Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w regionie Przeklęte Farum Azula (Crumbling Farum Azula). Mowa o bossie imieniem Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax).

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera porady odnośnie walki z opcjonalnym bossem znajdującym się w regionie o nazwie Przeklęte Farum Azula (Crumbling Farum Azula). Mowa o bossie imieniem Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax), którego pokonanie nie jest konieczne do ukończenia gry.

Żeby dostać się do ukrytego bossa, najlepiej zacząć od miejsca łaski o nazwie Okolica za Wielkim Mostem (Beside the Great Bridge). Stamtąd cofnijcie się do windy, która zawiezie Was poziom niżej. Tam przejdźcie do kościółka obok schodów. Traficie tutaj na 3 agresywne bestie. Skorzystajcie z zachodniego wyjścia, i gdy znajdziecie się na zewnątrz udajcie się do krawędzi - urwisko znajduje się dokładnie na wprost wspomnianego wyjścia. Stamtąd zobaczycie półki skalne, na które możecie zeskoczyć.

Dostaniecie się ostatecznie na kawałek konstrukcji, gdzie w jednym z miejsc (naprzeciwko tornada) będziecie mogli się położyć poprzez wykonanie interakcji - Elden Ring: Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Dostaniecie się ostatecznie na kawałek konstrukcji, gdzie w jednym z miejsc (naprzeciwko tornada) będziecie mogli się położyć poprzez wykonanie interakcji. Po tym nastąpi scenka, a Wy zostaniecie przeniesieni na arenę z bossem.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Placidusaxa, Władcy Smoków otrzymacie Runy (280 000) oraz Wizerunek Władcy Smoków (Remembrance of the Dragonlord) - Elden Ring: Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Placidusaxa, Władcy Smoków otrzymacie Runy (280 000) oraz Wizerunek Władcy Smoków (Remembrance of the Dragonlord).

Porady ogólne

  1. Placidusax, Władca Smoków jest wrażliwy na krwawienie, szkarłatną zgniliznę, truciznę i odmrożenie. Można mu więc narzucić te negatywne statusy, choć przy jego wysokiej odporności trochę to zajmie.
  2. Do walki zaleca się zbroję i amulety, które dobrze obronią przed obrażeniami ognia, piorunu i fizycznymi.
  3. W walce z Placidusaxem ważny jest dystans, który na przemian trzeba zwiększać i zwiększać. W pierwszej fazie najlepiej trzymać się blisko (i nie oddalać się aż tak bardzo), w drugiej jednak jest kilka sekwencji kiedy zaleca się ucieczkę jak najdalej.
  4. Przeciwnikowi zdarza się umyślnie zwiększać dystans. W takich sytuacjach starajcie się go jak najszybciej zmniejszyć.
  5. W pierwszej fazie walki najlepiej trzymać się jego części ciała, gdzie ogon łączy się z tylnymi nogami. W ten sposób unikniecie wiele ataków - choć czasami i tak zmuszeni będziecie trochę się oddalić.
  6. W drugiej fazie przeciwnik zacznie się teleportować. Przez większość czasu przenosić się będzie w Wasze okolice, aby mieć możliwość ataku. Zdarzą się jednak sytuacje, gdzie zmaterializuje się na tyle daleko, by wykonać dewastujący atak dalekosiężny - wtedy jeszcze bardziej się od niego oddalcie, lub jeśli macie okazję, ucieknijcie na jego tyły.
  7. Pod koniec walki przeciwnik będzie jednocześnie wzlatywać w górę i rzucać pioruny na dużym obszarze. W takiej sytuacji musicie obserwować niebo, by wiedzieć skąd nadleci i unikać piorunów uderzających wokoło.
  8. W ostatnich chwilach walki Placidusax zwiększy swoją zaciętość. Będzie wystrzeliwać lasery, które zakończą się wtedy gdy wystrzeli je po linii prostej. Każdy z laserów generuje wybuch i obrażenia od ognia, dlatego są wysoce niebezpieczne. Najbezpieczniejszym sposobem jest duże oddalenie się od niego i uniknięcie ostatniego ataku.
  9. Laserowy atak zaczyna się horyzontalnie po obu stronach smoka, by następnie się krzyżować się pośrodku i ostatecznie wystrzelić po linii prostej. Dlatego jeśli nie macie czasu na ucieczkę, w początkowych fazach tej sekwencji możecie zaryzykować przejście za tyły przeciwnika lub wyprowadzić kilka ataków. Laserów można uniknąć dobrze wykonanym unikiem.
  10. W walce można skorzystać z prochów i pomocy innych graczy. Pomocnym okaże się wojownik o wysokiej wytrzymałości i walczący wręcz.

Jak pokonać?

Kiedy już znajdziecie się na arenie walki z bossem, będziecie mieć sporo czasu na przygotowanie się. Dopóki nie zbliżycie się do przeciwnika, pozostanie on nieaktywny. Jest to więc dobry moment na skorzystanie z prochów czy przedmiotów mogących pomóc Wam w walce.

Kiedy zaczniecie zbliżać się do przeciwnika, zbudzi się ze snu i zacznie rzucać piorunami na bardzo dużym obszarze - Elden Ring: Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy zaczniecie zbliżać się do przeciwnika, zbudzi się ze snu i zacznie rzucać piorunami na bardzo dużym obszarze. Obserwujcie otoczenie i starajcie się unikać miejsc, w których gromadzą się czerwone błyskawice. Unikniecie w ten sposób dotkliwych obrażeń.

