Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Margit, Upadły Omen (Margit The Fell Omen) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Burzowym Wzgórzu (Stormhill), który zwie się Margit, Upadły Omen (Margit The Fell Omen).

Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z bossem, znajdującym się w Burzowym Wzgórzu (Stormhill). Mowa o bossie Margit, Upadły Omen (Margit The Fell Omen). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać.

Boss znajduje się na w Burzowym Wzgórzu (Stormhill), a dokładnie przed wejściem do Zamku Burzowego Całunu (Stormveil Castle). Margit jest bossem koniecznym do pokonania z uwagi na fakt, że dalsza lokacja prowadzi do Władcy, którego będziecie musieli pokonać, jeśli chcecie ruszyć fabułę do przodu.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Margita otrzymacie Sakwę na talizman. Sakwa ta zwiększy ilość aktualnie wyposażonych talizmanów w Waszym ekwipunku.

Porady ogólne

  1. Większość ataków bossa możecie sparować za pomocą tarczy. Jest to duże ułatwienie, gdyż pozwala na zatrzymanie kolejnych ataków. Ponadto, Margit może otrzymać od Was cios krytyczny, który zada duże obrażenia, za drugim razem, gdy wykonacie udane parowanie.
  2. Parowanie jednakże nie jest zalecane dla nowych graczy, gdyż timingi bossa są bardzo nieprzewidywalne. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie blokowanie ciosów (za pomocą wytrzymałej tarczy) lub trzymanie dystansu, unikanie i przechodzenie za plecy wroga.
  3. Mocne ataki po skoku zadają spore obrażenia i mogą łatwo wyprowadzić bossa z równowagi. Jeśli macie czas na zaatakowanie, warto wykonać skok oraz silny atak. Kilka takich ciosów powinno przełamać postawę bossa i nagrodzić Was możliwością wykonania ciosu krytycznego.
  4. Będąc oddalonym, boss może wykonać rzut sztyletami. Jeśli odległość jest bardzo duża, zrobi to dwa razy, jeśli niewielka, rzuci sztyletem raz, a następnie wykona szybki atak bronią.
  5. Prowokowanie bossa do użycia ataku młotem jest dobrą taktyką. Uniknięcie tych ataków jest łatwe, ponadto jest to wolny ruch, który spowoduje, że po jego wykonaniu będziecie mieli chwilę na zaatakowanie bossa.
  6. Możecie przyzwać do pomocy NPC, po prawej stronie, tuż przed wejściem na arenę bossa. Jest to mag, który wspomoże Was zaklęciami, ponadto będzie prowokował bossa do atakowania właśnie jego.
  7. Niech nie zmyli Was zasięg ataków Margita. Jego ataki potrafią trafić z dużej odległości, dlatego bądźcie często przygotowani na unik lub blok.
  8. Walkę możecie sobie nieco ułatwić, poprzez nabycie Kajdan Margita (Margit's Shackle). Możecie kupić je u Łaty (Patches) lub po zabiciu go i dostarczeniu Dzwonka kulistego u Cieni bliźniaczych służek (Twin Maiden Husks) w Twierdzy okrągłego stołu (Roundtable Hold). Przedmiot kosztuje 5000 run. Podczas walki może zostać użyty tylko w pierwszej fazie jedynie dwa razy. Wykorzystany unieruchomi bossa na 3 sekundy, dlatego warto stosować go w niedalekiej odległości. To przedmiot wielokrotnego użytku, więc nigdy nie zniknie Wam z ekwipunku.
  9. Margit wrażliwy jest na krwawienie, dlatego warto skorzystać z broni narzucającej taki status. Może to znacznie ułatwić walkę.

Build dla maga - jak walczyć?

Zaraz po wejściu na arenę skorzystajcie z przywołania watahy wilków. Będą oni najlepszym sojusznikiem w walce z bossem. Nie zadadzą one zbyt dużej ilości obrażeń, jednakże wytrzymają sporo czasu, a do tego będą brały aggro bossa na siebie, dzięki czemu wy z bezpiecznej odległości będziecie mogli castować swoje zaklęcia.

Pamiętajcie jednak, aby castować zaklęcia w momencie, gdy boss wykonuje już swój atak w wilki - Elden Ring: Margit, Upadły Omen (Margit The Fell Omen) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pamiętajcie jednak, aby castować zaklęcia w momencie, gdy boss wykonuje już swój atak w wilki. Dzięki temu nadal będzie je atakować, a Wy z bezpiecznej odległości będziecie mogli zadawać mu obrażenia.

Jeśli jednak wilki zginą, bądź nie będziecie używali tego przywołania, będąc w znacznej odległości od Margita, zacznie on wyrzucać dwa świecące sztylety w Waszą stronę. Dlatego też po wystrzeleniu czarów, poruszajcie się w bok, abyście nie zostali trafieni.

