Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Zabójca omenów (Omenkiller) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w regionie Jeziorna Liurnia (Liurnia of the Lakes). Mowa o bossie imieniem Zabójca omenów (Omenkiller).

Ostatnia aktualizacja: 20 maja 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera porady odnośnie walki z opcjonalnym bossem, znajdującym się w regionie o nazwie Jeziorna Liurnia (Liurnia of the Lakes). Mowa o bossie imieniem Zabójca omenów (Omenkiller).

Bossa spotkacie podczas przemierzania Wioski albinauryków w Jeziornej Liurni. Na tej mapie będzie to miejsce łaski o numerze 51.

Zabójca omenów to boss opcjonalny, którego pokonanie nie jest konieczne do ukończenia gry.

Nagroda za pokonanie:

Za pokonanie Zabójcy omenów otrzymacie Runy (4 900) oraz Sękaty talizman Tygla (Crucible Knot Talisman) - Elden Ring: Zabójca omenów (Omenkiller) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Zabójcy omenów otrzymacie Runy (4 900) oraz Sękaty talizman Tygla (Crucible Knot Talisman). To amulet, który zmniejsza obrażenia i siłę trafień w głowę.

Porady ogólne:

  1. Zabójca omenów najbardziej wrażliwy jest na krwawienie i odmrożenie. Można mu jednak narzucić jeszcze status zatrucia i szkarłatnej zgnilizny, ale jest to trudniejsze.
  2. Bossa spotkacie przy wielkim ognisku. W okolicy kręcą się psy, które dobrze jest zlikwidować przed podejściem do walki.
  3. Do walki warto odziać się w zbroję, która dobrze ochroni przed fizycznymi i ognistymi atakami.
  4. Warto mieć przy sobie Piguły krzepliwości żeby uchronić się przed krwawieniem.
  5. Zabójca omenów dzierży dwa duże tasaki, a przy tym jest bardzo agresywny. Najlepszą metodą będzie wykonywanie dobrze wymierzonych uników w jego stronę i próba znalezienia się za jego plecami. To pozwoli na wyprowadzenie krytycznego ciosu w plecy.
  6. Poleganie na tarczy raczej nie zda egzaminu, chyba, że kierujecie potężnym wojownikiem umiejącym posługiwać się największymi tarczami - tylko takie ochronią przed serią ataków zabójcy.
  7. Dobrze zapoznajcie się z otoczeniem, bo jest tu wiele przeszkód, na których można się zablokować. I tym samym narazić się na zbyt wiele strat w PŻ.
  8. Na zabójcę omenów dobrze działają duże bronie. Ułatwiają przerywanie jego ataków oraz wytrącenie go z równowagi.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Walkę dobrze jest rozpocząć od zlikwidowania trzech psów znajdujących się w pobliżu. Oczywiście pod warunkiem, że nie chcecie sytuacji, w których atakuje Was czterech bardzo agresywnych przeciwników. A psy zaatakują Was jeszcze zanim na dobre zbliżycie się do bossa.

Zabójca omenów zionie czasami ogniem przed siebie - Elden Ring: Zabójca omenów (Omenkiller) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Zabójca omenów zionie czasami ogniem przed siebie. Ogień przez jakiś czas zostaje na podłożu co utrudnia poruszanie się. Dobrze jest postarać się, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której wpadniecie w pułapkę. Zwłaszcza, że gdy znajdujecie się w średnim dystansie od przeciwnika, wykona trzy bardzo mocne uderzenia z wyskoku.

Wspomniane uderzenia z wyskoku stosunkowo łatwo uniknąć wycofywaniem się do tyłu - Elden Ring: Zabójca omenów (Omenkiller) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Wspomniane uderzenia z wyskoku stosunkowo łatwo uniknąć wycofywaniem się do tyłu. Najlepiej jednak będzie dobrze je wyczuć i robić uniki w stronę wrogą, aby zyskać szansę na znalezienie się za jego plecami - to z kolei pozwoli wyprowadzić krytyczny cios.

Jeśli posiadacie wielką broń, która ma właściwości narzucania krwawienia i/lub odmrożenia, nie powinniście mieć wielu trudności z walką - Elden Ring: Zabójca omenów (Omenkiller) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli posiadacie wielką broń, która ma właściwości narzucania krwawienia i/lub odmrożenia, nie powinniście mieć wielu trudności z walką. Silne ataki broni będą przerywać jego działania, a narzucony status krwawienia odbierze mu spore ilości PŻ. W przeciwnym razie dobrze będzie często stosować silne ataki z wyskoku. To pozwoli Wam też uniknąć niższych wymachów bronią, które przeciwnik lubi stosować.

Zabójca omenów może zionąć ogniem również wtedy, gdy znajdujecie się bezpośrednio przy nim - Elden Ring: Zabójca omenów (Omenkiller) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Zabójca omenów może zionąć ogniem również wtedy, gdy znajdujecie się bezpośrednio przy nim. To kolejna okazja do udania się za niego. Walka składa się z jednej fazy, więc nie ma tutaj większej filozofii. Nie jest to łatwy przeciwnik, więc przygotujcie się na kilka podejść.