Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Miranda, Splugawiony kwiat (Miranda the Blighted Bloom) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w regionie Płaczący półwysep (Weeping Peninsula). Mowa o bossie imieniem Miranda, Splugawiony kwiat (Miranda the Blighted Bloom).

Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera porady odnośnie walki z opcjonalnym bossem, znajdującym się w regionie o nazwie Płaczący półwysep (Weeping Peninsula). Mowa o bossie imieniem Miranda, Splugawiony kwiat (Miranda the Blighted Bloom).

Miranda, Splugawiony kwiat to boss opcjonalny, którego pokonanie nie jest konieczne do ukończenia gry.

Lokacje

Żeby dostać się do pierwszej wersji Mirandy, musicie udać się do lochu o nazwie Pieczara Przycmentarna (Tombsward Cave). Na tej mapie będzie to miejsce łaski o numerze 16. To lokacja, w której czyha wielu przeciwników i zagrożeń mogących zatruć Waszą postać. Dlatego dobrze uzbroić się w odtrutki.

Druga wersja bossa znajduje się w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau). Będziecie musieli udać się do Groty perfumiarza (Perfumer's Grotto).

1 - Elden Ring: Miranda, Splugawiony kwiat (Miranda the Blighted Bloom) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Nagroda za pokonanie:

Za pokonanie Mirandy otrzymacie Runy (2 100) oraz Medalion z bursztynem malachitowym (Viridian Amber Medallion) - Elden Ring: Miranda, Splugawiony kwiat (Miranda the Blighted Bloom) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Mirandy otrzymacie Runy (2 100) oraz Medalion z bursztynem malachitowym (Viridian Amber Medallion). To amulet który zwiększy wytrzymałość Waszej postaci o 11%.

Natomiast za pokonanie Zabójcy Omenów (Omenkiller) oraz Mirandy, Splugawionego kwiata (Miranda the Blighted Bloom) otrzymacie broń, Wielki tasak Zabójcy Omenów (Great Omenkiller Cleaver) i 8400 Run - Elden Ring: Miranda, Splugawiony kwiat (Miranda the Blighted Bloom) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Natomiast za pokonanie Zabójcy Omenów (Omenkiller) oraz Mirandy, Splugawionego kwiata (Miranda the Blighted Bloom) otrzymacie broń, Wielki tasak Zabójcy Omenów (Great Omenkiller Cleaver) i 8400 Run.

Porady ogólne:

  1. Miranda, Splugawiony kwiat najbardziej wrażliwa jest na status odmrożenia. Narzucenie pozostałych statusów negatywny zajmie kilkukrotnie dłużej.
  2. Miranda wrażliwa jest na magię ognia, dlatego warto korzystać z tego typu ataków.
  3. Miranda i jej pomocnicy narzucają status zatrucia, dlatego warto zaopatrzyć się w Piguły neutralizujące (Neutralizing Boluses).
  4. Walkę z Mirandą dobrze jest zacząć od zlikwidowania mniejszych kwiatów znajdujących się wokół niej.
  5. Zatrucia nie da się uniknąć, bo za mało jest przestrzeni by uniknąć chmury trującego gazu.
  6. Jeśli nie posiadacie czarów ognia, możecie użyć pochodni, która przerwie wiele ataków przeciwnika.
  7. W tej walce można skorzystać z prochów przyzwania lub pomocy innych graczy.

Jak pokonać?

Arena, na której przyjdzie Wam walczyć z Mirandą nie jest zbyt duża. Dlatego dobrze zrobicie jeśli pod ręką umieścicie sobie piguły neutralizujące. To dlatego, że w zasadzie niemożliwym jest uniknięcie w tej walce statusu zatrucia. A na pewno nie wtedy, gdy Miranda rozprowadza wielką chmurę trującego gazu.

Walkę dobrze zacząć od zlikwidowania pomocników Mirandy - Elden Ring: Miranda, Splugawiony kwiat (Miranda the Blighted Bloom) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Walkę dobrze zacząć od zlikwidowania pomocników Mirandy. Małe kwiaty nie tylko blokują do niej dostęp, ale też rozpraszają trujący gaz, który znacznie przyśpieszy proces zatruwania Waszej postaci. Nie ma ich też dużo, dlatego najlepiej zająć się nimi jak najszybciej.

Miranda szybko może przejść do konkretów - Elden Ring: Miranda, Splugawiony kwiat (Miranda the Blighted Bloom) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Miranda szybko może przejść do konkretów. Już nawet na samym początku walki może rozpylić chmurę trującego gazu, który szybko Was zatruje. Możecie to powstrzymać choćby pochodnią. Na szczęście status zatrucia nie jest tak dewastujący jak chociażby szkarłatna zgnilizna. Mimo wszystko dobrze w takiej sytuacji szybko pozbyć się negatywnego statusu.

Jeśli zauważycie, że Miranda unosi się do góry, oznacza to, że za chwilę użyje magicznego ataku - Elden Ring: Miranda, Splugawiony kwiat (Miranda the Blighted Bloom) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli zauważycie, że Miranda unosi się do góry, oznacza to, że za chwilę użyje magicznego ataku. Będą to pociski wylatujące z dołu, a następnie ich deszcz spadający na ziemię. Jest to kolejny przykład ataku, który trudno uniknąć ze względu na niewielki rozmiar areny. Na szczęście trafienie nie zabiera dużo PŻ, choć wciąż musicie uważać, aby nie dać się trafić zbyt wiele razy. Kilka uników też złagodzi straty w PŻ.

Nastąpi też moment, w którym Miranda się napręży (zwijając swoje płatki), a następnie wybuchnie chmurą trującego gazu - Elden Ring: Miranda, Splugawiony kwiat (Miranda the Blighted Bloom) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Nastąpi też moment, w którym Miranda się napręży (zwijając swoje płatki), a następnie wybuchnie chmurą trującego gazu. W takiej sytuacji najlepiej się oddalić. Wspomniana chmura znika też dość szybko, ale jej działanie jest z kolei mocniejsze.

Walka z Mirandą cały czas przebiega tak samo - Elden Ring: Miranda, Splugawiony kwiat (Miranda the Blighted Bloom) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Walka z Mirandą cały czas przebiega tak samo. Nie ma bowiem drugiej fazy. Możecie ją też bardzo skrócić, poprzez użycie pochodni i podpalenie przeciwnika. Bardzo szybko odbierze jej kolejne PŻ, a nawet przerwie niektóre z ataków. Jest więc spora szansa, że wyjdziecie z tego starcia bez większych strat.