Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Pradawny bohater z Zamor (Ancient Hero of Zamor) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa Pradawny bohater z Zamor (Ancient Hero of Zamor) występującego w regionach Płaczący półwysep (Weeping Peninsula), Płaskowyż Altus (Altus Plateau) oraz na Szczytach Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants).

Ostatnia aktualizacja: 23 maja 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera porady odnośnie walki z opcjonalnym bossem, pojawiającym się w trzech różnych regionach. Są to kolejno: Płaczący Półwysep (Weeping Peninsula), Płaskowyż Altus (Altus Plateau) i Szczyty Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants). Mowa o bossie imieniem Pradawny bohater z Zamor (Ancient Hero of Zamor).

Lokalizacje

Pradawnego bohatera z Zamor na Płaczącym półwyspie znajdziecie niedaleko Czwartego kościoła Mariki (Fourth Church of Marika). Na tej mapie jest to miejsce łaski o numerze 17.

Pradawnego bohatera z Zamor na Płaskowyżu Altus znajdziecie w lochu o nazwie Grób Świętego Bohatera (Sainted Hero's Grave). Na tej mapie jest to miejsce łaski o numerze 7.

Pradawnego bohatera z Zamor w regionie Szczyty Gór Olbrzymów znajdziecie w lochu o nazwie Grób Bohaterskiego Pogromcy Olbrzymów (Giant-Conquering Hero's Grave). Na tej mapie jest to miejsce łaski o numerze 2.

Pradawny bohater z Zamor to boss opcjonalny, którego pokonanie nie jest konieczne do ukończenia gry.

Nagrody za pokonanie

Za pokonanie Pradawnego bohatera z Zamor otrzymacie runy (5400) oraz amulet Naznaczająca Pieczęć Radagona (Radagons Scarseal) - Elden Ring: Pradawny bohater z Zamor (Ancient Hero of Zamor) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Pradawnego bohatera z Zamor otrzymacie runy (5400) oraz amulet Naznaczająca Pieczęć Radagona (Radagon's Scarseal).

Za pokonanie Pradawnego bohatera z Zamor w Płaskowyżu Altus otrzymacie Runy (24 000) oraz legendarne prochy do przyzwania o nazwie Kristoff, rycerz starożytnych smoków (Ancient Dragon Knight Kristoff) - Elden Ring: Pradawny bohater z Zamor (Ancient Hero of Zamor) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Pradawnego bohatera z Zamor w Płaskowyżu Altus otrzymacie Runy (24 000) oraz legendarne prochy do przyzwania o nazwie Kristoff, rycerz starożytnych smoków (Ancient Dragon Knight Kristoff).

Za pokonanie Pradawnego bohatera z Zamor w regionie Szczyty Gór Olbrzymów otrzymacie Runy (83 000) oraz zestaw uzbrojenia składający się z następujących elementów: Zakrzywiony miecz z Zamor (Zamor Curved Sword), Maska z Zamor (Zamor Mask), Zbroja z Zamor (Zamor Armor), Owijki z Zamor (Zamor Bracelet - Elden Ring: Pradawny bohater z Zamor (Ancient Hero of Zamor) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Pradawnego bohatera z Zamor w regionie Szczyty Gór Olbrzymów otrzymacie Runy (83 000) oraz zestaw uzbrojenia składający się z następujących elementów: Zakrzywiony miecz z Zamor (Zamor Curved Sword), Maska z Zamor (Zamor Mask), Zbroja z Zamor (Zamor Armor), Owijki z Zamor (Zamor Bracelets) i Owijacze z Zamor (Zamor Legwraps).

Porady ogólne:

  1. W przypadku walki z Pradawnym bohaterem z Zamor w regionie Płaczący Półwysep, niemożliwe jest skorzystanie z prochów przyzwania i pomocy innych graczy. Pozostałe walki na to pozwalają.
  2. Pradawny bohater z Zamor wrażliwy jest na czary ognia i piorunów. Dlatego warto korzystać z takich ataków.
  3. Pradawnemu bohaterowi z Zamor najłatwiej narzucić status szkarłatnej zgnilizny oraz zatrucia. Spowodowanie u niego krwawienia również jest możliwe, ale będzie trudniej.
  4. Najłatwiejszy sposób na tę walkę to zadawanie pojedynczego uderzenia i ucieczka sprintem przed jego atakiem
  5. Jeśli jesteście w posiadaniu przedmiotów zwiększających odporność przed mrozem to koniecznie z nich skorzystajcie.
  6. Boss jest podatny na magię warto więc skorzystać z broni, która zadaje obrażenia magiczne

Build dla maga - jak pokonać?

