Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Smarag, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Smarag) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring, dowiecie się jak pokonać bossa Smarag, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Smarag). Znajduje się on w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes).

Ostatnia aktualizacja: 8 czerwca 2022

Na tej stronie poradnika do Elden Ring, dowiecie się jak pokonać bossa Smarag, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Smarag). To opcjonalny przeciwnik, którego pokonanie nie jest potrzebne do ukończenia gry. Zgładzenie go da Wam jednak możliwość zakupienia inkantacji.

Lokacja

Smaraga znajdziecie w Jeziornej Liurnii - Elden Ring: Smarag, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Smarag) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Smaraga znajdziecie w Jeziornej Liurnii. Najbliższym miejscem łaski będzie Dzielnica Świątynna (Temple Quarter) - na tej mapie jest to miejsce łaski o numerze 16. Stamtąd kierujcie się na północ, gdzie znajdziecie smoka przy małej wysepce.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Smaraga, błyskamiennego smoka otrzymacie Runy (14 000) oraz Smocze serce (Dragon Heart) - Elden Ring: Smarag, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Smarag) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Smaraga, błyskamiennego smoka otrzymacie Runy (14 000) oraz Smocze serce (Dragon Heart).

Porady ogólne

  1. W walce możecie skorzystać z prochów przyzwania lub pomocy innych graczy.
  2. W walce warto skorzystać z wierzchowca. Znacznie zwiększy to Waszą mobilność, a tym samym szanse w walce.
  3. Jeśli zamierzacie korzystać z magicznych ataków, unikajcie czystej magii. Lepiej działa na niego magia ognia, piorunu lub lodu.
  4. Smaragowi można narzucić status krwawienia, szkarłatnej zgnilizny zatrucia oraz odmrożenia.
  5. Do walki warto uzbroić się w coś, co ochroni Was jednocześnie przed magią i fizycznymi atakami.
  6. Najbezpieczniej będzie atakować nogi przeciwnika - znajdując się przy nich, będziecie musieli uważać jedynie na tupnięcia i atak ogonem.
  7. Najwrażliwszą częścią ciała przeciwnika jest jego głowa. Nie skupiajcie na niej całej swojej uwagi, ale zamiast tego atakujcie gdy nadarzy się okazja. To może pomóc w pozbawieniu go równowagi.
  8. Smok nie tylko potrafi zionąć magicznym ogniem, ale również wystrzeliwać magiczne pociski. Unikniecie ich galopując z dużą prędkością.

Jak pokonać?

Zanim na dobre zbliżycie się do drzemiącego smoka, będziecie mieć chwilę na przygotowanie się do walki. Może to być skorzystanie z przedmiotów mających pomóc w walce, czy użycie prochów przyzwania.

Tak jak w przypadku walk z większością smoków, Smaraga najlepiej atakować po nogach - Elden Ring: Smarag, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Smarag) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Tak jak w przypadku walk z większością smoków, Smaraga najlepiej atakować po nogach. W ten sposób musicie się głównie martwić o unikanie ciężkich tupnięć. Nie znajdujcie się w tym miejscu też za długo, bo po chwili przeciwnik wykona gwałtowny obrót, atakując ogonem.

Przeciwnik może też wystrzeliwać magiczne pociski, które będą za Wami podążać - Elden Ring: Smarag, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Smarag) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przeciwnik może też wystrzeliwać magiczne pociski, które będą za Wami podążać. Łatwo ich uniknąć galopując na koniu. Jeśli zdarzy się, że będziecie w takiej chwili pieszo, wystarczy unik w momencie kiedy pocisk ma się spotkać z Waszą postacią.

Smarag czasami wzbije się też w powietrze, aby przelecieć po prostej linii zionąc ogniem przed siebie - Elden Ring: Smarag, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Smarag) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Smarag czasami wzbije się też w powietrze, aby przelecieć po prostej linii zionąc ogniem przed siebie. Jeśli widzicie, że przeciwnik wzbija się w powietrze, oddalcie się na bezpieczny dystans. Wpadnięcie w sam środek magicznego ognia, może dla Was oznaczać rychłą śmierć.

Błyskamienny smok Smarag będzie też ziać ogniem na stojąco - Elden Ring: Smarag, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Smarag) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Błyskamienny smok Smarag będzie też ziać ogniem na stojąco. W takim momencie celuje on w miejsce, w którym się znajdowaliście i do pewnego stopnia podąża za Wami. Unikniecie tego szybkim galopem w bok. Możecie ten czas wykorzystać też do wykonania kilku ataków w jego nogi, lub jedno ze skrzydeł.

Warto korzystać z broni, która narzuca któryś z negatywnych statusów - Elden Ring: Smarag, błyskamienny smok (Glinstone Dragon Smarag) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Warto korzystać z broni, która narzuca któryś z negatywnych statusów. Zatrucie, szkarłatna zgnilizna, odmrożenie czy krwawienie nieco ułatwią i skrócą starcie. Dobrze sprawdzi się też metoda atakowania po kilka razy i ucieczka na bezpieczną odległość.