Kiedy już będziecie przy samym przeciwniku, najlepiej ustawcie się za jego tylnymi nogami, tam gdzie spotykają się z ogonem - Elden Ring: Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy już będziecie przy samym przeciwniku, najlepiej ustawcie się za jego tylnymi nogami, tam gdzie spotykają się z ogonem. W ten sposób unikniecie ataków skrzydłem, przednimi łapami i wymachu ogonem. Musicie jednak uważać na błyskawice, które należy uniknąć odpowiednio wymierzonym w czasie unikiem. Szykujcie się na unik gdy zobaczycie, że w pobliżu gromadzą się pioruny.

Może się też zdarzyć, że wróg się od Was oddali, bo zdarza mu się celowo zwiększyć dystans, aby następnie użyć obszarowego ataku piorunami, bądź zionięcia ogniem na stosunkowo dużą odległość - Elden Ring: Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Może się też zdarzyć, że wróg się od Was oddali, bo zdarza mu się celowo zwiększyć dystans, aby następnie użyć obszarowego ataku piorunami, bądź zionięcia ogniem na stosunkowo dużą odległość. Ognistego ataku musicie się wystrzegać nawet gdy znajdujecie się w okolicach tylnych nóg Placidusaxa - ogień może Was dosięgnąć również tam.

Placidusax będzie Wam utrudniać znajdowanie się na jego tyłach, zwłaszcza gdy nikt nie odwraca jego uwagi od frontu - Elden Ring: Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Placidusax będzie Wam utrudniać znajdowanie się na jego tyłach, zwłaszcza gdy nikt nie odwraca jego uwagi od frontu. Dlatego gdy zauważycie, że unosi ogon do góry, szykujcie się uniknięcie jego uderzenia, a następnie najszybciej jak to możliwe przenieście się na tyły przeciwnika. Jednocześnie uważajcie na ognisty atak, który może wykonać gdy znajdujecie się bezpośrednio przed smokiem.

Gdy znajdujecie się bezpośrednio przy nim, uważajcie na moment, w którym smok rozświetla się na czerwono - Elden Ring: Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy znajdujecie się bezpośrednio przy nim, uważajcie na moment, w którym smok rozświetla się na czerwono. Oznacza to, że za chwilę nastąpi potężny wybuch. W takiej chwili najlepiej szybkim biegiem oddalić się jak najbardziej. Po tym (jak i po każdym innym ataku) macie chwilę, aby znów zmniejszyć dystans.

W połowie walki Placidusax uniesie się do góry i zniknie, by następnie zmaterializować się w oddali - Elden Ring: Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W połowie walki Placidusax uniesie się do góry i zniknie, by następnie zmaterializować się w oddali. Po tym zacznie lecieć w Waszą stronę, z wyciągniętą do ataku łapą. Szykujcie się do wykonania uniku w momencie uderzenia - w ten sposób unikniecie obrażeń. Jeśli wspomagacie się towarzystwem, przeciwnik może skupić się na drugiej osobie - przypuszczalnie na podstawie tego, kto zadał ostatni cios.

Od tej pory przeciwnik będzie się teleportować i po przeniesieniu za każdym razem od razu atakować - Elden Ring: Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Od tej pory przeciwnik będzie się teleportować i po przeniesieniu za każdym razem od razu atakować. W przeciwieństwie jednak na przykład do bossa Astel, Zrodzony z pustki (Astel, Naturalborn of the Void), przenosi się w Wasze okolice, aby zawsze móc zaatakować. Obok tego materializuje się również w oddali, ale tylko po to, aby wylądować na Was z ciężkim uderzeniem - tak jak miało to miejsce na początku drugiej fazy.

W drugiej połowie walki przeciwnik może też lecąc w oddali generować obszarowy atak piorunami - Elden Ring: Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W drugiej połowie walki przeciwnik może też lecąc w oddali generować obszarowy atak piorunami. W takiej sytuacji będziecie musieli podzielić swoją uwagę tak, aby obserwować niebo i najbliższe otoczenie. Z jednej strony musicie unikać piorunów, a z drugiej szykować się na nadlatującego smoka, który znów ma zamiar ciężko na Was upaść i zaatakować pazurem. Prawdopodobnie wyląduje wtedy stosunkowo daleko i w takiej sytuacji zacznie strzelać laserami, na bardzo dużą odległość. W takim momencie najlepiej oddalić się jak najdalej. Wystrzegajcie się jednak linearnych ataków w tym momencie, które mogą sięgnąć nawet drugiego końca dużej areny. Jeśli macie możliwość, dobrze w tej chwili znajdować się za jego plecami i tam przeczekać atak.

Jeśli widzicie, że przeciwnik zamierza wystrzelić laser po prostej linii, oznacza to, że ten najgorszy atak dobiega końca - Elden Ring: Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli widzicie, że przeciwnik zamierza wystrzelić laser po prostej linii, oznacza to, że ten najgorszy atak dobiega końca. Po tym pozostaje zbliżenie się do przeciwnika, najlepiej za jego plecy i przejście do ofensywy. Pod koniec walki Placidusax może też wbić piorun w ziemię, chwilowo pozbawiając Waszej postaci słuchu - to sygnał żeby się oddalić jak najdalej, na co macie kilka sekund.