Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Troll kamienny kopacz (Stonedigger Troll) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Pogrobno (Limgrave), który zwie się Troll kamienny kopacz(Stonedigger Troll).

Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z opcjonalnym bossem, znajdującym się w regionie Pogrobno (Limgrave), a mowa o Trollu kamiennym kopaczu (Stonedigger Troll). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać.

Troll kamienny kopacz (Stonedigger Troll) to boss olbrzymich rozmiarów, który potrafi uderzyć tak, że Wasz pasek zdrowia bardzo szybko spadnie do niskiego poziomu. Bossa znajdziecie pierwszy raz Pogrobnie (Limgrave), a dokładnie w Tunelach Pogrobna (Limgrave Tunnels).

Jest to boss opcjonalny, niewymagany do ukończenia gry.

Lokacje

Troll kamienny kopacz (Stonedigger Troll) w Pogrobnie (Limgrave):

Pierwszy raz spotkacie bossa w Pogrobnie (Limgrave), a dokładniej w Tunelach Pogrobna (Limgrave Tunnels) - Elden Ring: Troll kamienny kopacz (Stonedigger Troll) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pierwszy raz spotkacie bossa w Pogrobnie (Limgrave), a dokładniej w Tunelach Pogrobna (Limgrave Tunnels).

Troll kamienny kopacz (Stonedigger Troll) w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau):

Druga wersja bossa znajduje się Płaskowyżu Altus (Altus Plateau), a dokładniej w Starym tunelu Altus (Old Altus Tunnel) - Elden Ring: Troll kamienny kopacz (Stonedigger Troll) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga wersja bossa znajduje się Płaskowyżu Altus (Altus Plateau), a dokładniej w Starym tunelu Altus (Old Altus Tunnel).

Nagroda za pokonanie

Nagrodą za pokonanie Trolla kamiennego kopacza (Stonedigger Troll) będzie Medalion ryku (Roar Medallion) - Elden Ring: Troll kamienny kopacz (Stonedigger Troll) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Nagrodą za pokonanie Trolla kamiennego kopacza (Stonedigger Troll) będzie Medalion ryku (Roar Medallion). Wyekwipowanie go wzmocni umiejętności korzystające z ryków i okrzyków bojowych. Ponadto otrzymacie również 1800 Run.

Za pokonanie drugiej wersji bossa otrzymacie jego broń, Wielką Pałkę (Great Club) oraz 9600 Run - Elden Ring: Troll kamienny kopacz (Stonedigger Troll) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie drugiej wersji bossa otrzymacie jego broń, Wielką Pałkę (Great Club) oraz 9600 Run.

Porady ogólne

  1. Ze względu na duże rozmiary bossa, możecie wejść pod jego nogi i atakować właśnie tam, zwłaszcza, jeśli preferujecie walkę na bliski dystans. Uważajcie jednak na uderzenie rękoma bądź tupanie nogami, korzysta z tych ataków bardzo często, jeśli będziecie pod nim za długo.
  2. Jego ataki bronią powodują trzęsienia ziemi, które mogą Was zranić nawet, jeśli myślicie, że jesteście w bezpiecznej odległości. Dlatego też warto oddalić się od bossa, gdy atakuje swoją maczugą, lub wykonać perfekcyjny unik w momencie uderzenia maczugi w ziemię.
  3. Boss może uderzać maczugą wiele razy z rzędu. Jeśli tak się stanie, najprawdopodobniej zakończy serię ataków potężnym uderzeniem maczugą w ziemię. Atak może Was trafić nawet z dalekiego dystansu, ponadto, gdy wbije maczugę w ziemię, wyciągnie ją po chwili, zadając kolejne obrażenia.
  4. Walcząc z bossem, bądźcie blisko ściany. Jeśli boss zacznie atakować, a będziecie blisko ściany, bardzo często uderzać będzie właśnie w nią, przez co jego ataki się odbije i przerwie jego serię ciosów.
  5. Warto wyekwipować broń ciężką i uderzać bossa naładowanym atakiem. Głównie z powodu tego, że boss po jednym silniejszym uderzeniu zostanie lekko oszołomiony. Ponadto, będziecie mieli małe okienko czasowe, aby atakować go szybszymi atakami.

Build dla maga - jak pokonać?

Podejmując walkę z Stonedigger Troll, warto umiejscowić się najbliżej ściany. Jego ataki są dalekosiężne, przez co jego uderzenia bardzo często trafiać będą w ścianę. Spowoduje to, że boss odbije swój atak od ściany i zakończy swoją serię ataków. Walcząc jako mag, zadanie to jest bardzo łatwe do zrealizowania, gdyż Wasz sposób na pokonanie go będzie polegał na jak najdalszym odsunięciu się od Trolla, a następnie na atakowaniu go za pomocą zaklęć z bezpiecznej odległości.

