Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Żołnierz drakonidów z Nokstelli (Dragonkin Soldier of Nokstella) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać Żołnierza drakonidów z Nokstelli (Dragonkin Soldier of Nokstella). To opcjonalny boss, którego znajdziecie w Rzece Ainsel (Ainsel River).

Ostatnia aktualizacja: 3 czerwca 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera porady odnośnie bossa Żołnierz drakonidów z Nokstelli (Dragonkin Soldier of Nokstella). To opcjonalny przeciwnik, którego pokonanie nie jest konieczne do ukończenia gry. Oprócz tego przeciwnika, spotkać można jego inne warianty. Znajdują się one kolejno w Rzece Siofra (Siofra River) i Jeziorze zgnilizny (Lake of Rot).

Lokacje

Żołnierza drakonidów z Nokstelli (Dragonkin Soldier of Nokstella) znajdziecie w regionie Rzeka Ainsel (Ainsel River). Najbliższym od niego miejscem łaski jest Dolny brzeg rzeki Ainsel (Ainsel River Downstream) - na tej mapie będzie to miejsce łaski o numerze 3.

Stamtąd zeskoczcie na dół do tunelu prowadzącego na południe. Znajdziecie się w jaskini pełnej gigantycznych mrówek. Stamtąd musicie udać się do następnego tunelu na północy. Na jego końcu traficie do jaskini, gdzie po zbliżeniu się do wielkiego tronu, zostaniecie zaatakowani przez przeciwnika.

W tym miejscu znajdziecie informacje o tym, jak dostać się do Rzeki Ainsel.

Żołnierz drakonidów w Rzece Siofra

Kolejna wersja Żołnierza drakonidów znajduje się w Rzece Siofra (Siofra River). Udajcie się do miejsca łaski Las Wyznawców (Worshippers' Woods). Na tej mapie będzie to miejsce łaski o numerze 2.

Stamtąd skierujcie się do konstrukcji znajdującej się na południu (tak jak wskazane jest na zrzucie powyżej) i wespnijcie się na jej szczyt (zrobicie to korzystając z przewalonej kolumny) - Elden Ring: Żołnierz drakonidów z Nokstelli (Dragonkin Soldier of Nokstella) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Stamtąd skierujcie się do konstrukcji znajdującej się na południu (tak jak wskazane jest na zrzucie powyżej) i wespnijcie się na jej szczyt (zrobicie to korzystając z przewalonej kolumny). Znajdziecie tam teleporter, który przeniesie Was do potrzebnej lokacji.

Stamtąd skierujcie się na północny-zachód, gdzie znajdziecie Żołnierza drakonidów leżącego w wodzie na płaskowyżu - Elden Ring: Żołnierz drakonidów z Nokstelli (Dragonkin Soldier of Nokstella) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Stamtąd skierujcie się na północny-zachód, gdzie znajdziecie Żołnierza drakonidów leżącego w wodzie na płaskowyżu.

W tym miejscu znajdziecie informacje o tym, jak dostać się do Rzeki Siofra.

Żołnierz drakonidów w Jeziorze Zgnilizny

Ostatnią wariację Żołnierza drakonidów znajdziecie w Jeziorze Zgnilizny - Elden Ring: Żołnierz drakonidów z Nokstelli (Dragonkin Soldier of Nokstella) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Ostatnią wariację Żołnierza drakonidów znajdziecie w Jeziorze Zgnilizny. Zaczynając od miejsca łaski Brzegi Jeziora Zgnilizny (Lake of Rot Shoreside) - na tej mapie jest to miejsce łaski o numerze 1 - udajcie się na wschodnią część mapy. Dokładnie w tym miejscu znajdziecie przycisk, który wynurzy platformy, na których możecie bezstresowo stać i skupić się na walce. To z kolei mocno ułatwi starcie. Zanim jednak podejmiecie się wyprawy, zaopatrzcie się w Chroniące piguły - będziecie ich potrzebować z uwagi na szybko narzucany status szkarłatnej zgnilizny.

W tym miejscu znajdziecie informacje o tym, jak dostać się do Jeziora Zgnilizny.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Żołnierza drakonidów z Nokstelli otrzymacie Runy (12 000) oraz inkantację Zamarznięta włócznia błyskawic (Frozen Lightning Spear) - Elden Ring: Żołnierz drakonidów z Nokstelli (Dragonkin Soldier of Nokstella) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Żołnierza drakonidów z Nokstelli otrzymacie Runy (12 000) oraz inkantację Zamarznięta włócznia błyskawic (Frozen Lightning Spear).

Za pokonanie Żołnierza drakonidów w Rzece Siofra otrzymacie Runy (16 000) oraz Smoczą halabardę (Dragon Halberd) - Elden Ring: Żołnierz drakonidów z Nokstelli (Dragonkin Soldier of Nokstella) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Żołnierza drakonidów w Rzece Siofra otrzymacie Runy (16 000) oraz Smoczą halabardę (Dragon Halberd).

Za pokonanie Żołnierza drakonidów w Jeziorze Zgnilizny otrzymacie Runy (58 000) oraz katanę Ostrze ze smoczych łusek (Dragonscale Blade) - Elden Ring: Żołnierz drakonidów z Nokstelli (Dragonkin Soldier of Nokstella) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Żołnierza drakonidów w Jeziorze Zgnilizny otrzymacie Runy (58 000) oraz katanę Ostrze ze smoczych łusek (Dragonscale Blade).