Pradawny bohater z Zamor jest zwinnym przeciwnikiem, który może stanowić duży problem dla maga. Jeśli posiadacie szybkie zaklęcia, np. Błyskamienne (Glimstone), zrezygnujcie z nich przed przystąpieniem do walki. Za każdym razem, gdy rzucicie czar tego typy, Zamor odskoczy w bok na dużą odległość, przez co chybicie.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wyekwipowanie wolniejszych zaklęć, jak np - Elden Ring: Pradawny bohater z Zamor (Ancient Hero of Zamor) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wyekwipowanie wolniejszych zaklęć, jak np. Wilcza Pułapka Mieczy. Zamor zacznie wykonywać unik w momencie, gdy castujecie czar, a nie w momencie, gdy pocisk zacznie lecieć w jego stronę. Dzięki temu możecie wycastować 3 takie pociski, a następnie przerwać tworzenie następnych.

Jeśli będziecie tworzyć więcej pocisków niż trzy, Zamor uniknie pierwszego pocisku, gdyż w trakcie tworzenia czwartego czaru, pierwszy już się zmaterializuje i zacznie lecieć w przeciwnika - Elden Ring: Pradawny bohater z Zamor (Ancient Hero of Zamor) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli będziecie tworzyć więcej pocisków niż trzy, Zamor uniknie pierwszego pocisku, gdyż w trakcie tworzenia czwartego czaru, pierwszy już się zmaterializuje i zacznie lecieć w przeciwnika.

Gdy wróg zacznie tworzyć zaklęcia lodowe, pobiegnijcie w bok, możecie wtedy skorzystać z potężniejszego czaru, który dłużej się castuje - Elden Ring: Pradawny bohater z Zamor (Ancient Hero of Zamor) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy wróg zacznie tworzyć zaklęcia lodowe, pobiegnijcie w bok, możecie wtedy skorzystać z potężniejszego czaru, który dłużej się castuje. To samo możecie zrobić, gdy zacznie się druga faza. Rozpoczyna się ona, gdy Zamor klęknie na kolana.

Uważajcie na uderzenia Zamora z wyskoku, nie tylko z powodu dużych obrażeń jakie może on zadać, ale z powodu tego, że podczas tworzenia czarów, pocisk może go nie trafić - Elden Ring: Pradawny bohater z Zamor (Ancient Hero of Zamor) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Uważajcie na uderzenia Zamora z wyskoku, nie tylko z powodu dużych obrażeń jakie może on zadać, ale z powodu tego, że podczas tworzenia czarów, pocisk może go nie trafić. Castujcie czary gdy jest na ziemi, jak najdalej Was.

W między czasie uważajcie na jego lodowe ataki, gdyż nakładają one odmrożenie. Najlepiej przed rozpoczęciem walki nałożyć ekwipunek, który dobrze chroni przed tym statusem.

Build dla walki w zwarciu - jak pokonać?

Pojedynek podzielony jest na dwie fazy. Pierwsza z nich nie powinna Wam sprawić większych problemów. Przeciwnik zadaje dwa powolne zamachy bronią, które łatwo ominąć wykonując dwa uniki pod rząd lub trzymając dystans za pomocą sprintu. Czekajcie aż boss wykona swoje dwa uderzenia, a następnie zaatakujcie jednym lub maksymalnie dwoma podstawowymi atakami broni. Dobrze spisze się też mocny atak z wyskoku.

W pierwszej fazie to Wy przejmujecie inicjatywę ofensywną i zasypujecie wroga ciosami. Boss potrafi zaatakować również mroźnym oddechem, który powoduje nałożenie statusu odmrożenia. Jest to powolny atak, którego animacja długo trwa. Zróbcie unik w bok i atakujcie przeciwnika dopóki oddech nie zniknie.

Druga faza rozpoczyna się w okolicach 50% HP bossa - Elden Ring: Pradawny bohater z Zamor (Ancient Hero of Zamor) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga faza rozpoczyna się w okolicach 50% HP bossa. Przeciwnik nakłada na swoją broń lodową magię i staje się dużo bardziej agresywniejszy. Musicie przyjąć postawę defensywną. Boss zacznie wykonywać szybkie szarże skracając dystans między wami. Używajcie wówczas uników w tył.

Boss zacznie atakować częściej i rzucać zaklęcie sztormu, to obszarowy atak lodowy, który otacza naszego wroga - Elden Ring: Pradawny bohater z Zamor (Ancient Hero of Zamor) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Boss zacznie atakować częściej i rzucać zaklęcie sztormu, to obszarowy atak lodowy, który otacza naszego wroga. W tym momencie należy przestać atakować i oddalić się sprintem unikając obrażeń obszarowych.

W drugiej fazie podchodzimy do bossa, aby rozpoczął serię dwóch lub trzech ataków bronią, a następnie cierpliwie kontratakujemy swoim uderzeniem.