W tej walce możecie również skorzysta z przywołań, dlatego warto poświęcić punkty many, aby móc skorzystać z pomocy watahy wilków. Dzięki temu boss będzie skupiał się o wiele bardziej na nich, aniżeli na Was.

Jeśli będziecie zmuszeni do tego, aby walczyć w zwarciu, o wiele lepiej będzie przebiec pomiędzy jego nogami, gdyż wykona wtedy tupnięcie, które jest łatwe do uniknięcia - Elden Ring: Troll kamienny kopacz (Stonedigger Troll) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli będziecie zmuszeni do tego, aby walczyć w zwarciu, o wiele lepiej będzie przebiec pomiędzy jego nogami, gdyż wykona wtedy tupnięcie, które jest łatwe do uniknięcia.

Jego najwolniejsze ataki zazwyczaj są tymi najpotężniejszymi, dlatego gdy zauważycie, że boss długo wykonuje dany atak, lepiej będzie się odsunąć jak najdalej od niego - Elden Ring: Troll kamienny kopacz (Stonedigger Troll) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jego najwolniejsze ataki zazwyczaj są tymi najpotężniejszymi, dlatego gdy zauważycie, że boss długo wykonuje dany atak, lepiej będzie się odsunąć jak najdalej od niego.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Troll kamienny kopacz (Stonedigger Troll) jest wytrzymałem przeciwnikiem, który w przypadku walki w zwarciu wymaga od Was opanowania i ostrożności. To wielki boss atakujący potężnymi zamachami bronią. Możecie je omijać poprzez wykonanie przewrotu, ale pamiętajcie, by nie stosować ich za wcześnie. Boss zbiera się chwilę do ataku, więc czekajcie cierpliwe aż faktycznie machnie bronią.

Dobrą taktyką jest wejście przeciwnikowi pod nogi - Elden Ring: Troll kamienny kopacz (Stonedigger Troll) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Dobrą taktyką jest wejście przeciwnikowi pod nogi. Wówczas Troll nie trafi Was ze swoich wymachów bronią. Boss będzie za to próbował Was zmiażdżyć, więc musicie uważać na uderzenia o ziemię. Łatwiej je jednak ominąć niż zwykłe ataki. Nie przesadzajcie z ofensywną, bo zostaniecie zmiażdżeni i ogłuszeni.

Dlatego trzymajcie się blisko nóg i atakujcie pojedynczymi ciosami, obserwując zachowanie wroga. Gdy boss podniesie nogę do góry zróbcie szybko unik w przeciwną stroną lub ucieknijcie za pomocą sprintu. Nie używajcie blokowana kamery na przeciwniku, bo utrudni Wam widoczności i unikanie ataków.

Próbujcie trzymać się pleców przeciwnika i uderzać go od tyłu po nogach - Elden Ring: Troll kamienny kopacz (Stonedigger Troll) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Próbujcie trzymać się pleców przeciwnika i uderzać go od tyłu po nogach. Wykonujcie pojedyncze uderzenia i obserwujcie, czy boss nie zamierza uderzyć w ziemię. Jeśli zadacie wystarczającą ilość obrażeń, to Troll po chwili upadnie na ziemię. Macie wtedy okazję wyprowadzić całą serią uderzeń aż do wyczerpania wytrzymałości.

Gdy zdrowie bossa spadnie poniżej połowy zacznie atakować potężną szarżą i uderzać wściekle bronią o ziemię. Nie możecie wówczas znaleźć się przed bossem. Przeciwnik ruszy przed siebie, by ostatecznie upaść na brzuch. Gdy zobaczycie, że wróg rusza przed siebie to najlepiej udać się na jego tyły. Macie wtedy idealną okazję, aby skupić się w pełni na atakowaniu całą serią uderzeń.

Zabicie bossa może zająć Wam trochę czasu z uwagi na jego wysoką wytrzymałość - Elden Ring: Troll kamienny kopacz (Stonedigger Troll) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Zabicie bossa może zająć Wam trochę czasu z uwagi na jego wysoką wytrzymałość. Powtarzajcie taktykę aż do skutku. Możecie sobie dodatkowo ułatwić starcie poprzez użycie Prochów Wilków. Będą one odciągać uwagę Trolla i pozwolą Wam łatwo znaleźć się za plecami bossa, gdzie jesteście bezpieczni przed większością ataków.