Porady ogólne

  1. W każdej walce możecie skorzystać z prochów przyzwania lub pomocy innych graczy.
  2. W walce z Żołnierzem drakonidów w Rzece Siofra możecie skorzystać z wierzchowca. Pozostałe starcia musicie stoczyć na pieszo.
  3. Wszystkim wersjom Żołnierza drakonidów można narzucić krwawienie, zatrucie i odmrożenie. Przeciwnik w Jeziorze zgnilizny jest jednak odporny na szkarłatną zgniliznę, w przeciwieństwie do pozostałych.
  4. Do walki z Żołnierzem drakonidów z Nokstelli zaopatrzcie się w zbroję dobrze chroniącą przed magią lodu, piorunu i fizycznymi obrażeniami. Do reszty walk skupcie się na ochronie przed obrażeniami fizycznymi.
  5. Wrażliwym miejscem Żołnierzy drakonidów jest głowa. W przypadku wersji z Nokstelli uderzanie w nią może być trudne - w tej walce lepiej trzymać się na tyłach przeciwnika.
  6. Żołnierze drakonidów atakują najczęściej swoimi przednimi łapami, obejmując spore obszary. Ruchy stosunkowo łatwo przewidzieć, a dobrze wymierzone uniki w zupełności wystarczą, aby ustrzec się obrażeń.
  7. W drugiej fazie Żołnierz drakonidów z Nokstelli wzbogaca swoje ataki magią lodu i piorunu. Narażanie się na nie buduje status odmrożenia. Dobrze jest więc mieć Lodowate piguły (Thawfrost Boluses).
  8. W drugiej fazie walki z Żołnierzem z Nokstelli warto uciekać w razie ataku, w którym Żołnierz rzuca magicznymi włóczniami. Rażą one na dużym obszarze, więc warto wtedy przestać namierzać wroga i szybko uciekać jak najdalej.
  9. Przeciwnicy najbardziej wrażliwi są na ataki fizyczne. Wszelkiego rodzaju magia zadaje im mniejsze obrażenia.

Jak pokonać?

Po wejściu na arenę będziecie mieć chwilę, aby skorzystać z przedmiotów, które mogą przydać się Wam w walce. Może to być Szlachetne mięso (Exalted Meat), które zwiększy siłę ataków fizycznych. Możecie też skorzystać z prochów przyzwania, ale zaleca się tu pomocnika, którego cechuje wysoka wytrzymałość i mobilność.

Kiedy już przeciwnik przejdzie do ataku, szybko udajcie się za niego - Elden Ring: Żołnierz drakonidów z Nokstelli (Dragonkin Soldier of Nokstella) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy już przeciwnik przejdzie do ataku, szybko udajcie się za niego. Trzymając się jego nóg unikniecie wiele ataków - Żołnierze atakują najczęściej przednimi łapami. Uważajcie jednak, aby nie znaleźć się przy jego brzuchu - w tym miejscu trudno w niego trafić.

Z uwagi na duże rozmiary przeciwnika, lepiej w tej walce nie korzystać z namierzania - Elden Ring: Żołnierz drakonidów z Nokstelli (Dragonkin Soldier of Nokstella) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Z uwagi na duże rozmiary przeciwnika, lepiej w tej walce nie korzystać z namierzania. Najwrażliwszym miejscem przeciwnika jest jego głowa, ale pozostawanie na jego froncie jest ryzykowne. Wróg w zasadzie bez przerwy atakuje rękami, więc będziecie mieli mało okazji do odwetu.

Bez względu na to gdzie się znajdujecie, bacznie obserwujcie przeciwnika - Elden Ring: Żołnierz drakonidów z Nokstelli (Dragonkin Soldier of Nokstella) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Bez względu na to gdzie się znajdujecie, bacznie obserwujcie przeciwnika. Bardzo szybko Was namierza i ciągle obraca się ku Wam, dlatego nieprzerwanie musicie być gotowi na wykonanie uniku w momencie uderzenia.

Każde uderzenie Was ogłuszy, a nawet zrzuci z nóg. Idzie za tym ryzyko, że w razie serii ataków bardzo szybko stracicie wszystkie PŻ, nie będąc w stanie podnieść się na czas.

Kiedy odbierzecie przeciwnikowi połowę PŻ, rozpocznie się druga faza walki - Elden Ring: Żołnierz drakonidów z Nokstelli (Dragonkin Soldier of Nokstella) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy odbierzecie przeciwnikowi połowę PŻ, rozpocznie się druga faza walki. Żołnierz drakonidów z Nokstelli zacznie korzystać z magii (łączącą w sobie lód i pioruny). Kiedy zauważycie, że przymierza się do użycia magicznej włóczni uciekajcie jak najdalej.

Uważajcie też na status odmrożenia, który narasta wraz z każdym narażeniem się na magiczny atak. Posiadanie Lodowatych piguł nieco ułatwi starcie.

W przypadku pozostałych Żołnierzy drakonidów starcia są mniej złożone - Elden Ring: Żołnierz drakonidów z Nokstelli (Dragonkin Soldier of Nokstella) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W przypadku pozostałych Żołnierzy drakonidów starcia są mniej złożone. Przeciwnicy nie korzystają z magii, a walki z nimi mają tylko jedną fazę. Wystarczy więc, że będziecie atakować ich po nogach, skupiając się na unikaniu ich ataków rękami.