Przy niektórych atakach możecie nawet wyprowadzić go z równowagi, jeśli przyjmie na siebie zbyt dużo obrażeń - Elden Ring: Margit, Upadły Omen (Margit The Fell Omen) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przy niektórych atakach możecie nawet wyprowadzić go z równowagi, jeśli przyjmie na siebie zbyt dużo obrażeń. Możecie wtedy podbiec do bossa i wykonać cios krytyczny, aby zadać duże obrażenia.

W drugiej fazie Margit o wiele chętniej korzysta ze sztyletów, poza tym często skacze w powietrze, atakując swoim młotem. Generalnie powinniście wykonać unik w momencie, gdy jego młot atakuje podłoże, wtedy unikniecie obrażeń, ponadto będziecie mogli je zadać przeciwnikowi. Jeśli jednak nie czujecie się na siłach, aby to zrobić, odsuńcie się od niego, gdyż atak ten wytworzy wybuch na niewielkim obszarze, który również zadaje obrażenia. Jest to też dobra okazja, aby się nieco wycofać, uleczyć bądź zregenerować manę i ponownie ostrzelać bossa za pomocą zaklęć.

Powinniście uciekać przez większość walki daleko od niego, prowokować go do używania skoków, a gdy unikniecie go, wycofać się na bezpieczną odległość i wykonywać ostrzał za pomocą zaklęć - Elden Ring: Margit, Upadły Omen (Margit The Fell Omen) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Powinniście uciekać przez większość walki daleko od niego, prowokować go do używania skoków, a gdy unikniecie go, wycofać się na bezpieczną odległość i wykonywać ostrzał za pomocą zaklęć.

Build dla walki w zwarciu - jak pokonać?

Jeśli zaopatrzyliście się w Kajdany Margita, dobrym pomysłem na rozpoczęcie walki będzie zbliżenie się do niego i użycie wspomnianego przedmiotu. Jeśli dodatkowo korzystacie z pomocy Rogiera lub wilkó w, przyśpieszy to proces narzucania krwawienia, co bardzo szybko może zabrać Was w drugi etap walki. Kajdan możecie używać tylko w pierwszej fazie i tylko dwukrotnie. Nie stosujcie ich jednak gdy znajdujecie się daleko od przeciwnika i nie macie jak go zaatakować, bo przez 3 sekundy, na które przeciwnik zostaje unieruchomiony, możecie nie zdążyć tego wykorzystać.

W pierwszej fazie Margit używa głównie swojego miecza, którego większość ataków możecie zablokować tarczą bez poniesienia obrażeń - Elden Ring: Margit, Upadły Omen (Margit The Fell Omen) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W pierwszej fazie Margit używa głównie swojego miecza, którego większość ataków możecie zablokować tarczą bez poniesienia obrażeń. Drugą bronią jest sztylet, który zadaje obrażenia typu Holy, toteż nawet z użyciem tarczy i tak otrzymacie straty w PŻ. Na tym etapie trudno o tarczę, która Was przed tego typu atakiem obroni. Dlatego większości jego ataków lepiej unikać, a tarczę stosować na sam koniec kombinacji ciosów.

Jeśli dobrze zapoznacie się z jego zestawem ruchów i nauczycie unikać ciosów, warto robić je w stronę przeciwnika, tak aby jak najczęściej znajdować się za jego plecami - Elden Ring: Margit, Upadły Omen (Margit The Fell Omen) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli dobrze zapoznacie się z jego zestawem ruchów i nauczycie unikać ciosów, warto robić je w stronę przeciwnika, tak aby jak najczęściej znajdować się za jego plecami. Pozwoli to na wykonanie kilku dodatkowych ataków - choć i wtedy musicie być czujni, bo gdy znajdujecie się za jego plecami, Margit lubi machnąć ogonem i czasem przejść w dłuższą kombinację ciosów. W takiej sytuacji jak najszybciej się od niego oddalcie.

W drugiej fazie możecie wykorzystać fakt, że Margit znajdujący się daleko od Was, często będzie atakować wielkim młotem z wyskoku. Ten atak dość łatwo uniknąć i jeśli znajdziecie się za plecami przeciwnika, będziecie mieli możliwość zaatakowania. Uważajcie jednak na krawędzie po bokach areny, bo bardzo łatwo się zapomnieć i spaść w przepaść.

Leczyć się najlepiej wtedy, gdy przeciwnik znajduje się daleko i właśnie skończył rzucać sztyletami - bo najczęściej ten ruch wykonuje, kiedy dzieli Was duży dystans - Elden Ring: Margit, Upadły Omen (Margit The Fell Omen) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Leczyć się najlepiej wtedy, gdy przeciwnik znajduje się daleko i właśnie skończył rzucać sztyletami - bo najczęściej ten ruch wykonuje, kiedy dzieli Was duży dystans. Jeśli walczycie w towarzystwie duchów lub Rogiera, okazji do leczenia będziecie mieć więcej.