasu na skorzystanie z czaru będzie bardzo mało. Dlatego też castujcie czary dopiero w momencie, gdy boss będzie oddalony od Was lub zakończy serię ataków, która chybi.

Pod żadnym pozorem nie leczcie się ani nie odnawiajcie many gdy boss będzie na bliskim lub średnim dystansie. Widząc to, od razu Was zaatakuje i prawdopodobnie zabije.

Walcząc z Darriwilem musicie być również przygotowani na to, że często będziecie musieli skorzystać z broni białej, aby zadać mu obrażenia - Elden Ring: Darriwil, wasalny rycerz (Bloodhound Knight Darriwil) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Walcząc z Darriwilem musicie być również przygotowani na to, że często będziecie musieli skorzystać z broni białej, aby zadać mu obrażenia. Warto również podjąć się walki z bossem, grając jako mag, w momencie gdy zdobędziecie wyższy poziom oraz kilka potężniejszych czarów.

Dobrze pomyśleć również o tarczy, aby zmieniać ją z kosturem. Gdy będziecie daleko, możecie korzystać z kostura, natomiast gdy Darriwil się zbliży, szybko zmieńcie na tarczę. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż tarcza pomoże bronić się przed atakami bossa, które są całkiem szybkie i nieprzewidywalne. Co więcej, warto blokować jego trzy pierwsze ataki, a dopiero potem atakować. Boss wtedy zazwyczaj kończy swoje ataki, albo przygotowuje się do kolejnego, jednakże wolniejszego ruchu, dzięki czemu będziecie mieli okazje do zaatakowania. Pamiętajcie jednak, aby wykonać unik po swoim ataku, jeśli widzicie, że jego postawa nie została przełamana, gdyż najpewniej będzie wtedy wykonywać kolejny atak.

Jeśli korzystacie z magii, może ona okazać się bardzo pomocna w walce z bossem, jednakże niezalecane jest używanie zaklęć, bądź umiejętności, które mają długi czas ładowania - Elden Ring: Darriwil, wasalny rycerz (Bloodhound Knight Darriwil) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli korzystacie z magii, może ona okazać się bardzo pomocna w walce z bossem, jednakże niezalecane jest używanie zaklęć, bądź umiejętności, które mają długi czas ładowania. Głównie ze względu na agresywny styl walki przeciwnika, większość Waszych prób zostanie przerwanych.

Ważnym jest, aby być bardzo cierpliwym w tej walce, blokować jego ataki w momencie, gdy macie zapełniony pasek krwawienia w małej ilości, a unikać lub uciekać, gdy będzie on bliski zapełnienia. Prowokujcie go do ataków polegających na ocieraniu broni lub szponów, a następnie wykonajcie unik i zaatakujcie. Bardzo często blokowanie trzech pierwszych ciosów oznaczać będzie przejęcie inicjatywy przez Was i zaatakowanie bossa.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Wasalny rycerz Darriwil nie będzie od razu obecny na arenie. Na początku walki musicie udać się do południowej krawędzi wiecznego więzienia, gdzie znajduje się wyrwa. To z niej wyjdzie przeciwnik. Możecie zawczasu wyskoczyć do góry i na "dzień dobry" powitać go silnym atakiem z wyskoku.

Przeciwnik jest bardzo szybki, zwinny i silny - Elden Ring: Darriwil, wasalny rycerz (Bloodhound Knight Darriwil) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przeciwnik jest bardzo szybki, zwinny i silny. Nieprzerwanie będzie na Was napierać. Dlatego nie będziecie mieć okazji do wyprowadzania serii ciosów. Skupcie się na maksymalnie dwóch przy lżejszej broni i tylko jednym przy cięższej. Jeśli korzystacie z tarczy, to warto mieć ją podniesioną jak najczęściej. Zwiększy to trochę Waszą defensywę. Jednak tylko największe tarcze sprawią, że jego ciosy się odbiją.

Najlepszą metodą jest robienie uników, choć wymaga to dobrej znajomości jego ruchów - Elden Ring: Darriwil, wasalny rycerz (Bloodhound Knight Darriwil) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Najlepszą metodą jest robienie uników, choć wymaga to dobrej znajomości jego ruchów. Jeśli zdecydujecie się na odważniejszą taktykę, róbcie uniki w jego stronę. Przeciwnik często porusza się do przodu podczas atakowania, dlatego w ten sposób częściej będziecie znajdować się za jego plecami. I choć na krótko zyskacie okazję do wyprowadzenia kilku ciosów. Podczas korzystania z cięższej broni być może uda Wam się pozbawić przeciwnika równowagi, a następnie wyprowadzić krytyczny cios.

Podczas szarżowania, przeciwnik będzie na chwilę znikać - Elden Ring: Darriwil, wasalny rycerz (Bloodhound Knight Darriwil) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Podczas szarżowania, przeciwnik będzie na chwilę znikać. Na szczęście nie ma tu problemu z automatycznym odznaczaniem go w takiej sytuacji. Dlatego możecie go mieć ciągle na oku. Kiedy się do Was zbliży, postarajcie się jak najszybciej wykonać unik w przód. Choć nie ma nigdy pewności jaki będzie jego następny ruch, zwiększa to Wasze szanse na udany odwet. I oczywiście uniknięcie obrażeń.

Jeśli uda Wam się uniknąć jego ataku z wyskoku, będziecie mogli mu odpłacić tym samym - Elden Ring: Darriwil, wasalny rycerz (Bloodhound Knight Darriwil) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli uda Wam się uniknąć jego ataku z wyskoku, będziecie mogli mu odpłacić tym samym. To dlatego, że jest po tym przez króciutką chwilę bezczynny, zbierając się do następnej akcji. Robi to zresztą po każdym silniejszym ataku, który zwykle kończy się mocnym uderzeniem w ziemię. Możecie to wykorzystać.

Jeśli korzystacie z broni narzucającej któryś z negatywnych statusów, znacznie ułatwicie i skrócicie tę trudną walkę - Elden Ring: Darriwil, wasalny rycerz (Bloodhound Knight Darriwil) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli korzystacie z broni narzucającej któryś z negatywnych statusów, znacznie ułatwicie i skrócicie tę trudną walkę. Jeśli natomiast problemów przysparza Wam krwawienie narzucane przez niego, możecie wspomóc się Pigułami krzepliwości, które nie pozwolą na napełnienie nieprzyjaznego paska. Z drugiej jednak strony, nie jest on tak szkodliwy jak można się spodziewać.