Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w regionie Przeklęte Farum Azula (Crumbling Farum Azula). Mowa o bossie imieniem Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax).

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera porady odnośnie walki z opcjonalnym bossem znajdującym się w regionie o nazwie Przeklęte Farum Azula (Crumbling Farum Azula). Mowa o bossie imieniem Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax), którego pokonanie nie jest konieczne do ukończenia gry.

Żeby dostać się do ukrytego bossa, najlepiej zacząć od miejsca łaski o nazwie Okolica za Wielkim Mostem (Beside the Great Bridge). Stamtąd cofnijcie się do windy, która zawiezie Was poziom niżej. Tam przejdźcie do kościółka obok schodów. Traficie tutaj na 3 agresywne bestie. Skorzystajcie z zachodniego wyjścia, i gdy znajdziecie się na zewnątrz udajcie się do krawędzi - urwisko znajduje się dokładnie na wprost wspomnianego wyjścia. Stamtąd zobaczycie półki skalne, na które możecie zeskoczyć.

Dostaniecie się ostatecznie na kawałek konstrukcji, gdzie w jednym z miejsc (naprzeciwko tornada) będziecie mogli się położyć poprzez wykonanie interakcji - Elden Ring: Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Dostaniecie się ostatecznie na kawałek konstrukcji, gdzie w jednym z miejsc (naprzeciwko tornada) będziecie mogli się położyć poprzez wykonanie interakcji. Po tym nastąpi scenka, a Wy zostaniecie przeniesieni na arenę z bossem.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Placidusaxa, Władcy Smoków otrzymacie Runy (280 000) oraz Wizerunek Władcy Smoków (Remembrance of the Dragonlord) - Elden Ring: Placidusax, Władca Smoków (Dragonlord Placidusax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Placidusaxa, Władcy Smoków otrzymacie Runy (280 000) oraz Wizerunek Władcy Smoków (Remembrance of the Dragonlord).

Porady ogólne

  1. Placidusax, Władca Smoków jest wrażliwy na krwawienie, szkarłatną zgniliznę, truciznę i odmrożenie. Można mu więc narzucić te negatywne statusy, choć przy jego wysokiej odporności trochę to zajmie.
  2. Do walki zaleca się zbroję i amulety, które dobrze obronią przed obrażeniami ognia, piorunu i fizycznymi.
  3. W walce z Placidusaxem ważny jest dystans, który na przemian trzeba zwiększać i zwiększać. W pierwszej fazie najlepiej trzymać się blisko (i nie oddalać się aż tak bardzo), w drugiej jednak jest kilka sekwencji kiedy zaleca się ucieczkę jak najdalej.
  4. Przeciwnikowi zdarza się umyślnie zwiększać dystans. W takich sytuacjach starajcie się go jak najszybciej zmniejszyć.
  5. W pierwszej fazie walki najlepiej trzymać się jego części ciała, gdzie ogon łączy się z tylnymi nogami. W ten sposób unikniecie wiele ataków - choć czasami i tak zmuszeni będziecie trochę się oddalić.
  6. W drugiej fazie przeciwnik zacznie się teleportować. Przez większość czasu przenosić się będzie w Wasze okolice, aby mieć możliwość ataku. Zdarzą się jednak sytuacje, gdzie zmaterializuje się na tyle daleko, by wykonać dewastujący atak dalekosiężny - wtedy jeszcze bardziej się od niego oddalcie, lub jeśli macie okazję, ucieknijcie na jego tyły.
  7. Pod koniec walki przeciwnik będzie jednocześnie wzlatywać w górę i rzucać pioruny na dużym obszarze. W takiej sytuacji musicie obserwować niebo, by wiedzieć skąd nadleci i unikać piorunów uderzających wokoło.
  8. W ostatnich chwilach walki Placidusax zwiększy swoją zaciętość. Będzie wystrzeliwać lasery, które zakończą się wtedy gdy wystrzeli je po linii prostej. Każdy z laserów generuje wybuch i obrażenia od ognia, dlatego są wysoce niebezpieczne. Najbezpieczniejszym sposobem jest duże oddalenie się od niego i uniknięcie ostatniego ataku.
  9. Laserowy atak zaczyna się horyzontalnie po obu stronach smoka, by następnie się krzyżować się pośrodku i ostatecznie wystrzelić po linii prostej. Dlatego jeśli nie macie czasu na ucieczkę, w początkowych fazach tej sekwencji możecie zaryzykować przejście za tyły przeciwnika lub wyprowadzić kilka ataków. Laserów można uniknąć dobrze wykonanym unikiem.
  10. W walce można skorzystać z prochów i pomocy innych graczy. Pomocnym okaże się wojownik o wysokiej wytrzymałości i walczący wręcz.

Jak pokonać?

Kiedy już znajdziecie się na arenie walki z bossem, będziecie mieć sporo czasu na przygotowanie się. Dopóki nie zbliżycie się do przeciwnika, pozostanie on nieaktywny. Jest to więc dobry moment na skorzystanie z prochów czy przedmiotów mogących pomóc Wam w walce.

Zostało jeszcze 59% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie