Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black knife assassin) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w krainie Pogrobno (Limgrave) znajdującego się w lochu Wyklęte katakumby (Deathtouched Catacombs). Mowa o Zabójcy czarnego noża (Black knife assassin).

Ostatnia aktualizacja: 7 marca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z bossem, znajdującym się w północnym regionie krainy Pogrobno (Limgrave), a dokładnie w Wyklętych katakumbach (Deathtouched Catacombs). Mowa tu o Zabójcy czarnego noża (Black knife assassin). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać. To opcjonalny boss, którego pokonanie nie jest konieczne do ukończenia gry.

Aby dostać się do bossa najłatwiej wyruszyć z miejsca łaski Szopa Wojennego Mistrza i skierować się na północ w głąb niewielkiego lasu, a potem skręcić na wschód wzdłuż zniszczonego mostu. Wyklęte katakumby znajdują się niedaleko miejsca, które wymaga od Was zeskoczenia niżej. Salę z bossem znajdziecie na końcu tego opcjonalnego lochu.

1 - Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black knife assassin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Zabójcy czarnego noża otrzymacie 1600 run i Karmazynowy sztylet skrytobójcy (Assassins Crimson Dagger) - Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black knife assassin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Zabójcy czarnego noża otrzymacie 1600 run i Karmazynowy sztylet skrytobójcy (Assassin's Crimson Dagger).

Porady ogólne

  1. W walce możecie skorzystać z pomocy duchów, które skupią na sobie uwagę przeciwnika. Szczególnie przydatne są Prochy samotnego wilka, które odwracają jego uwagę.
  2. Zabójca czarnego noża ma niską wartość postawy, więc łatwo wprowadzić go w status ogłuszenia. Możecie wtedy wyprowadzić atak krytyczny.
  3. Zabójca czarnego noża rozpoczyna walkę z niepełnym zdrowiem. Jesteście więc w korzystniejszej sytuacji.
  4. Ten boss odzyskuje poziom zdrowia po wyprowadzeniu ataku krytycznego.

Build dla walki w zwarciu - jak pokonać?

Zabójca czarnego noża jest bardzo zwinnym przeciwnikiem. Po wyprowadzeniu ataku będzie od razu odskakiwał, by ominąć wasz cios. Dlatego nie polegajcie za bardzo na obronie tarczą. Lepiej skupić się na wykonywaniu uników i przewrotów. Macie wtedy więcej czasu na trafienie wroga, który spudłował.

Zabójca czarnego noża atakuje sztyletem - Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black knife assassin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Zabójca czarnego noża atakuje sztyletem. Nie ma zbyt wielu ataków. Poza pojedynczymi machnięciami wykonuje również szybkie dźgnięcie. Po jego uniknięciu macie najlepszą okazję, aby go trafić. Nie atakujcie na ślepo ponieważ przeciwnik bardzo często korzysta z uników. Róbcie atak z przewrotu, by sprawić, że wróg spudłuje i zostanie przez Was trafiony

Użycie prochów Samotnego Wilka bardzo ułatwia starcie - Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black knife assassin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Użycie prochów Samotnego Wilka bardzo ułatwia starcie. Przywołane wilki odwracają uwagę bossa i pozwalają Wam przejść do ofensywy. Zabójcę czarnego noża bardzo łatwo wytrącić z postawy, czyli doprowadzić do sytuacji, gdy klęka i jest narażony na atak krytyczny. Wystarczy trafić go parę razy ze zwkłego, aby doprowadzić do tego statusu.

Bądźcie zwinni jak przeciwnik - Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black knife assassin) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Bądźcie zwinni jak przeciwnik. Wróg ma bardzo niską statystykę obrony, więc jeśli uda Wam się go trafić, to bardzo szybko zbijecie poziom jego zdrowia. Cała walka nie powinna trwać zbyt długo.